Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Lübnan Ordusu'ndan Ayrılan Asker Nusret Cephesi'ne Katıldı

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
lubnan-ordusundan-ayrilan-asker-nusret-cephesine-katildi.jpg

Nusret Cephesi yayınladığı yeni bir video ile bir Lübnan askerinin daha Lübnan Ordusu'ndan kaçarak Nusret Cephesi'ne katıldığını duyurdu. Haftalık izine çıkan asker, üniforması ve silahıyla beraber, Suriye'nin Lübnan sınırında bulunan Nusret Cephesi direnişçilerine katıldı. Lübnan Ordusu'ndan bir yetkili olayı doğruladı.

Videoda konuşan Muhammed Antar sözlerine şu ifadeleri kullanarak başlıyor: "Ben Lübnan Ordusu askeri Muhammed Antar. Beyrut Uluslararası Hariri havaalında asker iken kaçtım. Lübnan Ordusu tağut yolunda savaşmakta ve Hizbuşşeytan da(Hizbullah) ona yardım etmektedir. Şimdi kelimetullahı yüceltmek için Allah yolunda savaşan Nusret Cephesi mücahidlerine katılıyorum."

Muhammed Antar konuşmasının devamında Hizbullah'ın Lübnan'da yaptığı bazı olayları anlatıyor.

Videoda ayrıca Lübnan Ordusu'ndan kaçan Muhammed Antar'ın askeri kimlik kartı da gösteriliyor.

Muhammed Antar'dan bir kaç saat sonra bir Lübnan Askeri daha Nusret Cephesi'ne katıldı. Abdullah Şühade isimli asker Lübnan'ın Akkar şehrinden olduğu belirtildi. Olay hakkında açıklama yapan Akkar Belediye başkanı: Abdullah Lübnan Ordusu'nu seven bir ailedendi. Bu olay ailesi için acı verici bir durum. Beni ve herkesi şaşırttı." dedi.

Nusret Cephesi en son Temmuz ayında buna benzer bir video yayınlamıştı. Atıf Saadettin isimli asker yanına bir kaç silah ve çok sayıda askeri mühümmat alarak gece yarısı askeri karargahtan kaçarak Nusret Cephesi'ne katılmıştı.

Atıf Saadettin Lübnan Ordusu'ndan ayrılma nedeni olarak şunları söylemişti: "Lübnan Ordusu Hizbullah'ın oyuncağı haline geldi. Emirleri Hizbullah'tan alıyorlar. Kontrol noktaları Hizbullah’ın istediği yere kuruluyor. Tüm subaylar Hizbullah’ın talimatlarıyla hareket ediyorlar. Hizbullah; Esed Rejimi'ne yardım etmesi için binlerce militanını Suriye'ye gönderdi."

Nusret Cephesi daha önce yayınladığı bazı videolarda Hizbullah'ın Sünnilere karşı gerçekleştirdiği bir çok saldırıyı Lübnan Ordusu sayesinde yaptığını açıklamıştı.

ıncanews

Üst Ana Sayfa Alt