Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Islam'ı Seçti, Baskılara Dayanamadı

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ABD'de öğrenci olan Armstrong'un müslüman olduktan sonra hayatı değişti. İşte Okuldan ve takımdan kovulan, oturduğu semti değiştiren genç kızın ibretlik öyküsü...

Başörtü yasağı dinden çıkardı
Andrea Armstrong Amerika’da Güney Florida’da üniversite öğrencisiydi.
NCAA’ye bağlı üniversite basketbol takımında başarı ile oynayan genç kız, 2004 yılında islamı seçti.

Müslüman olduktan sonra hayatı birden değişmeye başladı.
İslam dininin gereği olarak başını kapatan Armstrong, takımının antrenmanlarına ve maçlarına uzun kollu kıyafet ve başörtüsü ile katılmak istedi. Bunun daha önce yaşanmış bir örneği de vardı. Yahudi bir basketbolcunun maçlara Yahudilere özgü takke ile maçlara çıkmasına izin verilmişti.

880904855.jpg

Özgürlükler ülkesinde Üniversite öğrencisi olan Armstrong'un işleri düzgün gitmiyordu. Genç kız okul yönetimiyle ters düştü. Müslüman basketbolcu okul takımına da artık istenmiyordu. Artık Armstrong için çileli bir hayat başlıyordu.

İŞTE ÖZGÜRLÜKLER ÜLKESİNDE ÖZGÜR OLAMAMANIN ÖYKÜSÜ

htc66 Çevrimdışı

htc66

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu haberin devamini okudum ve bu kiz tekrar hristiyanliga donmus :(

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ben okumadım... bizlerle paylaşırsan sevinirim :huhuuhuu

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
sevgili kardeşim deli ben bu konu yarım açılmış.!!:huhuuhuu sen ne dersin ???

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
pulcet ' Alıntı:
sevgili kardeşim deli ben bu konu yarım açılmış.!!:huhuuhuu sen ne dersin ???

ben derimki... bu huhulama olayı bulaşıcımı ki... düne kadar çitlenbik yapardı, şimdide sen huhulara karıştın :huhuuhuu

konuyla alakalı daha ayrıntılı bilgisi olan kardeşler varsa yazsınlar, yazıya ekleyelim. işin aslınıda görmüş olalım :hacıabi

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
sende beş karış suratla ayak altında dolanacağına yardım etsene :şaplak

:)sümeyye:) Çevrimdışı

:)sümeyye:)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:üzgünüm yardım edecem de bilmiyom ki yazık bana sen öğretsene ne biçim abisin :şaplak

htc66 Çevrimdışı

htc66

Üye
İslam-TR Üyesi
deli ' Alıntı:
ben okumadım... bizlerle paylaşırsan sevinirim :huhuuhuu

Haberin tamami:

Müslüman oldu, tehditle Hristiyanlığa döndürüldü
ABD'de, müslüman olan basketbolcu Andrea Armstrong, tehditlerle Hristiyanlığa döndü.

Amerika’da 2004 yılında Müslüman olan bayan basketbolcu, başörtüsüne izin verilmediği için hem basketbolu hem de okulunu bıraktı. Artan baskılar sonucu korkan kız, islamı da terk etti...

Andrea Armstrong Amerika’da Güney Florida’da üniversite öğrencisiydi.
NCAA’ye bağlı üniversite basketbol takımında başarı ile oynayan genç kız, 2004 yılında islamı seçti.

Müslüman olduktan sonra hayatı birden değişmeye başladı.
İslam dininin gereği olarak başını kapatan Armstrong, takımının antrenmanlarına ve maçlarına uzun kollu kıyafet ve başörtüsü ile katılmak istedi. Bunun daha önce yaşanmış bir örneği de vardı. Yahudi bir basketbolcunun maçlara Yahudilere özgü takke ile maçlara çıkmasına izin verilmişti.

Fakat üniversite yönetimi Müslüman basketbolcuya aynı izni vermedi, NCAA yönetimi de karşı çıktı.
Bunun üzerine genç kız, basketbolu bırakma kararı aldı. Hemen arkasından üniversite bursu kesildi, okuldaki dolabı boşaltıldı ve üniversite eğitimini de yarıda bırakmaya zorlandı.

Müslüman olduktan sonra başörtüsü yasağı nedeni ile basketbolu bırakan ve okulundan ayrılmak zorunda kalan Armstrong bunalıma girdi. Ailesinden uzakta başka bir okula kayıt oldu o arada Müslüman bir ailenin yanına yerleşti.

Fakat günler zor geçiyordu. Genç kıza her gün tehdit mektupları gelmeye başladı.
Yolda giderken önünü kesip, onu tehdit edenler bile oldu.

Bir süre Müslüman olarak yaşamaya başladıktan sonra hayatı alt üst olan Armstrong, sorunlarla başa çıkamadı ve tekrar hristiyanlığa döndü.

Armstrong, bir mektup yazarak, “kendi isteğimle, yaşadığım sorunlar ve ailemden uzak kalmam neticesinde yeniden dinimi değiştirdim” dedi ve mektubunu “Allah beni affetsin” diye noktaladı.

Kaynak: Tümspor

eylemzayi Çevrimdışı

eylemzayi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Armstrong, bir mektup yazarak, “kendi isteğimle, yaşadığım sorunlar ve ailemden uzak kalmam neticesinde yeniden dinimi değiştirdim” dedi ve mektubunu “ALLAH beni affetsin” diye noktaladı.

:huhuuhuu :eek:ne

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
Yaptığının günah olduğunun bile bile ateşe atmak Ruhunu.....yazık....

Deli bak gördünmü yarım yamalak konu açıyon hepimizi merakta bırakıyon.. :asabi

htc66 çok teşekkürler ALLAH razı olsun..:gül

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
erkidiş... belkide dil ile ikrar etmesine rağmen kalbi ile buğuz etmiştir. ve hala islami vecibelerini gizliden yürütüyordur... sırf bu yoğun baskılar ve tehditler yüzünden :huhuuhuu

:)sümeyye:) Çevrimdışı

:)sümeyye:)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
islam kalbine tam yerleşmemiştir diyorum gerçi kimse bilemez senin dediğ,in gibi iyi düşünmekte fayda var

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
osaman iyi olanı düşünsene, ne diye havesimizi kursağımızda bırakıyorsun :şaplak

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
inşaAllah hidayete ermemiştir... emedeiyse bilem rabbim hidayetine erdirsin inşaAllah :hacıabi

Üst Ana Sayfa Alt