Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Liselerde Mescid Kurulacak

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Liselerde Mescid Kurulacak
MEB Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle okulda, ibadet ihtiyacı için doğal aydınlatmalı uygun mekan ayrılacağı hükmü getirildi.

İbadet için uygun mekan ayrılacak

Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından denizcilik, otelcilik, konaklama ve seyahat hizmetleri, yiyecek-içecek hizmetleri gibi yoğunlaştırılmış eğitim yapılan alanlarda, özellikle Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa başta olmak üzere birçok ilde yıl boyu aktif olarak faaliyet gösteren otel işletmelerine turizm sezonu ile ilişkilendirmeden de öğrenci gönderilebilecek.

Mesleki ve teknik Anadolu lisesi sağlık alanı mezunlarının diploma tescil işlemlerinin il sağlık müdürlüklerine devredilmesi yönünde düzenleme yapıldı.

Çeşitli nedenlerle öğretmenin bulunamadığı ders saatlerinin rehber öğretmenlerce etkin ve verimli kullanılması sağlanarak grup rehberlik çalışmalarına imkan verildi.

İstemeleri halinde, asker öğretmen ve rehber öğretmenler belletici öğretmen olarak görev alabilecek.

Okulda, ibadet ihtiyacı için doğal aydınlatmalı uygun mekan ayrılacağı hükmü getirildi. Böylece ibadetin özüne uygun mekanın tahsis edilmesine imkan sağlandı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
iyi olur zira kimisi öğle arası camiye gitmeye üşeniyor.

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kim ne derse desin bu Tayyip bu forumda yazı yazan onlarca kişiden daha zekidir.

4 Yıl daha atar bu icraat!!! ile...

E Çevrimdışı

enes poyraz

Üye
İslam-TR Üyesi
La İlahe İllallahın manasını bilmeyene dinden sorulmaz..

Mü'minin olmadığı yerde, müşriğe abdurrahman çelebi derler...

Yavaş yavaş gelecek...

Bende müslümanım ama namaz kılıyorum

Bende otobüsüm...

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kim ne derse desin bu Tayyip bu forumda yazı yazan onlarca kişiden daha zekidir.

4 Yıl daha atar bu icraat!!! ile...
Zeki olmasına eyvallah ama akıllı değil ne yazık ki. O başta yatadursun, bizim öğrenciler namaz kılabilsin.

Bundan önce ben cami çıkışlarında para toplayanlara kesinlikle para atmazdım sisteme destek olurum diye. Fakat doguya gelip cahillerin durumunu görünce tevbe ettim, fikrimi değiştirdim. Yani duvar gibi insanlar olacağına, anlayabilen ama bizim fikrimize karşı çıkabilenlerin olması daha iyidir. Çünkü ilkine tebliğ yolu kapalıyken diğerinde kapıyı aralama şansımız var.
Vesselam....

abdullah13 Çevrimdışı

abdullah13

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bakın geçenlerde iki laikin yazışmaında şöyle bir cümle geçiyordu "atatürkçülüğünden zerre şüphe duymadığım bir öğretmen -artık eğitim sisteminde atatürk ve çağdaşlıktan uzak bir müfredatı uygulamak bize ölüm gibi geliyor- dedi" diye yazmıştı. Laikler laikliğin, atatürkün ve cumhuriyetin elden gittiğine inanıyorlar..

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İslam'ı kökünden kurutmak niyetiyle kurulan bir devlette, yine aynı devlet ve sistem tarafından mescidler açılıyor olması Allah Teala'nın rahmeti ve dinini galip kılacağının delilidir. Tüm İslam ve fıtrat dışı inkılaplara, binlerce alimin katline, sağ kalanların ise müthiş bir baskı altında tutulmasına rağmen, şu an her sokakta her namaz vakti, bir zamanlar yok etmeye çalıştıkları ezan, Allah-u Ekber nidaları ile sokakları inletiyor, elhamdulillah. Bunu müthiş bir gelişme olarak görüp, Rabbimize şükretmeliyiz. Birden tüm sistemin yıkılıp yerine Şeriat'ın gelip, bir halife seçilip halkın da selim bir kalple o halifeye ittiba etmesi sünetullah'a aykırı olur. Bu işler zamanla ve sabırla olacak. Belki milyonlarca ''müslümanım'' diyen cahilin, şeriattan Allah'a sığındığı bir ülkede yaşadığımızı unutmamalıyız. Bu insanlara dinlerini öğretmeden, sol bir mantıkla devrim yapma hayali isabetli olmaz. İslam önce kalplere girecek. Evlerde filizlenecek, sokaklara dal budak salacak. Böylelikle medeniyetimiz tüm yeryüzüne kök salacak inşaallah. Dileğimiz, duamız, arzumuz budur

