Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Libyada Şeriat Ilan Edildi

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Libya’da Şeriat İlan Edildi

Libya Ulusal Konseyi gerçekleştirdiği son oturumda Libya’da Şeriat ilan etti.

Ümmet-i İslam sitesi söz konusu konsey kararını kıymetli takipçilerine takdim eder;

DOKUZUNCU ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ

Genel Ulusal Kongre, aşağıdaki maddelere göz attıktan sonra;

– 03.08.2011 tarihindeki gerçekleşen Anayasa ve değişiklik ilanına

– Genel Ulusal Kongre’nin iç Tüzüğü’ne

– Anayasa Bildirisi’ne eklenmek üzerine teklif edilen önerilerin durumu hakkında 25.02.2015 tarihli 02/02/15 numaralı Libya Âlimler Heyeti başkanın yazılı direktifi üzerine

– Kararlaştırıldığı üzere olağan Genel Ulusal Kongresi’nin H. 02/Şaban/1436 M. 20.05.2015 tarihi Çarşamba günü gerçekleşen 222.ci toplantısına binaen, aşağıdaki değişiklikleri ilan etti:

Madde 1

Anayasa’daki birinci maddenin girişi değiştirilip aşağıdaki şekilde olacaktır,

Madde 1. Libya, özgür bir Müslüman devlet olup kendi yasama-yürütme kaynakları mevcuttur. Başkenti Trablus ve dini İslam’dır. Bu sebeple İslam Şeriatı her mevzuatın ana kaynağıdır. Böylece İslam Şeriatı’nın hükümlerine ve amaçlarına muhalif her mevzuat, eylem ve tasarruf geçersiz olup yürürlüğünü yitirmiştir. Devlet, Gayr-i Muslimlerin dini şiarlarını gerçekleştirmeleri için özgürlüklerine teminat vermiştir.

Madde 2

Bu kararın resmi gazete yayınlandığı andan itibaren yapılan bu değişikliğe göre hareket edilecek ve buna muhalif her yasa yürürlükten kaldırılmıştır.Libya ulusal kongresi gerçekleştirdiği son oturumda İslam Şeriatıni ilan etti.

Tercüme @MuhmmdHumam

Ummet-i İslam

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
Az önce google'den arastirayim dedim. 2011'de de Libya'da şeriat ilan edilmiş, bu tür haberler bana pek inandırıcı gelmiyor

T Çevrimdışı

Talha bin Asım et-Turkî

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
İslam-TR Üyesi
Haçlı koalisyonunun yeni hedefi belli oldu desenize. Rabbim dosdoğru bir yönetim olmasını nasib eylesin. Böyle olursalar da kâfirlerin tasallutundan muhafaza eylesin. Âmin. Domino taşı gibi tüm İslam ülkelerinde sırasıyla şeriat ilan edilse Batı ne yapar acaba?

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Haberin doğruluğundan emin değilim ama varsayımı bile güzel. Allah Teala doğru yolda müminleri her zaman muvaffak kılsın/muzaffer eylesin İnşeallah. İkinci Dokka Umarov -rahimehullah- vakası, Tağutluk'tan feragat. İnşeallah dediğin gibi olur da Tağutların gölgesi altındaki tebası Müslüman olan devletler bir bir şeriat ilan eder ve Ümmet yeniden bir sancak altıda toplanır. Âmin.

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Üst Ana Sayfa Alt