Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kim Bu Tesettürlü Kızlar

G Çevrimdışı

güle sevdalı

Üye
İslam-TR Üyesi
koyu renk dikkat çeksede bana heh işte bi müslüman dedirtiyo. içinde yansanda ötede yanmamak için öe giyinmek gerekiyosa öle giyineceksin

Ama tesetturun asil amaci dikkat cekmemek degil midir?
Erkeklerin bakislarindan korunmak degil midir?
Eger oyleyse eger, herkesin 'renkli' giyindigi zaman birden bir siyah dikkat cekmez mi?
Erkeklerin bakislari o giyinene kaymaz mi?
Ki tesettur bakislardan korumali degil mi?
Genis giyin ama hafif renkli diyorum ben sadece. Bu renkler beyaz, kirmizi veya ne bileyim cirtlark bir renk degil. Koyuya yakin ama acik. Dikkat cekmeyecek oranda.
Yani mesela afgan kadinlarinin giydigi mavi renk tonunda... :)

KHaYR Çevrimdışı

KHaYR

Üye
İslam-TR Üyesi
Ama tesetturun asil amaci dikkat cekmemek degil midir?
Erkeklerin bakislarindan korunmak degil midir?
Eger oyleyse eger, herkesin 'renkli' giyindigi zaman birden bir siyah dikkat cekmez mi?
Erkeklerin bakislari o giyinene kaymaz mi?
Ki tesettur bakislardan korumali degil mi?
Genis giyin ama hafif renkli diyorum ben sadece. Bu renkler beyaz, kirmizi veya ne bileyim cirtlark bir renk degil. Koyuya yakin ama acik. Dikkat cekmeyecek oranda.
Yani mesela afgan kadinlarinin giydigi mavi renk tonunda... :)

Kardeşim, tesettürlü olduğun zaman kış ta olsa yaz da olsa dikkat herzaman çekiliyor ve herzaman bakan oluyor. Fakat tesettürlüyüm müslümanım diye geçinenler yerine asıl Mü'mine nasıl olurmuş bir örnek olmak gerekir. Hani bir tabir kullanılır 'Hiç insan görmemişler mi?' onun yerine 'Hiç Müslüman görmemişler mi?' evet görmeyede alışkın olmadıkları için bakanlardan pek rahatsız olmanıza gerek yok. Zira bakışların geneli hatta hepsi desek yeri olur beğeniyle değilde; tuhaf tuhaf veya alaycı tarzda oluyor. Yani tesettürünüz beğenilik, çekicilik özelliğinde değilse bakanlar için 'Tren sanmışlardır' diyiverin geçin. Dediğiniz kadar yakıcı bir sıcaklık yok ama şayet sorun yaşıyorsanız siyah değilde renklerin en koyu tonlarını seçebilirsiniz. Afkan kadınlarının giydiği gayet bol ve yüz hatta gözler dahi görünmez şekilde oda ayrı bir ayrıntı olsa gerek...

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
dogtu her taraf ciplak kaynadigi icin gercek carsafli bayanlarimiz dikkat cekiyor cunki okadar azlarki ALLAH c.c sayilarini artirsin...

ebuzerr_01 Çevrimdışı

ebuzerr_01

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Akli Basinda Vicdan ehli bir ateist Sayet Müslümanlarin degilde Islamin ALLAHini Arastirsa, yakinan teslim olacaktir, Cünkü buna mecburdur, gel gör ki bugün Müslüman ile Islamin ALLAH´i arasinda artik farklar ortaya cikmaya basladi...

SübhanAllah! bu ne demek açıklar mısınız? ne demek yani "müslümanın Allah'ı" ve "İslamın Allah'ı"!!! Müslüman ne demektir;Allah'a teslim olan, islam olanın kendisi değil midir. İslam dinine tabi olanlar müslümandır,dolayısı ile bu islam dininin tek ilahı olan Allah ile Müslüman olan kişinin Allah'ı aynıdır, tektir.