M Çevrimdışı

mutmain

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ve zulmedenlere meyl etmeyin; yoksa size ateş dokunur. Allah'tan başka kayıranlarınız da yoktur;sonra kurtulamazsınız.(HÛD-113)

müşrik ve kafirlerin siyasetini bir rahmet olarak görmek,azimet ehlinin direncine zincir vurulduğunun işaretidir.
onların hilelerini fark etmeyip karşı siyaset geliştirememek müslimanım diyen kişiyi menhecinden saptırır.
iste küfürün ve şirkiş var oluş sürecide bu şekilde meydana gelmektedir.
batılla beraber ikram edilen hak dinin parçalarını veliyi nimet bilmekle şirkin temellerini perçinlemiş oluruz.

oysa ki bu siyasetlerin aslında şimdiki hükümetin değil,bir abd avrupa siyaseti olduğunu,yıllar önce bu serbestliğin avrupa'da var olduğunu görürüz.
firavun belama neden ihtiyaç duymuşsa,bunlarında gerçekleştirdikleri bu icraatlar aynı sebebe dayanmaktadır.
belamın varlığı müslimanlara fayda sağlamadığı gibi,bu hükümetin siyaseti de ömrünü uzatma gayreti taşımaktadır.
ateist yönetimler artık islami cağrafyalar da yaşam bulma şansını kaybetmiştir.
madem din yok edilemiyor,öyleyse küfrün hakimiyetine boyun eğmiş bir dine izin vermek lazımdır,yoksa özüne dönem muslimanlar küfrü param parça ederler.
öyle ki oltaya takılan yemi nimet bilmemek lazım.açlıktan öleceğime helalinden yiyecek buldum dediğin zaman bittiğin zamandır.
Allaha dayan bil ki her xayrı ve şerri yaratan allahdır,ve o seni birçok bela ile denemektedir.

(ŞÛRÂ-33) çok çok sabreden ve çok çok şükredenler için ibretler vardır

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Hakimiyet hariç eğer "halk efendi hazretleri" isterse islam adına da dinsizlik adina da her şeyi yapmaya hazirlar. Yeterki hakim güç olsunlar. Çünkü demokrat olmak bunu gerektirir.

"Bu dinin hakimiyetten daha azına razı olmadığını öğretin onlara."
Hasan el Benna

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ve zulmedenlere meyl etmeyin; yoksa size ateş dokunur. Allah'tan başka kayıranlarınız da yoktur;sonra kurtulamazsınız.(HÛD-113)

müşrik ve kafirlerin siyasetini bir rahmet olarak görmek,azimet ehlinin direncine zincir vurulduğunun işaretidir.
onların hilelerini fark etmeyip karşı siyaset geliştirememek müslimanım diyen kişiyi menhecinden saptırır.
iste küfürün ve şirkiş var oluş sürecide bu şekilde meydana gelmektedir.
batılla beraber ikram edilen hak dinin parçalarını veliyi nimet bilmekle şirkin temellerini perçinlemiş oluruz.

oysa ki bu siyasetlerin aslında şimdiki hükümetin değil,bir abd avrupa siyaseti olduğunu,yıllar önce bu serbestliğin avrupa'da var olduğunu görürüz.
firavun belama neden ihtiyaç duymuşsa,bunlarında gerçekleştirdikleri bu icraatlar aynı sebebe dayanmaktadır.
belamın varlığı müslimanlara fayda sağlamadığı gibi,bu hükümetin siyaseti de ömrünü uzatma gayreti taşımaktadır.
ateist yönetimler artık islami cağrafyalar da yaşam bulma şansını kaybetmiştir.
madem din yok edilemiyor,öyleyse küfrün hakimiyetine boyun eğmiş bir dine izin vermek lazımdır,yoksa özüne dönem muslimanlar küfrü param parça ederler.
öyle ki oltaya takılan yemi nimet bilmemek lazım.açlıktan öleceğime helalinden yiyecek buldum dediğin zaman bittiğin zamandır.
Allaha dayan bil ki her xayrı ve şerri yaratan allahdır,ve o seni birçok bela ile denemektedir.

