Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru Menzil Şeyhi (Gavs?) Ölmüş

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kendilerine bağlı kaynaklar teyitledi. Allah müstehakkını versin
Ne güzel haber.

Yıllarca hurafe,bid'at ve şirklerle dolu bir din anlatan tüm müşrikleride Rabbim eğer hidayetleri yoksa tez zamanda aynı sona kavuştursun.

Nuh demişti ki: “Rabbim! Yeryüzünde yurt edinen tek bir kâfir dahi bırakma.
“Şayet onları bırakırsan, kullarını saptırır ve facir kâfirden başka (çocuk) doğurmazlar.”

(Nûh 26,27)

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
30747

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Ayın yılın başında bi araba alalım dedik şu duruma bakın kardeşim.hemde iş yerinden izin almıştım..inşaallah bari kardeşi de gitmez menzile

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ölümü hakkında konuşmayacağım ama kendisi ile unutamadığım tek bir anım var.15 dakika aralıksız yüzüme bakmıştı.Koskoca camiide hiç kimseye bakmayıp yüzlerce kişi arasında uzun süre bana bakmıştı.Sonrasında o bana bakınca müritler de bana bakmaya başladılar.Ben o bana baktığı anda bakışlarımı başka bir yere çevirmemiştim.Ta ki etraftaki herkes bana bakmaya başlayınca rahatsız olup onun bana bakışlarına karşılık vermeyerek bakışlarımı çevirmiştim.Bu anıdan önce Hz.Muhammed s.a.v'in peygamberliğine dair Allah'tan Hz.Muhammed'in soyundan kimse ile bana bir yol göstermesini kalbimin mutmain olmasını istemiştim.Sonrasında rüyamda onu gördüm ve daha sonra araştırıp ruyamdaki kişinin o olduğunu anladım.Sonrasında kendisini görebildim.

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Ben elhamdulillah inanıyorum ki bizler böyle bir şey yapmayız lakin şu ayeti kerimeye böyle konularda dikkat edelim inşaallah.

Allah’ı bırakıp da dua ettikleri (kutsallarına) sövmeyin. Onlar da (sövmenize karşılık) bilgisizce ve haddi aşarak Allah’a sövebilirler. İşte böyle, her ümmete (kötü) amelini süslü gösterdik. Sonra dönüşleri Rablerinedir. Ve (Allah,) yaptıklarını onlara haber verecektir.

Enam Suresi 108.ayet

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Ben elhamdulillah inanıyorum ki bizler böyle bir şey yapmayız lakin şu ayeti kerimeye böyle konularda dikkat edelim inşaallah.

Allah’ı bırakıp da dua ettikleri (kutsallarına) sövmeyin. Onlar da (sövmenize karşılık) bilgisizce ve haddi aşarak Allah’a sövebilirler. İşte böyle, her ümmete (kötü) amelini süslü gösterdik. Sonra dönüşleri Rablerinedir. Ve (Allah,) yaptıklarını onlara haber verecektir.

Enam Suresi 108.ayet

Abi noldu senin iş. Gitmiş mi birader menzile.
Halletin mi isleri
Alper tunga öldü mü
Issiz acun kaldı mi abi

Umm Hureyre Çevrimdışı

Umm Hureyre

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Melekler, o kâfirlerin yüzlerine ve arkalarına vurarak ve “Tadın bakalım şimdi cayır cayır yanmanın acısını!” diyerek canlarını alırken onların hâlini bir görsen! Enfal,50

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu anıdan önce Hz.Muhammed s.a.v'in peygamberliğine dair Allah'tan Hz.Muhammed'in soyundan kimse ile bana bir yol göstermesini kalbimin mutmain olmasını istemiştim.Sonrasında rüyamda onu gördüm ve daha sonra araştırıp ruyamdaki kişinin o olduğunu anladım.Sonrasında kendisini görebildim.
Bu yazıyı ne amaçla yazdığınızı sorabilir miyim?

Elbette yaşadığınız,başınızdan geçen bir olayı anlatabilirsiniz buna engel olacak değilim.Ama bu yazdıklarınızı okuyan insanlar tarikatlar hakkında olumlu düşünecektir.Çünkü yazı o şekilde anlaşılmaya müsait.Bu şekilde açık bir kapı bırakmış oluyorsunuz.

(Cemaatinin ve şeyhlerinin şirkleri ve bid'atleri apaçık ortada.Buna rağmen bu müşrikleri haklarcasına (belki de niyetiniz o değil) bir yorum yapmanız iyi bir şey değil.Sizde yazıyı dışarıdan bir gözlemci olarak iyi bir şekilde okuyunca dediklerimi anlayacaksınızdır.)

Sadece bir kardeş tavsiyesi...

Üst Ana Sayfa Alt