Allahualem siz şunu kastettiniz: kendine müslüman(!) diyen insanlar kendilerine yeni bir ilah edinmişlerdir.bunlar kişilere göre çeşitlilik gösterir. e dolayısı ile böyle durumdaki bir kimse,yani islam dininin tanıttığı, alemlerin ve içindekilerin yegane yaratıcısı, sahibi, tasarruf sahibi, rızıklandırıcısı, hüküm mercii tek ilah olan Allahtan başka ilah edinende asla Müslüman değildir!
vesselamu ala men itteba al hüda (taha:47)

G Çevrimdışı

güle sevdalı

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim, tesettürlü olduğun zaman kış ta olsa yaz da olsa dikkat herzaman çekiliyor ve herzaman bakan oluyor. Fakat tesettürlüyüm müslümanım diye geçinenler yerine asıl Mü'mine nasıl olurmuş bir örnek olmak gerekir. Hani bir tabir kullanılır 'Hiç insan görmemişler mi?' onun yerine 'Hiç Müslüman görmemişler mi?' evet görmeyede alışkın olmadıkları için bakanlardan pek rahatsız olmanıza gerek yok. Zira bakışların geneli hatta hepsi desek yeri olur beğeniyle değilde; tuhaf tuhaf veya alaycı tarzda oluyor. Yani tesettürünüz beğenilik, çekicilik özelliğinde değilse bakanlar için 'Tren sanmışlardır' diyiverin geçin. Dediğiniz kadar yakıcı bir sıcaklık yok ama şayet sorun yaşıyorsanız siyah değilde renklerin en koyu tonlarını seçebilirsiniz. Afkan kadınlarının giydiği gayet bol ve yüz hatta gözler dahi görünmez şekilde oda ayrı bir ayrıntı olsa gerek...

:) cok dogru soyluyorsun kardesim. Benimde istedigim boyle bir cevapti :) ...

O tuhaf bakislarla bakanlara sormak isterim dogrusu: siz mi tuhafsiniz yoksa biz mi???

leylinur Çevrimdışı

leylinur

Üye
İslam-TR Üyesi
on yılda onbeş milyon genç yetiştirdiler...ilk okul sıralarında tesettürlü bayanı gerici açık olanı çağdaş gösterdiler her okul öğrencisi cumhuriyet bayramında bu resmi bilerek yada bilmeyerek yaptı...eğitim her şeyin başıdır...7 yaşında kapitalizmin eğitimi alıorsunuz...aileniz ne kadar radikal olsada...kırıntıları çok fazla...sorun ortada evet bu tür tesettür tesettür değil... çözüm vaad edilen raşidi hilafet ile toplum içinde giyilecek kıyafetin genel hatlarının halife tarafından benisenmesi ve uygulama ya sokulması...ve eğitim ve tv racılıgı ile bilincin verilmesi...
selamet ile...

N Çevrimdışı

nengerek

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ama çözüm vaad edilen raşidi hilafet ile toplum içinde giyilecek kıyafetin genel hatlarının halife tarafından benisenmesi ve uygulama ya sokulması...

sorunu iyi tanımladınızda bide çözüm için gerçekçi pratik önerilerinz olsa ya....

leylinur Çevrimdışı

leylinur

Üye
İslam-TR Üyesi
çözüm raşidi hilafet dedim ya anlaşılmıyor mu????köklü değişim okuyun daha pratik çözüm için ...

N Çevrimdışı

nengerek

Üyeliği İptal Edildi
Banned
halifeyi kim olarak belirliyeceğiz...misal :bir grup cübbeli ahmeti, bir grup fetullah gülen i aday gösterse şiiler rafizi bir bidatçiyi gösterse hangisini nasıl muteber görecez. ayakları yere basmayan fikirler bunlar. islam tarihini mezhebler tarihini iyi okumanızı en azından biraz göz atmanızı öneririm. kaldıki halifelerin herbiri bile farklı bir yöntemle seçilmiş..Resulullah(sav)'ın eğitiminden geçmiş insanların onun vefatından sonra neler yaptığına baktığımızda bu konunun günümüzde de nasıl istismara müsait bir şekilde ele alınabileceğine örnektir. yani benim güzel kardeşim Allah(cc)'ın hükmüyle hükmeden bir yargı olduktan sonra devletin başındakinin halife mi yoksa başbakanmı olduğunun bi kıymeti yok.

Y Çevrimdışı

yalnizkentli

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAHA OLAN HAYASIZ SEVGİNİN TEK SEBEBİ ALLAHI DOĞRU TANIYAMAMAKTAN GEÇER VE ALLAHI DOĞRU TANIMAYANLAR HAYASIZCA DİN ADINA HEP YALNIŞ İŞLERE DÜŞER..
DÜŞENİN DEĞİL DÜŞÜRENİN GÜNAHIDIR BU..BU GÜNAHA ORTAK OLAN İSE DÜŞENİN TA KENDİSİ..

Sözün Özü..
ALLAH Her Kalbi Tertemiz Yarattı...İnsan Düşünceleriyle O Kalbi Kapkara Yaptı...

Üst Ana Sayfa Alt