Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Kuyu Kazarken Uyku Bastırmasının Sebebi Nedir?

C Çevrimdışı

cenk.12

Üye
İslam-TR Üyesi
SELAMU ALEYKUM ahiler
6 gün önce evin arka bahçesine kuyu acalım dedik başladık kazmaya yaklaşık 2 metre kazdık sonra bir kaya taş parçası gimi bişeyçıktı benim birader kaya parcasın oraya gelinçe birden uyku bastırdı ertesi gün sabah kazak dedik gine uyku bastırdı ben indim ben kazim dedim beni uyku bastırdı bu nedir bir bilgi saybi varmı olan varmı korunan yer olma itimali varmıdır bunu bir duası veya namazı varmı?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
aleykumselam :)

herhangi bir gaz olabilir kardeşim

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Eğer kuyunun orada gaz sızıntısı yoksa ; İnşeallah'ınızda sıkıntı olmuş olabilir.

Ebû Hurayra (r.anh) şöyle rivayet etmiştir , Rasulullah (s.a.v.), şöyle buyurdu:
"
Ye'cuc ve Me'cuc, (seddi) her gün kazarak nihayet güneşin ışığını (açmaya çalıştıkları gedikten) görmeye yaklaşınca, başlarında bulunan âmir (onlara): '(kazı işini bırakıp) geri dönünüz, onu yarın kazacağız', der.
Allah da seddi, önceki gibi muhkem hâle getirir. Nihayet (seddin arkasında kalmaları takdir edilmiş olan) süreleri tamamlanıp, Allah, onları insanların üzerine göndermeyi dileyince; (o gün yine) kazacaklar ve nihayet güneşin ışığını (açmaya çalıştıkları gedikten) görmeye başlayınca, başlarında bulunan âmir: '(kazı işini bırakıp) geri dönünüz, Allah Teala dilerse (inşeallah) yarın kazacaksınız', diyecek ve onlar da: 'inşallah' diyecekler (veya başlarındaki adam onlara: İnşallah, deyiniz, diyecek).
Sonra (ertesi gün) onlar, seddin yanına varacaklar. Sed, onların (bir gün önce açılmış olarak) bıraktıkları vaziyette olacak. Arkasından onlar, seddi kazmaya devam ederek (açacakları gediklerden) insanların üzerine çıkacaklar ve (vardıkları) her suyu içip tüketecekler..."

(Suneni İbni-Mace, C. 10, H. no: 4080, s.342-343)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
:)

C Çevrimdışı

cenk.12

Üye
İslam-TR Üyesi
Eğer kuyunun orada gaz sızıntısı yoksa ; İnşeallah'ınızda sıkıntı olmuş olabilir.

Ebû Hurayra (r.anh) şöyle rivayet etmiştir , Rasulullah (s.a.v.), şöyle buyurdu:
"Ye'cuc ve Me'cuc, (seddi) her gün kazarak nihayet güneşin ışığını (açmaya çalıştıkları gedikten) görmeye yaklaşınca, başlarında bulunan âmir (onlara): '(kazı işini bırakıp) geri dönünüz, onu yarın kazacağız', der.
Allah da seddi, önceki gibi muhkem hâle getirir. Nihayet (seddin arkasında kalmaları takdir edilmiş olan) süreleri tamamlanıp, Allah, onları insanların üzerine göndermeyi dileyince; (o gün yine) kazacaklar ve nihayet güneşin ışığını (açmaya çalıştıkları gedikten) görmeye başlayınca, başlarında bulunan âmir: '(kazı işini bırakıp) geri dönünüz, Allah Teala dilerse (inşeallah) yarın kazacaksınız', diyecek ve onlar da: 'inşallah' diyecekler (veya başlarındaki adam onlara: İnşallah, deyiniz, diyecek).
Sonra (ertesi gün) onlar, seddin yanına varacaklar. Sed, onların (bir gün önce açılmış olarak) bıraktıkları vaziyette olacak. Arkasından onlar, seddi kazmaya devam ederek (açacakları gediklerden) insanların üzerine çıkacaklar ve (vardıkları) her suyu içip tüketecekler..."
(Suneni İbni-Mace, C. 10, H. no: 4080, s.342-343)

peki şayet kuyu kazdımız yerde cin olma itimali varza ayeti kürsü okuyarak kazsak Allah'ın izniyle kaza biliriz böyle hiç denemedim birde böyle deneyim inşAllah burda paylaşırım son durumu

Üst Ana Sayfa Alt