(ŞÛRÂ-33) çok çok sabreden ve çok çok şükredenler için ibretler vardır

"müşrik ve kafirlerin siyasetini bir rahmet olarak görmek"
Bu Allah'ın rahmetidir, müşriklerin değil. “Şubhesiz ki Allah bu dini facir bir adamla da destekler.” (Dârimi, K. Seyr, 2405)

"onların hilelerini fark etmeyip karşı siyaset geliştirememek müslimanım diyen kişiyi menhecinden saptırır"
Bunu Allah'ın değil de RTE'nin nimeti bilmek insanı onların tuzaklarına düşürmüş olur. Fakat uyanık olan bir mümin bunun farkındadır.
15. Onlar bir tuzak kurarlar,
16. Ben de bir tuzak kurarım.
17. Onun için Kâfirlere mühlet ver, onları biraz kendi hallerine bırak (pek yakında desteğimiz sana gelecek). (Attariq Suresi)
"ateist yönetimler artık islami cağrafyalar da yaşam bulma şansını kaybetmiştir."
Evet ateist yönetimler şanslarını kaybetmiştir ancak laik yönetimler tam tersine güçlenmektedir. En azından türkiye öyle...
"madem din yok edilemiyor,öyleyse küfrün hakimiyetine boyun eğmiş bir dine izin vermek lazımdır,yoksa özüne dönem muslimanlar küfrü param parça ederler."
Müslümanların büyük bir hızla dinin özüne döndüklerini düşünmüyorum. Muvahhidlerin artması büyük oranda nüfus artışına bağlıdır zannımca. Ve diğer kısmı da, ki küçümsenecek bir büyüme de değildir, davet çalışmalarından kaynaklanmaktadır. Güzel müslümanların büyüdüğü orandan daha fazla fasık / kafir kişiler de çoğalmaktadır. Bundan dolayı az bir kısmının Türkiye gibi bir yeri paramparça edeceğine ihtimal vermiyorum, üstelik Türkiye'de cihad toğumları atılmamışken....

E Çevrimdışı

enes poyraz

Üye
İslam-TR Üyesi
Açıkçası ben getirdiğin delili yeterli bulmadın, üsteki kaynağın yeterli olabilmesi için kur'an ve sünnete dayanması gerek ki dayanmıyor, ben küfre tabi olunmayı ondan medet ummayı vaiz eden bi ayet hadis görmedim aksine onları dille kalple elimizle kabul etmeyip red etmemiz gerektiğini söylüyor
Altta yazdığın ayette konuya delalet etmiyor, onların hilelerini anlamak, nedir? İçlerine girip içerden yıkmak mı? Küfre tabi olup bu saçmalığı bu şirki en son nurcular yapma çalışıyodu,lütfen sadece ALLAH'tan korkalım akledelim
Tağutu gerçekten red edelim.hoca taassublarıyla çeşitli düşüncelerle değil karşımıza çıkan olayları ilahın ve rabbin vasıflarına göre değerlendirelim..

ALLAH size yardım ettiğı sürece,sizi hiçkimse yenemez. Fakat bir de sizi yüz üstü bırakacak olursa, size O'ndan başka kim yardım edebilir? Öyleyse inanlar, yalnızca ALLAH'a dayanıp güvensinler.

Ali imran 160

Bu ve buna benzer ayetler varken küfrün dinin aleyhinde yaptığı mescidil dirar hükmünde olan yerlerden bizler nasıl yardım bekliyebiliriz..

Subhanallah

Selamünaleykum kardaş

Bu Allah'ın rahmetidir, müşriklerin değil. “Şubhesiz ki Allah bu dini facir bir adamla da destekler.” (Dârimi, K. Seyr, 2405)

"onların hilelerini fark etmeyip karşı siyaset geliştirememek müslimanım diyen kişiyi menhecinden saptırır"
Bunu Allah'ın değil de RTE'nin nimeti bilmek insanı onların tuzaklarına düşürmüş olur. Fakat uyanık olan bir mümin bunun farkındadır.
17. Onun için Kâfirlere mühlet ver, onları biraz kendi hallerine bırak (pek yakında desteğimiz sana gelecek). (Attariq Suresi)
"ateist yönetimler artık islami cağrafyalar da yaşam bulma şansını kaybetmiştir."
Evet ateist yönetimler şanslarını kaybetmiştir ancak laik yönetimler tam tersine güçlenmektedir. En azından türkiye öyle...
"madem din yok edilemiyor,öyleyse küfrün hakimiyetine boyun eğmiş bir dine izin vermek lazımdır,yoksa özüne dönem muslimanlar küfrü param parça ederler."
Müslümanların büyük bir hızla dinin özüne döndüklerini düşünmüyorum. Muvahhidlerin artması büyük oranda nüfus artışına bağlıdır zannımca. Ve diğer kısmı da, ki küçümsenecek bir büyüme de değildir, davet çalışmalarından kaynaklanmaktadır. Güzel müslümanların büyüdüğü orandan daha fazla fasık / kafir kişiler de çoğalmaktadır. Bundan dolayı az bir kısmının Türkiye gibi bir yeri paramparça edeceğine ihtimal vermiyorum, üstelik Türkiye'de cihad toğumları atılmamışken....

