Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Karanlık Çağ Ve Taş Devri Yalanı

keşmiri Çevrimdışı

keşmiri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bismillahirrahmanirrahim

Evrimci anlayışına göre insanlık tarihi, çeşitli dönemlere ayrılarak incelenir. Pek çoğunuzun okul yıllarında ya da çeşitli gazete ve televizyon haberlerinde duymaya alışık olduğu taş devri, yontma taş devri, cilalı taş devri, bronz çağı, demir çağı gibi hayali kavramlar söz konusu evrimci kronolojinin önemli parçalarıdır.Yani ilk insanları vahşi,ilkel,hiçbir şeyi bilmeyen bir toplulukmuş gibi anlatırlar.İnsanların alet kullanmasını,yazıyı bulmasını,demiri tuncu bulmasını tamamen tesadüf sonucu bulduklarısöylenir.

Halbuki kutsal kitabımız Kuranı Kerimde Allah, Âdem’e bütün varlıkların isimlerini öğretti. Sonra onları meleklere göstererek, “Eğer doğru söyleyenler iseniz, haydi bana bunların isimlerini bildirin” dedi.(Bakara 31) Bu ayetten görebildiğimiz gibi tüm ilimlerin,Allahın nezdinde Hz.Ademe öğretildiğini görmekteyiz.Yani İslama göre ilk insanların oldukça gelişmiş olduklarını anlarız.

Ayrıca arkeolojik kazılarda bulunan aletler, dikiş iğneleri, flüt kalıntıları, süs eşyaları, dekorasyon malzemeleri, geçmiş insanların kültürel olarak gelişmiş bir yaşam sürdüklerinin göstergelerindendir. Scientific American dergisinin 1852 yılında yayınlanan 5 Haziran tarihli sayısında haber verilen 100 bin yıllık metal kabın, çinko ve gümüşün kullanıldığı bir alaşımdan yapıldığını, yazmıştır.Halbuki Darwinistlere göre çinko,gümüş M.Ö 5000 yılda geliştirilmiştir.95 bin yıllık fark var.

Darwinistler, “taş devri olarak iddia ettikleri” dönemlerde, beyin ameliyatları yapılmasının, “insanların sanatı bilmediklerini söyledikleri” dönemlere ait kazı alanlarında ise süs eşyaları ve boya ham maddeleri bulunmasının, insanın ilkel olduğu bir dönemin yaşanmadığına dair önemli birer delil olduğunu düşünmezler.

70 bin yıllık çok iyi inşa edilmiş gemi buluntularını açıklayamazlar.Çünkü onlara göre 70 bin yıl önce insanların vahşi,ilkel oldukları söylenir

Sonuç olarak Karanlık çağ,yontma taş devri gibi ilkel zamanlar tamamen Darwinistlerin uydurmasıdır.İlk insanlar asla ilkel değildir.Allahualem

T Çevrimdışı

tevhiddavam

Rabbim! Benim ilmimi arttır!
İslam-TR Üyesi
Düz diyen alimlerde var,yuvarlak diyende.Bu konu önemli değil ki.Düz diyen ya da yuvarlak diyen küfre girmez.Ancak okullarda öğretilen birçok küfür konuları var.Bunlarla mücadele etmemiz gerekiyor ahi :D
Küfür demedim yeri gelmişken söyleyeyim dedim biraz gündem değişikliği olsun :D

(Ayrıca gayet önemli bir konu)

R Çevrimdışı

Rakun

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim söylediklerin doğru ama eksik.Şöyle ki günümüzde bile taş devrini yaşayan kabileler var.Yani Adem a.s elbet cahil değildi ama sonra gelen kabileler sapıttı ilkelleşti, emri ilahiyi unuttular ondan bu arkeolojik kazılarda ilkel medeniyetlerin olması. Bilmem anlatabildim mi!..

Iyi analiz edememişsin tarihi islamı ve genel tarihi.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim söylediklerin doğru ama eksik.Şöyle ki günümüzde bile taş devrini yaşayan kabileler var.Yani Adem a.s elbet cahil değildi ama sonra gelen kabileler sapıttı ilkelleşti, emri ilahiyi unuttular ondan bu arkeolojik kazılarda ilkel medeniyetlerin olması. Bilmem anlatabildim mi!..

Gunumuzde Teknolojik seyleri kullanmamak ayrı Ilkel tas devre dıye ınsanları sınıflandırma ayrı seyler
O donemde kap camurdandır cunku porselenı yapacak ımkan yoktur ınternet yerine kus duman vardır araba yerine deve kusu vardır konunun amacı bu degıl zaten

Bu ahmaklar adem aleyhisselâm ı kabul etmiyorlar sıkıntıda orada
Yanı Insanlıgın basını ilkel olarak kabul ediyorlar.

Insanlar güya hayvan gıbıydıler sonra ınsan gıbı olmaya başladılar gıbı diyeyim.

Bu yanlıs degilmi?

R Çevrimdışı

Rakun

Üye
İslam-TR Üyesi
Gunumuzde Teknolojik seyleri kullanmamak ayrı Ilkel tas devre dıye ınsanları sınıflandırma ayrı seyler
O donemde kap camurdandır cunku porselenı yapacak ımkan yoktur ınternet yerine kus duman vardır araba yerine deve kusu vardır konunun amacı bu degıl zaten

Bu ahmaklar adem aleyhisselâm ı kabul etmiyorlar sıkıntıda orada
Yanı Insanlıgın basını ilkel olarak kabul ediyorlar.

Insanlar güya hayvan gıbıydıler sonra ınsan gıbı olmaya başladılar gıbı diyeyim.

Bu yanlıs degilmi?

