Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mısır Adeviye meydanında katliam: Ölü Sayısı 200'ü, Yaralı Sayısı 5000'i Aştı!

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
http://www.timeturk.com/tr/2013/07/27/musluman-kardesler-den-yardim-cagrisi.html

http://www.timeturk.com/tr/2013/07/27/misir-da-ordu-saldirdi.html

http://www.timeturk.com/tr/2013/07/27/onlarin-atesi-varsa-bizim-aziz-ve-cebbar-allah-imiz-var.html

http://www.kudustv.com/ 24 saat canlı yayın yapıyor

güncelleme: yaralı sayısı 5000 i aştı

f7ds.jpg

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adeviye Meydanında İslam Şeriatı İstiyoruz sesleri yükseliyor

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ölü sayısı 200 Allahım sana havale ediyoruz batının ..çlerini.

Savaşmadan cihad etmedn ölelim diyenlere de ayrı kufur ediyorum

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah bu zalimleri kahretsin katliamcı domuzlar masum silahsız halktan ne istiyorlar?Türkiye'deki kemalist putperestlerden ne farkları var ki?

abdullah13 Çevrimdışı

abdullah13

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şerefsiz Hıyanet işleri başkanlığı açıklama yapar artık : Firavun sisi'nin köpekleri masum halkın üzerine ateş açarken tekbir getiriyordu, masum Mısır halkı da ölürken tekbir getiriyordu diye

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
SON DAKİKA ALJAZEERA'dan naklen Çeviren: SAKALLI

Mısır dış işleri bakanı Muhammed İbrahim İhvani muslimin cemaatini bugün yaşanan kanlı olaylardan sorumlu tuttu. M. İbrahim'e göre polis protestoculara ateş açmamış. Polis Adeviye meydanında ve İskenderitye'de silah taşıyan bir kaç kişi tutkladı ve bunların sorguları hala sürüyor. Ayrıca bakan İhvan cemaatini Mısırlıların kanının üzerindm siyaset yapmakla suçladı. Sağlık bakanlığına göre ölü sayısı 38, İhvan ise ölü sayısının 150 ulaştığını ve yaralı sayısının 4500 den fazla olduğunu bildirmekte.

تعهدت بعملية واسعة بسيناء

الداخلية تتعهد بفض الاعتصامات وتتهم الإخوان

حمّل وزير الداخلية المصري محمد إبراهيم جماعة الإخوان المسلمين مسؤولية الأحداث الدامية التي وقعت في ميدان رابعة العدوية فجر اليوم، وتعهد بفض اعتصامي رابعة العدوية وميدان النهضة الذي يحتشد فيه مؤيدو الرئيس المعزول محمد مرسي قريبا.

وقال إبراهيم إن قوات الشرطة المصرية لم تطلق أية رصاصة باتجاه المعتصمين برابعة العدوية، مؤكدا أن عناصر الشرطة اعتقلت 73 قرب ميدان رابعة و14 آخرين في الإسكندرية وهم يحملون أسلحة، وأن التحقيق جار معهم لمعرفة دورهم بالأحداث الدامية التي وقعت في البلاد.

واتهم الوزير الإخوان بالمتاجرة بدماء المصريين، مؤكدا أن عدد قتلى أحداث رابعة لم يتجاوز 38بحسب وزارة الصحة، فيما تؤكد مصادر الإخوان أن عدد القتلى بلغ 150 وأكثر من 4500 جريح.

وقال إبراهيم إن منظمي الاعتصام برابعة العدوية، وبعد أن انتهت المسيرات المليونية أمس بطريقة سلمية، أرادوا أن يفسدوا فرحة عشرات ملايين المصريين الذين خرجوا لتفويض الجيش لمحاربة ما أسماه العنف والإرهاب، من خلال لجوئهم لافتعال المصادمات مع قوات الأمن.

