Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Kukla Çeçen Müftü: Gerçek Cihad Rusya'ya Hizmet Etmektir!

• Konbuyu başlatan Ebu & Dücane
  • Başlangıç tarihi
E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Çeçenya'da ki Rus kuklalarının elebaşı Kadırov'un baş müftüsü Sultan Mirzayev, Çeçen mürtedlerin "Din İşleri Bakanlığında" bir konferans verdi. Konferans Suriye'de ki olaylara Çeçenya, Kafkasya ve Rusya'dan Müslümanların katılımına ve ayrıca Suriye cihadına diğer ülkelerden Müslümanların katılımına adandı.
kukla_cecenya_muftusu_gercek_cihad_rusyaya_hizmet_etmektir_h5205.jpg

Takva Haber / Haber Merkezi

Kavkaz Center Mirzayev'in konuşma metnini bazı kısaltmalarla okurlarına sunuyor böylece Kadırov mürtedlerinin bakış açısı hakkında okurları kabaca bir fikir sahibi olsun.

Dipnot: Sultan Mirzayev, Çeçen mürtedlerin kukla rejiminin "müftüsüdür". Kadırov'a yaranma uğruna kendi küçük kardeşini (38 yaşındaydı) tutuklattıktan ve neredeyse 1 sene kadar Kadırov'un Hosi - Yurt'taki evlerinin tuvaletlerini temizlemeye mecbur ettikten sonra Çeçenya'da ünlendi.

Mirzayev:

- "Bugün ülkedeki pek çok bölgedeki kadıların her neredeyse ihmalkar davrandıklarına dair sitem etmek olmaz. Onlar camilerde vaaz veriyorlar, Suriye'de gerçekte neler olduğunu gençlere açıklıyorlar. Önemli olan şudur ki, bu savaşa katılmanın Cihadla hiç bir alakası yoktur. Orada güç uğruna savaş veriliyor, hepsi bu.

Esad'a karşı dünyanın her yerinden haydut ve katiller savaşıyor. Ve onlar inanç uğruna değil, inanca, İslam dinine karşı savaşıyorlar. Cami ve türbeleri patlatıyorlar, masum insanları öldürüyorlar. Onlar Amerika ve Batının çıkarları doğrultusunda hareket ediyorlar. Altını çiziyorum -Amerika ve Batının çıkarları doğrultusunda!

Amerikan ve batı istihbaratçıları Suriye savaşı için paralı askerleri tüm dünyadan sağlıyorlar. Suriye'deki savaşta Avrupa`da yaşayan Çeçenlerin de savaştığı biliniyor. Benim onlara tavsiyem Fransız, Belçikalı ve Norveçli karılarının yanına geri dönmeleridir.

"Suriye Savaşı" bağlamında Cihaddan bahsetmek doğru değildir. Ve ben gazetecilerden bunu dikkate almalarını rica ediyorum. Bu cihad değildir, bu çatışmadır, ABD`nin, bu haydut devleti ilk kuranlardan günümüze Amerika'nın çıkarlarına bağlı olan çatışmadır.

... Bu savaşta Çeçenler de dahil olmakla paralı askerler ölmeye giden askerler niyetine kullanılıyor. Görünen o ki, sırf bu yüzden Avrupa ülkelerinde onları mülteciler olarak kabul ediyorlar ki, sonradan savaşta kullanabilsinler. Ve onlardan bazıları da bu çağrılara yenik düşüyor. Kendi ülkelerini yeniden kurmak yerine diğerlerini yok etmeye gidiyorlar. Gelişmiş ülkelerde, hatta İslam ülkelerinde bile din konusunda Çeçenistan'da Ramzan Kadırov tarafından oluşturulan koşullar yoktur.

Düşünün! Vladimir Putin Rusya Federasyonu Başkanı olarak "Çeçenya'nın Kalbindeki" cami açıldığında ilk ziyaret eden kişiydi. O şunu söyledi: "Burası "Çeçenya'nın Kalbi" değildir, "Rusya'nın Kalbidir."

Çeçen Cumhuriyeti'nde olduğu gibi hayatın tüm alanlarında kendini gösteren böylesi koşullar diğer bölgelerde yoktur. Bizim gençliğimiz bunu anlamalı ve ülkemizde barışın daha da güçlendirilmesine, ülkenin gelişmesine katkıda bulunmalıdır. İşte her Müslümanın çaba göstermesi gereken Cihad budur.

...Halkımız çok acı çekti ve kendilerine Ahmet Hacı Kadırov tarafından açılan doğru yolu izlemeyi seçti. "Bu, Çeçen halkını yok etme savaşıdır ve ben bu savaşı bir defada tamamen bitireceğim" diyen Ahmet Hacı Kadırov çağrıda bulundu- "..ölmeye çalışmayın, yaşayalım ve inşa edelim..." ve sözlerinin sonunda daima şöyle derdi: "Adalet hakim olsun". Ve ben de tekrar ediyorum: yaşayın, çocuklarınızı büyütün, onlara terbiye verin.

En büyük Cihad, ülkeniz için vatanseverler yetiştirmektir".

Kaynak: Kavkaz Center