Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Kim Daha Çok Islam Düşmanıdır?

Kim Daha Kötüdür?

• Reşhad Halife ( sahte peygamber), Edip Yüksel, İhsan Elliacik vb.

Kullanılan: 14 42.4%
  • Kral Abdullah (Suud), Kral Huseyin (Ürdün), Albulfettah Sisi (Mısır), Ebu Zerka vb.

Kullanılan: 19 57.6%
  • Naim Hoca (Erzurumlu), Mehmet Nuri Yılmaz, Osman Ünlü vb.

Kullanılan: 9 27.3%
  • Salman Rüşdi, Aziz Nesin, Teslime Nesrin vb.

Kullanılan: 13 39.4%
  • Humeyni, Sistani, Nasrallah, Mukteda es Sadr, Selahaddin Özgündüz, Haydar Baş vb.

Kullanılan: 19 57.6%
  • Yaşar Nuri Öztürk, Zekeriya Beyaz, İsmail Nacar vb.

Kullanılan: 12 36.4%
  • Turan Dursun, Ali İskender Mihr vb.

Kullanılan: 10 30.3%
  • Nazım Kıbrisi , Ramazan el Bûti, Adnan Oktar, Cübbeli Bayraklı Ahmed, Fethullah Gülen vb.

Kullanılan: 17 51.5%
  • İbn Arabi, Hallac-ı Mansur, Celâleddin-i Rûmi (Mevlana) vb.

Kullanılan: 16 48.5%

• Kullanılan toplam oy
    33
  • Anket kapatılmış .
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Hapse girmeden, yakalanıp derdest edilmeden hapse girerim "zannı" Âlim'ce ikraha mazeret midir?
Ki ummetin katledilmesine fetva verebiliyor krala! O zaman Bel'am sınıfına girmez mi?
Madem hapse girersin, o zaman saray mollası olubta zalime yaklaşma ki bâri onaylayan fetvalar verme?

Sen Almanya'da tam irca kampına düşmüşsün demek ki.

Hamd-u Sena Çevrimdışı

Hamd-u Sena

Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Zerka, Hüseyin Cinisli, Necmi Sarı gibi belamların şerrinden Allah'a sığınırım...
Kralcılar Kabir Şirki vb şirk amellerini işleyen Osmanlıya karşı ayaklanmayı meşru görürken, efendilerinin Abd ile içli dışlı oluşuna neden ses çıkarmıyorlar? Yoksa kafirler ile dost olmak küfür değil mi? Vela-Bera'yıda bunların kitaplarından öğrendik. Kendi kitaplarından kendilerinin şirkini anlatmışlar. Yıllardır Seyyid Kutubun tefsirini okumayın ayetlerde tevil yapmış diyipte onu sapkınlıkla itham etmelerini şimdi çok iyi anladık.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kral Abdullah (Suud), Kral Huseyin (Ürdün), Albulfettah Sisi (Mısır), Ebu Zerka vb.

Akhi Ebu Zerkayi neden bu diktatör tagutlarla ayni kategoriye koydunuz? :)

Z Çevrimdışı

ziyad el türki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hamd-u Sena Çevrimdışı

Hamd-u Sena

Üye
İslam-TR Üyesi
Mısır gibi sivil örgütlenmenin çok zor olduğu bir yerde yıllardır Selefi Nur rahat bir şekilde çalışmış ve Hüsnü Mübareke itaat etmenin farz isyan etmenin şirk olduğu tüzüklerinde yer almıştır. İhwana karşı bu oluşum desteklendi. Semeresini zaten hepimiz gördük. Necmi Sarı, Hüseyin Cinisli Ve Ebu Zerka hepsi tipik Selefi Nur davetçisi. Hüseyin Cinisli zevatı Irak'ta amerikaya malzeme taşımanın helal olduğunu söyleyip, amerikan silahlarını taşıyan kamyonculara fetva vermişti...

