Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Çalıştığım İş Yerinde Belirli Bir Hisse ile Ortaklığım Var, Bu İş Yerinde Yoğun Çalışmam Sebebiyle İbadetlerim Aksıyor, Ne Yapmalıyım?

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamunaleykum diyerek başlıyayım konuya,x şirketinin belli bir yüzde ile ortağıyım,devamlı harama bulaşmakdan,kredi v.s ortakların maddi sıkıntılarından dolayı,hiç sebepsiz yere mecbur kalıyorum,2 ortağımın da sıkıntısı şu,başka işlerle de ilgilendikleri için,bütün iş yükü benim omuzlarımda günde 15 saat den fazla çalıştığım oluyor saha da ve soğuk da ,bu şirketden ayrılmayı düşünüyorum,fakat sebepleri çeşitli,ilgisizlik,harama bulaşma huzursuzluğu,islama hizmet edememenin getirdiği rahatsızlık,çünkü aldığım eğitim zamanında çok iyiydi,ve en büyük sıkıntım herşeyi bir kenara bırakırsak bile,kuran-ı kerimden ezberlediğim 100*120 sayfa civarını unuttum sayılır,10 senedir sadece yüzünden okuyarak,ve çeşitli tevhidi bilgi içeren kitaplarla kısıtlı zamanımı geçiriyorum,yorgunluk derecesi bazen o kadar fazlaki,vakit namazlarını kaçırdığım dahi oluyor :S ,sizden istediğim şu kardeşler,sizce ne yapmalıyım? vakıf v.s imkan-der benzeri gibi vakıflar vasıtasıyla ümmete faydalı olabileceğim bir yola girmeyi düşünüyorum,bazıları canlarıyla,bazıları da mallarıyla cihad ediyor ya,galiba Allah (s.w.t) 2.sınıf kategorisine aldı beni,zamanı geldiğinde can da önemli değil onun yolunda,ama yakın akrabalarım da dahil,3*4 aileye maddi,manevi yardımcı oluyorum.hiç bir sıkıntım da yok elhamdülillah :) ama iş konusu o kadar canımı sıkıyorki,artık boğazımı sanki sıkıyorlar,gece gündüz,uykuda ayakta,ne yapmalıyım sizce gerçekten çıkmaz durumdayım,kilitlendim kaldım resmen,Allah razı olsun herkesden tekrardan..

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah cc yardımcın olsun ahi seni selamete çıkarsın

Aleykumselam ve Rahmetullah

Ticaretle uğraşan yada özellikle işçi konumunda olan müslümanlardan iş konusunda sıkıntısı olan az
insan vardır heralde. Kiminin zamandan dolayı dinini hakkı ile yaşamaya ya vakti yok, ki
bu da sistemin insanları getirmek istediği nokta. Kimide çalıştığı ortamda ki fasık,sapık,kafir
insanlarla günün 10 saati belki 12 saati beraber geçirmenin sıkıntısı içinde, yada işinden dolayı
vereceği tavizler söz konusu.Geliriniz var ve sırf iş olsun diye, müslüman boş durmaz
mantığıyla çalışıyor ve bahsettiğiniz sıkıntıları çekiyorsanız buna değmez elbet.Bu boşluğu farklı şekilde değerlendirebilirsiniz.
Dediğiniz gibi islama , müslümanlara faydalı bir uğraş işine girerseniz daha hayırlı olur inşallah. Varın Allah yolunda malınızla cihad edin
İnfak konusunda, insanların eğitimi konusunda,tebliğ konusunda çalışmalar yapın. Bereketli olur inşallah.
Allah Subhanenu ve Teala müslümanların yardımcısı olsun.

Üst Ana Sayfa Alt