Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kadınlarımızın Ve Kızlarımızın Örtü Takmamaktaki Bahaneleri

S Çevrimdışı

sena__19

Üye
İslam-TR Üyesi
Örtünmeme BahAnEleRi

*Örtünmek isterim ama ikna olmam lazım

"KURANDA KESİN HÜKÜM VAR YETMEZMİ İKNA OLMANA"

*Örtünmem gerekiyor,ama geleceğimi düşünmek zorundayım

"GELECEK ÖLÜM ONU DÜŞÜNDÜNMÜ "

*Allah (c.c) beni başı açık olarakta sever

"AMA GÜNAHKAR KULUM DER"

*Kapalıyım,ama aliem okul için başımı açmamı istiyor

"AİLEN SENİ CEHENNEM ATEŞİDEN KURTAraMAYACAK"

*Fazla açık olmadığım için günah olduğuu zanetmiyorum
"GÖRÜNEN HER TEL ZİNa AZMI ACABA "

*Genç yaştada kapanmak olmazkı,yaşlanınca inşAllah

"YAŞAYACAĞIN GARANTİ Mİ YA YARIN ÖLÜRSEN"

*Tekrar açılırım düşüncesiyle,kapanmıyorum

"HELE Bİ KAPAN ONU SONRA DÜŞÜNÜRSÜN"

*Bazı özgürlüklerimin kısıtlanacağı düşüncesiyle kapanmak istemiyorum

"ALLAH'IN KARŞISINDA ÖZGÜR OLABİLECEKMİSİN"

*kapanmak önemli değil önemli olan kalbin temizliği

"KALBİN TEMİZLİĞİ GÜNAHA ENGEL DEĞİL"

*evlenince kapanırım"kzım evlenice kapanır"

"EVLENECEĞİN GARANTİMİ",

*güzelliğimi sergilemek istemedğimden dolayı kapanmamıştım

"GÜZELLİĞİNİ SADECE EŞİNE SERGİLESEN NE GÜZEL OLUR"

*Kapanırsam diğer dini vecibelerimi de yerine getirmek gerekecek

"EE BİR YERDEN BAŞLAMAK LAZIM"

*Dinden çıkmadığıma göre başımı açmamda problem yok

"DİNDEN ÇIKMADIN AMA GÜNAHKARSIN"

*Başörtü için henüz kendimi hazır hissetmiyorum

"ÖLÜNCEMİ HAZIR OLACAKSIN"

*bu zamanda başörtü olmazki hangi çağda yaşıyoruz

"GÜNAHIN BU ZAMANI O ZAMANI YOK KURAN HER ÇAĞ İÇİN İNDİ"

*Kısmet bir bakarsın kapanırız inşAllah
"İNŞALLAH AMA ACALE ET YAŞLANDIKTAN SONRA ÖLMEYECEĞİNE DAİR SENEDİNMİ VAR"

*Önemli olan saç dışında vucudun teşhir edilmemesi
"YANİ GÜNAH SADECE VUCUDAMI VAR"

*Denedim ama boğulacak gibi oluyorum

"AMA İTİKAT GEREKİYOR"

*Evlenememe korkusu
"SAÇIN AÇIK DİYE SENİNLE EVLENEN ERKEKTEN NE BEKLERSİN Kİ"

*Lise ve üniversitedeki başı açık öğrencilere dinimi anlayacağım için başımı açacağım yani hizmez için

"KENDİNE HİZMET EDEMEYECEKSİN"

*Kapanmak içimden gelmiyor

"NEDEN GÜNAH İŞLEMEK HOŞUNAMI GİDİYO"

*Başörtülülerin yeterince örnej olmamaları

"SEN ÖRTÜN VE ÖRNEK OL ONLARA"

*Nefsime yenik düştüğümden kapanamıyorum"

"NEFİS ŞEYTANDIR SEN ŞEYTANA YENİKSİN GELECECEĞİNİ DÜŞÜN YENİLME" :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

S Çevrimdışı

sevim

Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH RAZI OLSUN

AKLIMIZIN BIR KENARINDA BULUNSUN BU CEVAPLAR,HER AN LAZIM OLABILIR...

N Çevrimdışı

NuyagevA

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ya arayana bahane bol. biz müslümanları bitiren bahaneler değilmi......

