Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İslami Bilgi Yarışması: Bir Soru Bir Cevap

Fada Çevrimdışı

Fada

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
5 kuruş bence
3'ü 5 kuruş diğerleri de hediyeymiştirse belki :hmmm:

Ebu Abdullahh Çevrimdışı

Ebu Abdullahh

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Dogru cevap sebebini biliyor musun Akhi :)?
(bi ihtimal gazali raze hatirliyorum)

Bildigim kadariyla Maliki alimleri ile yaşadigi ihtilaflarin neticesi olarak daha hayattayken kitaplari yakildi.kendisi zahiri ulemasindan oldugu icin Maliki alimleri ile şiddetli tartışmalar yaşamiştir.kitaplarinin yakilma sebebini tam hatirlayamadim.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

Öncelikle 20 tane 5 kuruş 1 lira eder.
1÷20=0.05 eder.

20 tane yumurta olduğu için bulduğumuz sonucu 20 ile çarpalım;

20×0.05=1 lira eder.

Son olarak 3 tane yumurta 5 kuruş ettiği için çıkan sonucu 3'e bölerek sonucu buluruz.

1÷3=0.333....(3 devirli sayı) lira eder.

Tamam işte 33.3 kuruş lira değil yani..

Hatta bunun bi değişik versiyonu bi ara çok soruluyordu. 5'i 5 liradan 5 yumurta kaç lira eder diye bunu görünce aklıma o soru geldi..

bir cok mesaj yazilmis, ayikladiklarimi ekledim.

Cevap bu fiyata bu yumurta piyasada satilmaz :D:D:D

ama matematiksel olarak arkadaslar cevap vermis.

Bütün foruma özel hediyemi veriyorum :eek:ley

Allah sözün en güzelini, birbiriyle uyumlu ve bıkılmadan tekrar tekrar okunan bir kitap olarak indirdi. Rablerinden korkanların, bu Kitab'ın etkisinden tüyleri ürperir, derken hem bedenleri ve hem de gönülleri Allah'ın zikrine ısınıp yumuşar. İşte bu Kitap, Allah'ın, dilediğini kendisiyle doğru yola ilettiği hidayet rehberidir. Allah kimi de saptırırsa artık ona yol gösteren olmaz.

Zümer suresi 23

Allah hepinizden razi olsun :islam-tr

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Allah sözün en güzelini, birbiriyle uyumlu ve bıkılmadan tekrar tekrar okunan bir kitap olarak indirdi. Rablerinden korkanların, bu Kitab'ın etkisinden tüyleri ürperir, derken hem bedenleri ve hem de gönülleri Allah'ın zikrine ısınıp yumuşar. İşte bu Kitap, Allah'ın, dilediğini kendisiyle doğru yola ilettiği hidayet rehberidir. Allah kimi de saptırırsa artık ona yol gösteren olmaz.

Zümer suresi 23

Bu fiyata bu yumurta satılmayacağını 14 yaşında ki çocuk da bana söyledi ama yazmadım akhi :snzdglsn:

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi

Zümer suresi 23

İyiki cevabı yazdın ahi Yoksa bütün forum kabus görecekti gece. Psikolojileri daha fazla bozulmadan cevap yazdığın çok iyi oldu: )

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Aman ha ahi...Forumdakilerin ruh sağlığı için vazgeç İnşaAllah: )

hep ortaokul hocamin sucu. Takim elbise ödüllü sorular soruyordu matematikde. Bende matematik profösörü olarak cevap veriyordum ama takim elbiseyi vermemek icin diretirdi. Hos takim elbiseyi zaten giyemezdim. Sonra üniversitede sürgün yemis bir profösörün cok basit deyip tubitak 3 yildiz ve üstü sorulariyla karsi karsiya kalmakdan kaynaklaniyor.

Ah hocalar ah, yüzlerine de derdim, önemli olan din iman. Bu okul elbet bir gün bitecek. Ki bittide. Yine benim dedigime geldiler.

Allah dinden imandan uzaklastirmasin.

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yeni soru : Evs Kabilesinin reisi Sa'd bin Muaz'a (r.a) yaptığı davet ile Sa'd (r.a) ve kabilesinin Müslüman olmasına vesile olan sahabi kimdir?

Üst Ana Sayfa Alt