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kemalist laik rejimin verdiği bunun gibi bazı haklardan faydalanılabilir.Lakin aldanmamak gerekir.Çünkü bu, rejimin ve yöneticilerinin kafirliğini asla değiştirmez.Laik rejimi ve yöneticilerini tekfir etmek bir gerekliliktir, tekfircilik veya haricilik değil.Bu sadece selefilerle ilgili bir mesele de değildir.Vallahi osmanlı alimleride gelse onlarında çoğu rejimi ve yöneticilerini tekfir ederdi.

M Çevrimdışı

mutmain

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

bu mescitlerin allahın rahmeti olması için islamın kontrolunda olması lazım.aksi durum bizi müşriklerle entegre eder.
resulallah küfre taviz vermediğinden dolayı sonucu mescidi haramı terk edip hicrete mecbur kalmış,oysaki müşriklerin bazı şartlarını yerine getirseydi bahsettiğiniz allahın rahmeti sandığınız işlerden daha fazlasına sahib olurdu
fakat o bu rahmet sanılan şey için karşılığı ay ve güneş bile olsa taviz vermemek oldu.
inkarcıların tuzaklar kurdukları doğrudur.
fakat allahın onlara nasıl tuzak kurduğunu fark edemezsek aldanırız
evet ateist zihniyet burda artık pirim yapmıyor
akp nin %50 oranında oy alışı toplumun islama yöneldiğini fakat böylesi müşrik tuzaklarla küfrün mühletini arttırma gayretleridir
geriye az aşamalar kalmıştır.sabredip sebat gösterirsek,ve hileleri anlayıp sakındırırsak biiznillah yarınlar islamın olacaktır

E Çevrimdışı

enes poyraz

Üye
İslam-TR Üyesi
İnanlar müminleri birtarafa bırakıpta, kafirleri veli edinmesinler. Her kim bunu yapacak olursa, Allah ile bütün bağlarını koparmış olur. Ancak onlardan korunmak amacıyla sakınabilirsiniz. Allah, kendisinden korkmanızı size öğütlüyor! dönüş Allah'adır.

Ali imran 28

ALLAH subhanallahü ve teala bu ayette, bizim onları dost, veli, yardımcı edinmememiz gerektiğini buyuruyor.
Ancak can tehlikesi gibi tehlikeler olunca ikrah yapılabileceği anlatılmaktadır.

Bizse kafirle lay lay lom el ele kol kola sora tağutu red edmekten bahs edecez sağa sola
ALLAH aşkına : )

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Açıkçası ben getirdiğin delili yeterli bulmadın, üsteki kaynağın yeterli olabilmesi için kur'an ve sünnete dayanması gerek ki dayanmıyor, ben küfre tabi olunmayı ondan medet ummayı vaiz eden bi ayet hadis görmedim aksine onları dille kalple elimizle kabul etmeyip red etmemiz gerektiğini söylüyor
Altta yazdığın ayette konuya delalet etmiyor, onların hilelerini anlamak, nedir? İçlerine girip içerden yıkmak mı? Küfre tabi olup bu saçmalığı bu şirki en son nurcular yapma çalışıyodu,lütfen sadece ALLAH'tan korkalım akledelim
Tağutu gerçekten red edelim.hoca taassublarıyla çeşitli düşüncelerle değil karşımıza çıkan olayları ilahın ve rabbin vasıflarına göre değerlendirelim..

ALLAH size yardım ettiğı sürece,sizi hiçkimse yenemez. Fakat bir de sizi yüz üstü bırakacak olursa, size O'ndan başka kim yardım edebilir? Öyleyse inanlar, yalnızca ALLAH'a dayanıp güvensinler.

Ali imran 160

Bu ve buna benzer ayetler varken küfrün dinin aleyhinde yaptığı mescidil dirar hükmünde olan yerlerden bizler nasıl yardım bekliyebiliriz..

Subhanallah

Selamünaleykum kardaş
Kardeş git buna göre oy kullan diyen mi oldu? Oy kullanmadığın sürece nasıl oluyor da onları desteklemiş oluyorsun? Bu ülkenin mescidi drarı diyanettir. Yoksa bebelerin namaz kılması için yapılan mekandan devletin onaylanacağını nasıl çıkardın? Ben birkaç kişi daha namaz kılacak diye seviniyorum.

Üst Ana Sayfa Alt