وقال الوزير إن العديد من ضباط وجنود الشرطة أصيبوا بمصادمات الأمس، ووصف إصابة اثنين من الضباط بالحرجة بعد إصابتهم برصاصات خرطوش بمنطقة الرأس، مؤكدا أن الكثير من المعتصمين برابعة العدوية يحملون أسلحة.

وتعهد إبراهيم بإنهاء اعتصامي رابعة والنهضة قريبا، مؤكدا أن وزارة الداخلية تنسق مع القوات المسلحة في هذا الأمر، وأشار إلى أن النيابة تنظر الآن في الكثير من المحاضر التي قدمها سكان منطقتي رابعة والنهضة الذين تضررت حياتهم اليومية ومصالحهم جراء الاعتصامين.

وقال الوزير إنه بمجرد أن تقرر النيابة العامة في أمر هذه المحاضر، فإن وزارة الداخلية ستتحرك لفك الاعتصامين، خدمة لسكان المنطقتين، مؤكدا أن الاعتصامين تسببا ومنذ قيامهما قبل شهر بأزمة مرورية خانقة في القاهرة.

كما اتهم الوزير جماعة الإخوان المسلمين بممارسة التعذيب حتى الموت بحق مصريين بتهمة الانتماء لأحزاب وقوى سياسية أخرى، وقال إن الإخوان ألقوا بست جثث بعد أن عذبوا أصحابها خارج ميدان رابعة فيما لا زال آخرون يخضعون للعلاج في المستشفيات الحكومية جراء التعذيب، كما ألقوا ثلاث جثث بعد أن عذبوهم بميدان النهضة، فيما يخضع آخرون للعلاج.

وفيما يتعلق بالوضع الأمني في سيناء، شدد إبراهيم على إصرار السلطات المصرية على وضع حد نهائي للعنف في سيناء، مؤكدا أن الاستعدادات تتخذ لشن عملية عسكرية لاستئصال العنف في سيناء، الذي قال إن وتيرته زادت بعد عزل مرسي.

وفي رد لسؤال عن مكان احتجاز الرئيس المعزول، قال إبراهيم إن مرسي موقوف لمدة 15 يوما بأمر من النائب العام، وإن قاضي التحقيق هو الذي يحدد مكان توقيفه خلال هذه الفترة، وأشار إلى أنه في حالة تقرر وضع مرسي بأحد السجون التابعة لوزارة الداخلية، فإنه سيتم وضعه بسجن آمن تجنبا لأي محاولات اختراق. ولم يستبعد أن يتم نقله لسجن طرة، حيث يوجد الرئيس المخلوع حسني مبارك.

المصدر: الجزيرة + وكالات

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dünya üzerinde , müslüman coğrafyalarda dozu sistematik olarak artan zulüm , müslüman olduğunu iddia eden insanlara ALLAH ( swt ) ın verdiği bir lütuftur.

Zulme uğramadan ayağa kalkmayı bilmiyoruz.
Zulme uğramadan kafire kafir diyemiyoruz.
Zulme uğramadan dinimiz aklımıza gelmiyor.

Rabbim müslümanlara ÜMMET olduklarını daha nasıl hatırlatacak.
ÜMMET olamazsak bu zulüm hep başımızda olmuştur ve olmaya devam edecektir.

"Din ALLAH ile kişi arasındadır. Dünya işlerine karıştırılmaz" diye uyutulan , ÜMMET olamayan müslüman acizleriz

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Çok alınganlık etmişsin be ahki.

Sözüm Tüm müslümanlaraydı. Genelin içine herkesi , (kendim ilk sırada ) dahil ediyorum. Bu manada sen de dahil oluyosun evet.
Ancak bunun dışında özel bir mana arama. Neden bu şekilde düşündün anlayamadım açıkcası.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Benim aktardığım haberin peşinden o sözleri kullandın da ondan. Ne biliyim beni ordu yanlısı zannedipte o lafları kullandın sandım.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yok öyle bişey. Sana hitaben yazsa idim alıntı yapardım.
Sıkıntı yok !!

Üst Ana Sayfa Alt