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hapse girmeden, yakalanıp derdest edilmeden hapse girerim "zannı" Âlim'ce ikraha mazeret midir?
Ki ummetin katledilmesine fetva verebiliyor krala! O zaman Bel'am sınıfına girmez mi?
Madem hapse girersin, o zaman saray mollası olubta zalime yaklaşma ki bâri onaylayan fetvalar verme?

Sen Almanya'da tam irca kampına düşmüşsün demek ki.

Buradaki selefi hocalar bence İcra'danda, ama bizim aile bunlara tekfirci diyor, halbuki kâfirleri tekfir ediyorlar.

Ama malesef Kral Abdullahi hiç bir kimse tekfir etmiyor. Bu adam küfür sözleri söylediği halde.

Ben klasik bir Ehli Sünnet Hanefi Mezhebindendim , Selefi Mezhebine geçtim bir yıl önce, sonrada Islam-tr. Com hatta tekfir ve mazeret hakkında görüşlerim dahada değişti. Hariçi değilim, ama küfür olunca kafir damgası vurarim elbette.

Ebû Hanzala ama biraz çok aşırıya gitmiş. Cehalet mazeret değil (Hariçi). Dört ay önce onu dinliyordum. Çoğu şeyler doğru, ama Cehalet meselesinden biraz abartmış.

Almanya'da Murcia Kampı malesef...

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Abdullah Yolcu, bilhassa Mısır olaylarında Suud kralını yermiş, Usame bin Laden ve mucahidleri övmüş ve desteklemiştir. Diğerlerinden daha farklıdır. Evet Oy kullanma meselesinde görüşü batıldır fakat diğerleri gibi Abd uşağı ve piyonu Kralın Bel'amlığına soyunmamaktadır.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
abdullah yolcu oy meselesıne tamamen caiz demiyor çok ince hassas şeylerden bahsediyor ekseriyetle doğru değil diyor çok istisna durumlardan bahsediyor. ben seviyorum baya abdullah yolcuyu :D Allah selamet versin. yenndee :p ama ebu zerka ondan farklıysa onu bilemem.

Hamd-u Sena Çevrimdışı

Hamd-u Sena

Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Zerka ile Abdullah Yolcu'yu aynı kefeye koymam kesinlikle. Ebu Zerka'nın kalitesini görmek isteyenler durmadan etrafındakilerini münakaşaya davet etmesinden anlayabilirler. Hayatımda bu kadar çok KELAM ilmine atıpta kelamcı olan daha kaliteli BELAM bilmiyorum. İnsanlara galip gelebilmek, hakkı perdelemek adına kelimeleri sağa-sola kıvırıp muhatabını şoka sokacak derecede anlamsızlaştıran şahıs. (Faruk Furkan hoca bu bel'am ile Murat G. arasındaki münakaşa da Murat G. dediklerinin doğru olduğunu, Arapça kaidelere göre (hüküm konusunda) Murat. G haklı olduğunu ama ebu zerka'nın pişkinliğinden olsa gerek susmak zorunda kaldığı vs. diye yazdığını hatırlıyorum.) Bu zatı muhterem Ebu Hanzala cezaevindeyken onuda münakaşaya çağırmış, Ebu hanzala cezaevinden çıktıktan sonra onun teklifini kabul ettiğini bildirmiş fakat bu sefer kendisi müsaid olmadığını söylerek münazaradan kaçmıştır. Bir insan da, bir hoca veya alimde en ufak kibir belirtisi gördünüz mü uzak durun. Çünkü bu gerçekten tedavisi zor bir hastalıktır.

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
sdfas.jpg
Abdullah Yolcu, bilhassa Mısır olaylarında Suud kralını yermiş, Usame bin Laden ve mucahidleri övmüş ve desteklemiştir. Diğerlerinden daha farklıdır. Evet Oy kullanma meselesinde görüşü batıldır fakat diğerleri gibi Abd uşağı ve piyonu Kralın Bel'amlığına soyunmamaktadır.