Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü İslami Evlilik Sitesi Kurmanın Hükmü Nedir?

• Konbuyu başlatan cimkeriy
  • Başlangıç tarihi
C Çevrimdışı

cimkeriy

Guest
s.a ben web programcıyım.ve kendime birazdan anlatacağım özellılerde bir site açmayı düşünüyorum lütfen bana uygun olup olmadını söyleyin.

1: facebook gibi resimler olucak.

2:vicut resmi olmıyacak (yani boydan resim)

3:sadece yüz resmi olucak fakat bunu sadece üyenin istediği kişiler görebilecek.

4:öyle 100 tane arkadaşı olamaz bir kişinin bir tanedir . diyelimki bir bayanın bir arkadaşı olduuğu anda yani konuştuğu bir kişi anında ekleme bölümü deaktif olur ve islami usüllere göre konuştuğu var diye yazar ve mesaj atabılırsınız dıye bır link gözükür .

5:site açıldığında üye değilseniz zaten hiç bişey gözükmezface book gibi üye oluyosunuz fakat uye olurken mezhebınızı seçiyorsunuz ve 4 hak mezhepide koyucam . özellıkle hanbeli mezhebide olucak .

acaba bu islama uygunmudur . altını çiziyorum şuanda piyasada islami evlılık adı altında .......... sitelerine benzeyen bir takım siteler var islamla alakası bile yok . bu siteler tamami ile fıkıh dışı fotoğraflarda kapalı bayan bile yok doğru düzgün açık seçik magazin dergileri gibi . oysa bizim sitemiz tamami ile fıkıha uygun olucak ve bunu çok sıkı takip edicem .

üstelikte sıtenin hertarafında hadisler ayetler olucak sürekli kuran okunucak ve insanlar manevi kutsal bir iş ile meşgul olduklarını bulundukları sitenin islami bir yer oldunu anlıcaklar .

acaba bu fıkıha nekadar uygundur .

siteyi açma sebebim. ben hanbeliyim fakat ailem inançsız olduundan çok fazla ilmim yok (mezhebim hakkında ) bende hanefi görüşlerını takip edıyorum ama sünnetleri farz gıbı yaşamaya çalışıyorum (bulunduğum ortamdan kaynaklı ). yoksa tamı tamına yaşıcam . mesela ben hanbeli bir hanımla evlenmeyi istiyorum . türkiyede var ama çok az varsada onlar böle taksimde kızılayda gezmezki onlara rast gelmek çölde kutup ayısına sarılıp serınlemeye ve rahatlamaya benzer (ama bu benim için geçerli ) işte benim gibi insanların inançlı hanımlar ve erkekler bulabilmeleri için ve flört denilen haramdan uzakta islami ölçülere göre tanışması için bir site açmayı düşünüyorum . bana fıkıh anlamında lütfen bilgi verin yanlış yapmak istemiyorum .

not:ben bir zina klübü açmam.

şimdiden cevaplarınız için allah razı olsun

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
s.a siteyi açma sebebim. ben hanbeliyim fakat ailem inançsız olduundan çok fazla ilmim yok (mezhebim hakkında ) bende hanefi görüşlerını takip ediyorum ama sünnetleri farz gıbı yaşamaya çalışıyorum (bulunduğum ortamdan kaynaklı ). yoksa tamı tamına yaşıcam . mesela ben hanbeli bir hanımla evlenmeyi istiyorum . türkiyede var ama çok az varsada onlar böle taksimde kızılayda gezmezki onlara rast gelmek çölde kutup ayısına sarılıp serınlemeye ve rahatlamaya benzer (ama bu benim için geçerli ) işte benim gibi insanların inançlı hanımlar ve erkekler bulabilmeleri için ve flört denilen haramdan uzakta islami ölçülere göre tanışması için bir site açmayı düşünüyorum . bana fıkıh anlamında lütfen bilgi verin yanlış yapmak istemiyorum .
Aleykum selam we rahmetullah;

Kardeşim, hanbeli mezhebindensin ve kendin gibi hanbeli bir eş bulabilmek için , ayrıca diğer kişilerde (senin durumunda) istediği mezhebleri öğrenmek ve mezhebine uygun eş bulması için (evlilik için) tanışma sitesi açması yeterli sebeb olmadığı gibi oldukça tehlikeli sularda kulaç sallamaya benzemektedir. Her an hayvanların, Allahın koruluğuna tecavuz etmesi mumkundur.

Bahsettiğin site(lerin) durumu /işleyişi hakkında yeterli bilgim olmamasına rağmen, şahsi düşüncem uzak durulmasıdır. Yüzlerce olumlu ve iyi niyetli kişiye rağmen bir kaç kişinin art niyetli olması ve bazı mağdurların olması karşısında bunun vebalini yüklenemez, hesabını ödeyemezsin.

Bu konuda mevcut siteyi ve işleyişini görmeden olumlu görüş bildiremeyeceğim.
Bu sitelerin ve sizin bahsettiğiniz sitenin yapısına ve teknik konulara vakıf takva sahibi ilim adamlarına başvurmanızı öneririz.
Selamun aleykum we rahmetullah.

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

cimkeriy

Guest
hocam ankarada ikamet eden (İlmî Arapça) medrese arapçSI BİLEN TANIDIK KİMSE VARMI ÜCRETİ İLE DERS ALICAM .DURUMA GORE

Üst Ana Sayfa Alt