Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Juba Döndü

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
101607-2025-theultimate11.jpg
101607-2025-theultimate21.jpg

Irak işgalinin ilk yıllarında ABD'li askerleri vuran, gerçek ismi bilinmeyen ve "Juba" olarak adlandırılan keskin nişancı geri döndü.
05/08/2009 - 17:11

76097.jpg

Juba'nın bağlı olduğu Irak İslam Ordusu, onun yeni eylemlerinin görüntülerini "Juba 4" adıyla yayınladı. İlk defa 2006 yılında Irak İslam Ordusu'nca yayınlanan görüntülerde Juba'nın, değişik zaman ve yerlerde ABD askerlerini uzaktan dürbünlü tüfekle vurduğu görülüyordu. Juba'nın yeni görüntüleri, uzun bir zamandan sonra ilk defa geçtiğimiz günlerde yayımlandı.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) işgaline karşı bir dönem Irak direnişinin sembolü haline gelen keskin nişancı Juba geri döndü. 2006 yılında Irak'taki en etkili direnişçi gruplarından Irak İslam Ordusu'nca görüntüleri yayınlanan Juba'nın onlarca ABD askerini vurduğu görülüyordu. O dönemde ABD'lilerin moralini fazlasıyla bozan Juba'nın görüntüleri dünya basınında da geniş yer bulmuştu. Gerçek kimliği açıklanmayan Juba'dan uzun süredir ses çıkmıyordu. Geçtiğimiz günlerde Juba'nın bağlı olduğu Irak İslam Ordusu, "Bağdat Sniper'ı, Juba 4 adıyla" Juba'nın yeni çekilmiş görüntülerine ve bir de yazılı mesajına yer verdi. Görüntülerde Juba'nın yine Kanas marka keskin nişancı tüfeğiyle değişik yer ve zamanlarda ABD askerlerini hedef alan görüntülerine yer verildi. Juba mesajında ise şöyle diyor:

050820091710033173969_3.jpg

ATIŞLARIMI ISKALAMAYACAĞIM SÖZÜ
"Cani değilim... İnsanları öldürmekten hoşlanmam. Fakat işgal ettiğiniz ülkemi savunuyorum. Çocuklarımızın hayatından çaldığınız gülümsemeyi ve güveni savunuyorum. Keskin nişancınızın vurup öldürdüğü 14 yaşındaki Şeyma'nın ölümünü asla unutmayacağım. Atışlarımı ıskalamayacağıma dair kendime söz verdim."

juba.jpg

YENİ KESKİN NİŞANCILAR YETİŞTİRMİŞ
Bu arada görüntülerde Juba tarafından eğitildiği belirtilen başka keskin nişancıların görüntülerine de yer veriliyor. Toplu halde eğitim alan Juba'nın öğrencilerinin her birinin elinde Kanas marka keskin nişancı tüfeği görülüyor. Juba ya da Cuba isimleriyle bilinen keskin nişancının 2007 başlarında Iraklı güvenlik güçlerince yakalanan, Ali Cuburi adlı gerçek mesleği kasaplık olan bir Iraklı olduğu da iddia edilmişti. Bir cami minaresinde keskin nişancı tüfeğiyle hedef ararken yakalanan bu kişinin Juba olduğu öne sürülmüştü. Ancak Irak İslam Ordusu, Juba'nın yakalandığını reddetmişti. Buna karşın Juba'dan da uzun süre ses çıkmamıştı. O nedenle görüntüleri yayınlanan Juba'nın gerçek Juba olmama, direnişçilerce yetiştirilen başka keskin nişancılar olabileceği ihtimali de var. Juba isminin sembolik anlamı olduğu için direnişçi örgüt tarafından bütün keskin nişancıları için ortak ad olarak kullanıldığı da iddia ediliyor.

_34924_juba31205.jpg

1 http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=1333724217515327587&hl=tr&fs=true

2 http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=-8302187367555388286&hl=tr&fs=true

3 http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=-5762202741344218556&hl=tr&fs=true

4 ! (18+) JUBA sniper Video

351274.jpg

101607-2025-theultimate31.jpg

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
"Cani değilim... İnsanları öldürmekten hoşlanmam. Fakat işgal ettiğiniz ülkemi savunuyorum. Çocuklarımızın hayatından çaldığınız gülümsemeyi ve güveni savunuyorum. Keskin nişancınızın vurup öldürdüğü 14 yaşındaki Şeyma'nın ölümünü asla unutmayacağım. Atışlarımı ıskalamayacağıma dair kendime söz verdim."

UHUD Çevrimdışı

UHUD

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah(c.c) yardımcısı olsun. Allah(c.c) sayılarını arttırsın inşeAllah.