Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Marka Haritası

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
marka.jpg

998016_10151662075667347_1773362881_n.jpg

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
bunların boykot markaları olduğu biliniyor ancak merak ettiğim bir şey var. acaba markaların sahipleri bu boykota karşı bir şeyler yapıyor olabilirler mi? mesela gizlice yeni markalar üretip de bunu başkalarının mallarıymış gibi piyasa sürüyor olabilirler mi? ben buraların bu marka sahipleri tarafından takip edildiğini düşünüyorum. burada haram-helal gıdalar konularında monosodyum glutamatın haram bir katkı maddesi olduğu belirtiliyor. boykot markalarından olan knorr markası ise büyük bir ihtimalle bunu dikkate alarak çorba reklamlarında ürünleri için "monosodyum glutamat içermez" diye not düşüyor.
Bak şimdi kardeşim;
Bunlar yönetimsel şeyler. Çoğu malları ise kendi ülkelerinde üretmiyorlar.
Hem çalışan işçisi, hem hammaddesi yerel şirketler genelde.
Yıllar evvel hatırlar mısınız (sanırım fransız boykotuydu) Danone ye falan boykot yapalım dendi.
Şirket yöneticisi çıktı dedi ki: " su türkiyenin suyu, çalışan türk, içen türk" buyur yap bakalım boykotunu dedi.
Yapamazsın elbette o şekilde . suyu satmak isteyen bi devlet var. orada çalısmak isteyen binlerce insan var vs vs.
Adamlar inceliyormu belki hayır ama zaten sistemi kurmus. Senin boykot yapmanı bi çok açıdan engelleyebileceği sistemi oturtmuş
Sonra da çekilmiş kenara bi yandan para basıyor, bi yandan da senin birbirini yemeni izliyor.
Bu tarz meseleler çok boyutlu meseleler. ve psikolojik olsun ya da sosyolojik olsun bir çok ayağı var.
Ve açık konuşmak gerekirse, psikolojik ayağı da sosyolojik ayağı da üretimi de tüketimi de bizden iyi bildikleri kesin. Almıyorum kardeşim batırırım seni diyemezsin.
Psikolojik ayağı varsa onlardan daha iyi psikoloji bilmen lazım
Halka inip insanların nabzını onlardan iyi tutman lazım (en iyi ramazan reklamı coca colanındır her sene)
Daha iyi malı üretmen lazım
Daha iyi şekilde pazar alanlarını genişletmen lazım.
Sözün özü: Bunların hiç birini yapmadan ben bu markayı kullanmazsam bu marka batar demeye adamlar afedersiniz oturdukları yerle gülerler. Kaldı ki almamak da lazım yetmez ama evet.

Dipnot: Cevap sana değil sadece bu konu ile alakalı genel bir cevap

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Su taşıyan karınca da mı olamıyacağız.
Kullanmıyorum ben . Batarlar birgün . ABD ekonomisi batmadı mı....

Kola ikram edenlere kola içmem diyorum. soruyorlar neden diye. ben de anlatıyorum nedeninin.
Ayda 5 kişiyi caydırsam kola içmekten yeter. o 5 kişi de 5 er kişiyi caydırsa. bu böyle gitse yeter bana.
katlanarak gider. 1 senede 100 binleri bulur rakam

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Su taşıyan karınca da mı olamıyacağız.
Kullanmıyorum ben . Batarlar birgün . ABD ekonomisi batmadı mı....

Kola ikram edenlere kola içmem diyorum. soruyorlar neden diye. ben de anlatıyorum nedeninin.
Ayda 5 kişiyi caydırsam kola içmekten yeter. o 5 kişi de 5 er kişiyi caydırsa. bu böyle gitse yeter bana.
katlanarak gider. 1 senede 100 binleri bulur rakam
devlet bahçeli was here

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Evet arkadaşlar, amerika veya batı menşeli filmleri hayatınızdan banlayın. Seyrettiğim bir belgeselde (şuan için bulamadım) şöyle bir noktaya dikkat çekilmişti. ABD özellikle Hollywood aracılığıyla yani filmleri aracılığıyla dünyaya kendini sevdiriyor özendiriyor. Bundaki metodu ise çok enteresan. Filmlerde kullandıkları bazı tekniklerle insanların bilinçaltına mesaj veriyorlar. Mesela senaryosunda adalet veya eşitlik gibi unsurlara geniş yer veriyor. Veya bazı şehirlerin çekici bölgelerini çekerek hayran kitlesini genişletmekte. ABD zalim kafir devleti bu filmleri bizzat finanse ediyor. Bir ABD devlet yetkilisi bunu açıkça söyledi: zarar gören imajımızı düzeltmek için filmleri devreye sokuyoruz bu sayede insanlar tekrar ABD'yi sevmeye başlıyor. Bu taktiği lanet olası ABD Irak ve Afganistan savaşları sırasında ve sonrasındada aynen uyguladı. Bakınız batı ve dünya o kadar kör ki tarihinde milyonlarca masum sivili katletmiş/zulüm etmiş bir devleti yani ABD'yi seviyor. Hitler'i yerden yere vuruyorlar ama ABD'ye niçin bir laf söyleyemiyorlar?

Bu taktiği Türkiyede uygulamaya başladı. Arap dünyasına ihraç ettiği dizleri büyük beğeni topluyor. Arap dünyasında Türk oyuncuları Hollywood oyuncuları gibi karşılanıyor. Ve ayrıca Arapların Türkiyeye bilhassa İstanbula olan ilgisi her geçen gün artmakta. Niye dizlerde İstanbul'un en güzel kareleri çekiliyor. Ya kardeşim ben anlamıyorum tüm Türkiyeye ahlaksız bir dizi izlettiler yıllarca (halada izletiyorlar). Konusu ensest olan bir dizi nasıl olurda Türk ve Arap dünyasında bu kadar sevilerek izlenir?

Kısacası sevgili dostlar, tüm dünyada başlatılmış ahlaksızlaştırma, batılılaştırma ve dinsizleştirme projelerine karşı çok dikkat edelim. Ve asla ve asla amerikan veya batı menşeli filmlere bakmayın hatta sakıncalı şeyler (müstehcen, küfür vs) olmasa dahi (yinede) bakmayın. Aksiyon olsun, komedi olsun batı menşeli filmlere bakmayın! Bu filmler insanı gerçekten hakiki gaflete sürüklüyor!

Psikoloji okumuş veya okuyan arkadaşlar bu dediklerime hak verir diye düşünüyorum.

ÖNEMLİ NOT: bilhassa Ramazanda millet iftardan sonra koltuklarına çakılı kalıyor ve helal - haram demeden her türlü 'şeyi' izliyorlar!

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir kez benim hayatımda kesinlikle televizyon izlemek yok. Sürekli bilgisayar başındayım. Televizyonu hayatımdan iki yıl önce çıkardım. Bilgisayarda da fayda vermeyen şeyleri de hiç izlemiyorum.

Browser'lara gelince, kafir kafir olmasına kafirdir ama senin o browser'ı kullanman ona yarar vermiyorsa kullanılmasında mahsur yok bence. Fakat Google Chrome gibi yaptığınız her adımı kayıt altına alan browser'ları kullanmayın. Olur ya bir gün bu bilgileri CIA ile paylaşır.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
]Alman devi iflas etti - Sabah - 11 Temmuz 2013

Praktiker iflas etti.

düzeltme :Darisi digerlerine ...silindi . Bu deyimin Bidat olduğunu öğrendim.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Alman devi Loewe iflasin esiginde

Hurriyet