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
şeytan görevine devam ettikçe ve insandaki nefisde ölmedikçe bahaneler bitmezki :undecided:

P Çevrimdışı

papattya

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
GERÇKETEN ÇOK GÜSEL BİR YAZI OLMUŞ ÇEVREMİZDE NE YAZIKKİ BİR ÇOK ÖRNEKLERİ VAR RABBİM HİDAYET ETSİN

I Çevrimdışı

istanbullu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bu yazıyı bir bayan hazırladıysa ve yorumları da bayanlar yaptıysa problem yok ama lütfenerkekler bizim meselemize burunlarını sokmasınlar

E Çevrimdışı

eebbrruu

Üye
İslam-TR Üyesi
evet Allah razı olsun sena kardes cok güzel olmus ellerine ve yüregine saglık ve gercektende bahaneler bitmiyor insanlrda bu nefis oldukca.benim cevremdeki acıklara sordugumda bana aynen su cvb veriyolar kendimi hazır hissetmiyoırum yada kız 20 yasına gelmiş kapanmaamnın nedeni ne diye sodugumda daha küçügüm diyor.selamtle

Y Çevrimdışı

yarali

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
istanbullu ' Alıntı:
bu yazıyı bir bayan hazırladıysa ve yorumları da bayanlar yaptıysa problem yok ama lütfenerkekler bizim meselemize burunlarını sokmasınlar
ben bunu anlayamadım??nie erkekler burnunu sokmasın?erkeklerin de zulüm karsısında içi yanmıor mu?bacılarına destek vermesinler mi?asi olunan Rabbimiz,raflara kaldırılan asagılanan Kitabımız ortak değil mi?haşa..yanlış anladıysam hakkını helal et.ama unutma ki bu kadınların değil tüm Müslümanların meselesidir.bu hakaret müminelere değil,dogrudan dogruya Allah'a ve Kur'an'ı Kerim'edir...Allah'a emanet.

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
istanbullu ' Alıntı:
bu mesele bireylere,cemaatlere,ırklara yada cinslere atfedilemezki. bu mesele müslüman olan herkesin sorunu.çözümdede ortak paylaşımlar içerisinde olmak zorundayız. bizlerinde bacıları bugün aynı zulüm altında. yarın tunustaki olaylar türkiyedede uygulanırsa bizlerinde anaları aynı dertten muzdarip olacak. inşaallah ayettede geçtiği gibi Allahın ipine toptan sımsıkı sarılıp bölünmeyelim...

M Çevrimdışı

mucahit571

Üye
İslam-TR Üyesi
bende diğer arkadaşlara katılıyrum.Bir müslümanın ayağına diken batsa,diğer müzlümanların kalbi sızlamadıkca,o müslümanda dikeni batıranla birlikte müslüman kardeşine aynı acıyı verir.

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
mucahit571 ' Alıntı:
bende diğer arkadaşlara katılıyrum.Bir müslümanın ayağına diken batsa,diğer müzlümanların kalbi sızlamadıkca,o müslümanda dikeni batıranla birlikte müslüman kardeşine aynı acıyı verir.
döktür kardeşim. arkandayız. :grin: verdiğin misal içinde Allah razı olsun

T Çevrimdışı

tgb86

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
harika bir paylaşımm Allah razı olsun kardeşim dilerim kapanmak isteyipte şeytanın vesveselerini dinleyen herkes ama herkes bunu okur okumakla kalmaz ikna olur

D Çevrimdışı

dua

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bAhanelerin arkasına saklanmak en kolayı ben evde takıyorum ama okula gİttiğim için takamıyorum.Ve haftalardır bu konuyu düşünüyorum eskiden okumama hiç birşey engel olamaz diyodum asla bırakmam diyodum.ama düşündümde ben ne kazanıp ne kaybediyorum.bi tarafta geçici hayatın bir mevki makamı diğer yanda cennet ebedi saadet.ben okulu bırakıcam dediğimde arkadaşlarım aaa olurmu öyle şey başörtüsü için okul bırakılırmı diyolar.hiç anlamıyolar beni hatta gülüp geçenler var.ama ben yapmam gerekeni yapıcam VE ALLAHIN İZNİYLE KAPANICAM.paylaşımın içinde tşk kardeşim.

S Çevrimdışı

sena__19

Üye
İslam-TR Üyesi
zarip ' Alıntı:
Peygamberimiz bi hadisi şeriflerinde şöyle buyuruyor: müslümanlar bir vücudun uzuvları gibidir,birisine bişey olsa diğeri ondan sorumludur,diyor....

haklısı kardeşim bi kadın sadece herşeyiyle (yanlış anlamayın) kocasına yani allah katında eşi olmuş kişiye hürmet etmeli kendini sadece o insanın görmesini bilmesi şartır he bilmiyorsa bunu ona eşinin anlatmasu şarttır benim kanaatimce fazlada bi yorum yapmak anlamsız .....selam ve dua ile

E Çevrimdışı

Edibe_Serra

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kadın için örtmesi gerekli olan yerler, el, yüz ve ayakları dışında kalan bütün vücududur. Ayrıca kadının vücut hatlarını belli eden dar bir elbiseyle örtünmesi câiz değildir. Çekici olmayan, bol bir elbise giymelidir.erkekler için dizleri ve göbek arasıyla sınırlı ne gariptir ki arkadslar kadının kapalı olması gerekirken dünyada en kapalı giyinenler erkekler.

Üst Ana Sayfa Alt