Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kârlı Bir Alışveriş Sübhanallah....

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yetimin biri Rasulullah s.a.v.’a gelerek ;Ey Allah’ın Rasulu ! Filancanın bahçesindeki bir hurma yere yıkıldı.Emredin de ,o ağacı bana versin,bende bahçemin duvarına koyayım dedi.Rasulullah s.a.v adamı çağırıp;Ağacı şu adama verirsen sana cennette bir hurma bahçesi verileceğine kefil olurum,buyurdu.Ama adam bu teklifi kabul etmedi.Bunun üzerine Ebu Dahdah adama:Ağacı bana ver.Bende sana kendime ait bütün hurma bahçemi vereyim ,dedi.Adam bunu memnuniyetle kabul etti.Sonra Ebu Dahdah Rasulullah s.a.v’a giderek:Ey Allah’ın Rasulu ! Ben o adamın ağacını hurma bahçem karşılığında satın aldım.Sana veriyorum.Sen de adamı çağırıp ona ver ,dedi.Rasulullah s.a.v. Ebu Dahdah’ın bu hareketine okadar sevindeki,üst üste;Ebu Dahdah cennette nice büyük ve değerli hurma ağaçlarına sahip oldun,buyurdu.Daha sonra Ebu Dahdah bahçesine gitti ve hanımına :Bahçeden çık.ben bahçeyi cennette bir ağaç karşılığında sattım dedi.Hanımında :Ne kadar karlı bir alışveriş yapmışsın ,dedi.(Mücmeuz-Zevaid10/3242)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ALLAHu akber ALLAHu akber ALLAHu akber valillahil hamd

RABBİM sanada firdevsi alayı nasip etsin kardeşim bu güzel paylaşımdan dolayı

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
AllahuEkber Nekadar güze bir dua Amin Amin Amin Cümlemize kardeşim

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ne kadar karlı bir alışveriş yapmışsın ....

Allah cc razi olsun kardes... Rabbim ahiret yurdu icin dünyasini satanlardan eylesin

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Amin Amin Amin ,En büyük zenginlik o olsa gerek

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
SubhanAllah. Bu ne teslimiyet?Bune sadakat? Bune Alçak gönüllülük? Ya Nebi Cennet-ül Âla'da Elinden bi HURMA yemek bizede nasip Olurmu?

M Çevrimdışı

Muhammed El-Ensar

Üyeliği İptal Edildi
Banned
SubhanAllah ! Bu nasıl bir şuur, nasıl bir teslimiyet??? Ben adama değil hanımına hayret ettim. La İlahe İllAllah....

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Haci abi Allah razi olsun, Rabb'im sizin de bizim de gonlumuzu neyi arzuladigimizin suurunda kilsin insaAllah, amin.