Konunun evrimle alakası olmak zorunda mı?

Pekala Adem a.s dan sonra gelen nesilden biri sapıtmış, ayrılmış başka yere gitmiş ilkel ilkel yaşamıştır heralde.Bilimsel gerçekleri inkar ediyorsun.Tarihi düzgün okumazsan milleti üsten güldürürsün ancak kardeşim.

keşmiri Çevrimdışı

keşmiri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Elbette Hz.Ademden sonra insanlar sapıtmış,ilkelleşmiş olabilirler ancak burada dikkat edilmesi gereken bir durum var.Bu konular insanlara ilk insanların vahşi,ilkel,hiç bir şey bilmeyen yapıda olduğu anlatılır.Sonra yazıyı ilk Sümerlilerin bulduğu yalanı anlatılır.Halbuki ilk yazıyı da bulan,İlk dili de bulan bilen Hz.Ademdir

R Çevrimdışı

Rakun

Üye
İslam-TR Üyesi
Elbette Hz.Ademden sonra insanlar sapıtmış,ilkelleşmiş olabilirler ancak burada dikkat edilmesi gereken bir durum var.Bu konular insanlara ilk insanların vahşi,ilkel,hiç bir şey bilmeyen yapıda olduğu anlatılır.Sonra yazıyı ilk Sümerlilerin bulduğu yalanı anlatılır.Halbuki ilk yazıyı da bulan,İlk dili de bulan bilen Hz.Ademdir

Tamam.Ben farklı bişey mi diyorum.Neye itiraz ediyorsunuz anlamadım ki!..

Ayrıca sapıtmış olabilirler değil bildiğin sapıtmışlar.Kuran da kavimlerin helakını boşuna anlatmıyor heralde.Aha da işte bunlar zaten hep arkeolojinin söyledikleri zaten.Allah arkeologlardan önce söylemiş zaten.Neyse.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Konunun evrimle alakası olmak zorunda mı?

Pekala Adem a.s dan sonra gelen nesilden biri sapıtmış, ayrılmış başka yere gitmiş ilkel ilkel yaşamıştır heralde.Bilimsel gerçekleri inkar ediyorsun.Tarihi düzgün okumazsan milleti üsten güldürürsün ancak kardeşim.

Su forumda yazmaya basladıgından berı yazılarında bır degısıklık var
Uslubun bır garıb

Ben ne dıyorum sen ne dıyorsun Illa haklı mı cıkmak ıstıyorsun ? Bu hep ben dogru konusurum hep ben haklıyım tavırlarıda nedır.
Adam ne yapsın koskoca bır yanlısı ufak bır sekılde ozetlemıs. Ne yapsaydı koca o safsatayı burayamı yazsın bılmem kacyuz sayfayı kım okuyacak ?

Kendıne guldurursun demek nedır yahu.. İlgincsın
Neyse cedel cıkarmamak adına kısa kesıyorum.

Tagutun yazdıgı yalan yanlıs tarıhı bana mı anlatıyorsun.Kendı okudugum bolumdur tarıh.

Buradakı mevzunun evrım ıle ne alakası var

İnsanları tas devrı yontma devrı bılmem ne dıye sınıflara ayırıp bunlar cahıldıler demek yanı hıcbırsey bılmıyorlardı demek koca yaratılmıslıgı hıce saymak demektır.
Oysakı ALLAH zulcelal ılk ınsandan bu yana kımseyı bası bos bırakmamıstır.Kullandıgı alet edevat onların cahıl oldugunu gostermez.Bilakıs ımkanlar onu gosterıyordur onu yapmıslardır.ALLAH her ınsana ınsanlıga uyarıcılar gondermıstır.Bu demek oluyorkı anlama ve emre ıtaat ozellıgı her ınsanlıkta var buda aklı olusturur.

Insanlar her donemde sapıtmıstır bu da onların Ilkel olduklarını gostermez.
Eger oyle olsaydı bız su an araba yat kat bı dunya teknolojik zımbırtıları kullanıyor olmazdık.

Herneyse basta da dedigim gıbı bız kafirlerin uydurmuşları ıle yasama bakmıyoruz.

Sen onlara uyabılırsın.

selametle..

R Çevrimdışı

Rakun

Üye
İslam-TR Üyesi
Yav he he. Senin uslubun çok iyi.Git aynaya bak.İnsanları anlamak gibi derdin yok!..Benim söylediklerimle bu yazdıkların ne alaka?Nasıl bir ego,kibir ve kendini beğenmişlik!..Neyse cocuklarla uğrasamayacam hadi eyw.

T Çevrimdışı

tevhiddavam

Rabbim! Benim ilmimi arttır!
İslam-TR Üyesi
Yav he he. Senin uslubun çok iyi.Git aynaya bak.İnsanları anlamak gibi derdin yok!..Benim söylediklerimle bu yazdıkların ne alaka?Nasıl bir ego,kibir ve kendini beğenmişlik!..Neyse cocuklarla uğrasamayacam hadi eyw.
Kardeş git ergenliğini twitterda yaşa öyle gel , çocuklarla uğraşamayacakmiş laflara bak. Gugıldan okuyup okuyup allamelik taslamayın ya hu millete. Gelirsin üslubunca eleştini yaparsın eyvallah. Kimse de celallenmez sana. Ama önce biraz saygı..

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi

Gunumuz de de taş devrini yaşayanların olduğunu söylemişsin bu demek oluyor ki bütün dünyanın taş devri olduğu anlamına gelmiyor tezine çıkıyor

Ayrıca sapıtan insanlarin illa taş devri ile kıyaslamak ne kadar doğru orası da muamma ! Bugün dinsizlerin teknolojileri müslümanlara nazaran daha fazla