Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İslami Bilgi Yarışması: Bir Soru Bir Cevap

M Çevrimdışı

Muzammil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ümmü habibe miydi.. hani habesistana hicret ediyorlar. . O muydu

Evet namı diğer Remle. Mübarek annelerimizden.
Ebu Sufyan ve Hind'in kizı. Muaviye'nin kız kardeşi.
Ümmü Habîbe, ilk önce Resûlullah’ın halasının oğlu Ubeydullah bin Cahş ile evlendi. Kocasıyla İslâmiyeti kabûl eden ilk müslümanlardandır. Mekke’deki kâfirlerin, müslümanlara eziyet ve zararları dayanılmayacak bir dereceye geldiğinde Habeşistan’a hicret etti fakat kocası papazların propagandasi ve mala mülke olan zaafı yüzünden Hristiyan oldu.

Muddessir Çevrimdışı

Muddessir

الحمد الله
Frm. Yöneticisi
Mekke'ye gelen bir adam, müşriklerin: " Muhammed delidir." Demeleri üzerine kendi kendine: "Belki Allah ona benim elimle şifa verir. " der ve Resûlullah'ın as yanına gider.

" ben delilere okurum. ALLAH benim elimde delilere şifa verir. İstersen gel sana da okuyayım. " der..

Resulullah as. da ona cevaben kuran dan okur. Bu okuyusdan etkilenen adam orda iman eder.

Bu sahabi kimdir?

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Mekke'ye gelen bir adam, müşriklerin: " Muhammed delidir." Demeleri üzerine kendi kendine: "Belki Allah ona benim elimle şifa verir. " der ve Resûlullah'ın as yanına gider.

" ben delilere okurum. ALLAH benim elimde delilere şifa verir. İstersen gel sana da okuyayım. " der..

Resulullah as. da ona cevaben kuran dan okur. Bu okuyusdan etkilenen adam orda iman eder.

Bu sahabi kimdir?
Dima'd El ezdi. Doğru mu yazdımbilmiyorum ama Allahu alem ezd kabilesinden biri.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hangi oruclarin niyet vakti geceden gunduzun kaba kusluguna kadar yapilir?\Hanefi fikhina gor3 cevap yazalim

Intertetten cevap bulmak yasak.Yanliz kitaptan arastirmak serbest.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:eek:kyrm:Neyse 2. Sorumu da sorayim:

Visal oruc nedir\Hukmu ?

Cevap verecek kardeslere kolay gelsin

Üst Ana Sayfa Alt