Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Küfür Maddesi Bulunan İş Başvurusu Belgesine İmza Attım. Ne Yapmalıyım?

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Salam aleykum in shaa ALLAH iyi siniz dir...
Kardeşler bir kaç sene ömce bir firmada çalişmaya başlamiştim ve o firmaya girmek için bir belge imzaladim. Belgenin içerisinde herhangi bir dini uygulama o firmanin içinde yasak oldugu yaziyordu ve bende bunu imzaladim ama yine orda namazimi kildim ve kiliyorum elhamdulillah...şimdi kardeşler bunu imzalamak ile küfür mü işledim..ve o firmada bu belgeden dolayi devam çalişabilirmiyim...in shaa ALLAH yardimci oluraunuz.

Cevab gelecek inşeAllah

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Allahın farz kıldığı hukumleri yasaklayan maddeleri belgelerine koyan kafirlerin "İş başvurusuna yaptığınız sırada muslumandım ve maddeyi bilerek imzaladım" diyorsanız, bu imza küfürdür.
Bu küfür sahibinin hükmü ise “Yazı söz gibidir” diyen alimlere göre; küfür ilke ve inkılaplarının altına imza atan kimse kâfir olurken; “Yazı söz gibi değildir bilakis kinayedir” diyen alimlere göre ise bu şekilde bir imza atan kimse kâfir olmaz. Ancak büyük tehlike altındadır.

Belgedeki yapmayacağınıza imzaladığınız ibadetleri yaptığınız halde göz yumuluyorsa, imzaladığınız belgenin geçerliliği sürmüş olsa da, işyerinizin uygulamasında sorun yaşamasına rağmen belgedeki imzayı bir yolla ibtal etmeye çalışmanız ve bu imzadan dolayı Allah'tan avf ve mağfiret dilemeniz gerekmektedir.

İlgili Konu:

Memurluk Yemini ve Küfür İçerikli Sözleşmelere İmzanın Hükmü Nedir?

https://www.islam-tr.org/konu/memur...i-sozlesmeleri-imzalamanin-hukmu-nedir.18863/

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Ana Sayfa Alt