Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

La ilahe illallah demenin fazileti

Ö Çevrimdışı

Özlem

Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Hureyre ( r.a. ) şöyle dedi: Rasulullah (s.a.s)'a dedim ki: Ya Resulullah, kıyamet gününde şefaatine en çok mutlu olacak sevinecek insan kimdir? Resulullah (s.a.s); Ey Eba Hureyre senin hadis nakletmeye olan gayretini bildiğim için ben zaten bu soruyu senden önce başkasının sormayacağını biliyordum. Kıyamet gününde şefaatim ile en fazla mutlu olacak kişi; halis bir şekilde kalbinden "La ilahe illallah" diyendir. ( Buhari )

Ubade b. Sabit'ten; Rasulullah (s.a.s) şöyle buyurdu. Kim şehadet ederse ki Allah (c.c)'dan başka ilah yoktur. Sadece O vardır ve O'nun hiçbir ortağı yoktur. Muhammed (s. a. s) O'nun kulu ve Rasulü'dür. İsa (a.s) O'nun kulu ve Rasuludür. Allah (c.c)'nın Meryem'in rahmine attığı kelimesidir. (Yani ol emriyle olmuştur.) ve Allah (c.c) tarafından rahmettir. Ve şehadet ederse ki cennet ve cehennem haktır ameli ne olursa olsun Allah onu cennete sokar. (Şeyhan ve Tirmizi)

Cenade rivayetinde: "Cennetin 8 kapısının hangisinden isterse ondan girer." (Buhari ve Müslim)

Kim şehadet ederse ki Allah (c.c)'tan başka ilah yoktur. Ve Muhammed (s.a.s) O'nun Rasulüdür. Allah (c.c) ona cehennemi haram kılar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Ana Sayfa Alt