Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İslami Cihad İttehadi Yardım Kervanı Kampanyasına Davet

İ Çevrimdışı

İslami Cihad İttehad

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ

yard.jpg

Yardımıyla İslam'ı izzetli, kahrıyla şirki zelil kılan; emriyle işleri düzenleyen, hilesiyle kâfirlerin aklını başından alan, adaletiyle günlerin geçip gitmesini sağlayan Allah'a hamd olsun. Salât ve selam sevgilimiz, Nebi olarak kendisinden razı olduğumuz son peygamber Muhammed’in, O’nun tertemiz aile fertlerinin ve en hayırlı ümmet olan ashabının üzerine olsun…

Geçmiş yıllarda Cemaatimiz Siteleri üzerinden Mücahidlere ulaştırılmak üzere yardım ve kurban kampanyaları düzenleyerek Mücahid Kardeşlerimizin sıkıntılarını gidermeye çalışmıştık. Allah c.c. izni ile yardımlarınız ve kurbanlarınız Mücahid kardeşlerimize iletilmiş ve iletildiğine dair videolarda cemaatimiz sitelerinde yayınlanmıştı.

Kardeşlerimiz;

Karşılayacak olduğumuz Ramazan Ayını ; Resul s.a.v efendimiz Sahabeden Selman el-Farisî (ra) dan naklen; Allah'ın elçisi Şaban ayının son günü bize bir konuşma yaptı ve şöyle buyurdu: Bereketli ve büyük bir ayın gölgesi üzerimize düşmüştür. Bu öyle bir ay ki, onda bin aydan daha hayırlı olan bir gece vardır. O öyle bir ay ki, Allah o ayda oruç tutmayı farz kılmış, gecelerini nafile ibadetle (teravih namazı) geçirmeyi teşvik etmiştir. Kim Ramazan ayında hayır işlerse, Ramazan ayı dışında farz bir ibadeti yapan kimse gibi sevap kazanır. Kim Ramazan ayında bir farzı eda ederse, Ramazan ayı dışında yetmiş farzı eda eden kimse gibi sevap kazanır. Ramazan ayı sabır ayıdır. Sabrın sevabı ise cennettir. Ramazan, yardım etme ve ihsanda bulunma ayıdır. Bu ayda müminin rızkı artar. Kim bu ayda oruç tutan bir mümini iftar ettirirse bu, günahlarının bağışlanması ve cehennem ateşinden azat olmasına vesile olur, iftar verdiği kimsenin oruç ile kazandığı kadar sevap kazanır, oruç tutanın sevabında da eksilme olmaz. Buyurarak ümmete müjdeledi…

Kardeşlerim;

Bereketi ile üzerimize gelen Ramazan ayında Cihad Beldelerinde İşgalci Kafir ve Mürted Kuvvetleri ile CİHAD eden kardeşlerimizi unutmayalım.

Biliyoruz ki bizlerinde yardıma ihtiyacı olanlarımız var ancak unutmayalım ki ; "Mü’minlerden kimileri Allah’a verdikleri sözü yerine getirmişlerdir. Onlardan bir kısmı canını vermiş, bir kısmı da beklemektedir. Onlar (verdikleri ahidlerini) hiç bir zaman değiştirmemişlerdir." Ahzab/ 23

Allah c.c. sözüne sadık kalan MÜCAHİD kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidermek,sözünü tutup ŞEHİD olmuş kardeşlerimizin yetimlerine, öksüzlerine bakmak bizlerin üzerine düşen bir görevdir.

MÜCAHİD KARDEŞLERİMİZİ, ŞEHİD KARDEŞLERİMİZİN AİLELERİNİ, YETİMLERİNİ,ÖKSÜZLERİNİ YALNIZ BIRAKMAMAK İÇİN BU YARDIM KAMPANYASI DÜZENLENMİŞTİR.

Kampanyamıza katılmak isteyen kardeşlerimiz aşağıdaki msn adresinden bizler ile irtibata geçebilirler..

[email protected]

İslami Cihad İttehadi
Siyasi Kanadı
20 Şaban 1432
21 Temmuz 2011

yard.jpg

S Çevrimdışı

sagemim

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
yardım yapmak ıstyrum benımle ılgılencek bana bılgı vercek bırı varmı aceba