Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İşte Hunharca Katledilen 9 Bebek

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yemen'in Saada şehrinde siviller ve üstelik de bebekler hunharca katlediliyor.

resim.php

Görgü tanıkları, katliamı gerçekleştiren savaş uçaklarının Amerika ve Suudi Arabistan'a ait olduğunu duyurdu.

Sadah Online'ın bugün akşam yayınladığı video görüntülerinde, katledilen bebeklerin sıra sıra dizildiği gözlemlendi. Saada şehrindeki bir eve düzenlenen hava saldırısında 9 bebek, 4 kadın ve bir ihtiyar hunharca katledildi.

Şerefli İnsanlar Katliamlara Neden Sessizler?

Yemen Saada şehrinde Amerika, Suud ve Yemen ordusunda saldırılara maruz kalan Husi hareketi'nin lideri Avdulmelik el Husi, yayınladığı sesli mesajında, işlenen sivil katliamlar karşısındaki sessizliği kınamıştı.

Abdulmelik el Husi, seslim mesajında şu ifadelere yer vermişti:

İnsani durumun kötüleşmesi ve varlıklarının tehdit altında olması bizi dostumuza ve düşmanımıza şu sözleri söylemeye sevk etmiştir. Bu insani mesele ve üzücü, korkunç felaket karşısında herkes kendi sorumluluğunu üstlensin. Savaşın başlangıcında hiçbir makamdan hiçbir yardım yapılmayarak sivillerin, kadınların ve çocukların beslenme ve ilaç sıkıntıları görmezden gelinmiştir. Ama şimdi mesele daha tehlikelidir. Bu mesele artık insani sıkıntı durumunu aşmış Bosna Hersek’teki gibi yaşamlarını tehdit eden bir hal almıştır.

Şerefli insanların –eğer şerefli iseler- yardım için seslerini çıkarmalarının ya da insani bir çaba sarf etmelerinin vakti gelmedi mi? Bizim için değil hiçbir günahı olmayan bu siviller için bunu yapmalarının vakti gelmedi mi?

Bazılarının bu saldırılara sessiz kalmayı daha uygun görmesi doğru ve yerinde bir düşünüş değildir. Aksine, hür ve şerefli halk ya da hükümet makamlarının suçlama hatta tenkit etmekten bile geri durması ve susması, saldırganları daha yoğun bir şekilde bu çeşit savaş suçlarına ve soykırıma devam etmeye teşvik etmiştir.

Hiç kimsenin bu acı ve dramlara sessiz kalmasının hiçbir bahanesi yoktur. Ben burada bu sessizliği neyin mazur göstereceğini soruyorum? Bu suçlara yeni bir kanun mu izin veriyor? İnsanlık değerleri, örf ve kanunlarda bu tarz suçların işlenmesi mubah ve helal mi oldu? Yoksa kurbanlar Yemenli Müslüman Araplar oldukları için bu üç mazeret onların kanını ve buna sessiz kalmayı mubah mı görmüştür? Yoksa bu bizimle ilişki kurma ve bizi destekleme suçlamasından korkma mıdır? Bunun sivillerin meselesiyle ilişkisi nedir?

Biz savaş meydanlarında savaşçılara ne olup bittiğinden bahsetmedik. Onlar için endişelenmeye gerek yok. Onlar savaşıyorlar, deneyimleri, gerekli tedbirleri ve ilk günden itibaren kendilerini feda etmeye istidatları var.

Biz, savaşla alakası olmayan sivillerin başına gelenlerden, kadınlardan ve çocuklardan bahsediyoruz. Ben İslam dünyası ve diğer ülkelerde, dışarıda ve içerde zerrece imanı, şerefi, değer ve insanlığı olan kişileri Allah’ın, insanlığın ve tarihin huzurunda masum insanlara, kadınlara ve çocuklara karşı işlenen bu saldırılara sessiz kalmama ve zamanında bunu durdurmak için çaba sarf etme sorumluluğuyla baş başa bırakıyorum. Bazılarının kanımızı mubah görme isteği varsa buna engel olan yok. Ama savaş meydanlarındaki savaşçılarla masum kadın ve çocukları birbirinden ayırsınlar ve hedeflerini kınasınlar.

isra haber

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Mazlum Cografyam.. Hertarafta Müslümanlara zulüm var

Üst Ana Sayfa Alt