Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mısır’da Katliam! 2200 Ölü, 10000 den Fazla Yaralı [VİDEO] – [FOTOGALERİ]

tevhidi Çevrimdışı

tevhidi

Üye
İslam-TR Üyesi
Haber Güncellendi-

Mısır Katliamı Foto Galeri

Mısır Canlı Yayın

Güncel Veriler

Mısır güvenlik güçleri, başkent Kahire’nin Rabiatul Adeviyye Meydanı’ndaki göstericilere gerçek mermi ile müdahale etti. Bazı kaynaklara göre ölü sayısı 460′ı bulurken Darbe Karşıtı İttifak’ın resmi twitter hesabından yapılan açıklamaya göre ölü sayısı 2200. Ayrıca ölenler arasında 50′den fazla çocuğun olduğu iddia edildi.

4 KİLİSE ATEŞE VERİLDİ, HAYRAT ŞATIR’IN KIZI VE DAMADI ÖLDÜRÜLDÜ

Mısır istihbaratı tarafından Elminya’da 4 kilise ateşe verildi. İhvan Üyesi Hayrat Şatır’ın kızı ve kocası bugünkü saldırılarda hayatını kaybetti.
Mısır’ın başkenti Kahire’deki Rabiatul Adeviyye Meydanı’ndaki darbe karşıtlarına bu sabah itibarı ile güvenlik kuvvetleri müdahale etmeye başladı. Meydanın güneyindeki caddelerden zırhlı araçlar ve iş makineleri ile darbe karşıtlarına müdahale etmeye başlayan güvenlik güçlerinin rastgele ateş açtığı bildirildi.
Darbe Karşıtı İttifak adlı bir örgüt, resmi twitter hesabında yaptığı açıklamada saldırı sonucu ölenlerin sayısının 2200′e ulaştığını bildirdi. Açıklamada ölü sayısının 10 bini aştığı kaydedildi. Ayrıca ölenler arasında 50′den fazla çocuğun olduğu iddia edildi.

Gulf News muhabiri Habiba Abdelaziz, açılan ateş sonucu ağır yaralandı. Tüm müdahalelere rağmen kurtaralamayan Abdelaziz hayatını kaybetti.

Ayrıca Al-Jazeera Televizyonuna göre Mısır’da bulunan yabancı uyruklu bir fotoğrafçı, güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu hayatını kaybetti.

İHVAN ‘SOKAĞA DÖKÜLÜN’ DEDİ, MİLYONLAR SOKAKLARA İNDİ
Mısır’ın başkenti Kahire’de darbe karşıtı göstericilere güvenlik kuvvetlerinin kanlı müdahalesinin ardından protesto gösterileri ülke geneline yayıldı.

Anadolu Ajansı’na göre Başkent Kahire’deki Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarında 300′den fazla kişinin hayatını kaybettiği, binlerce kişinin yaralandığı müdahalenin ardından Rabiatul Adaviye Meydanında göstericilerin bekleyişi sürerken, Heliyepolis bölgesinde bulunan Nuzha caddesinde toplanan yüzlerce kişi katliamı protesto etti.

Lübnan Caddesi ile El Mühendisin semtinde toplanan binlerce kişi barışçıl göstericilere yönelik operasyonu kınayan gösterilere başladı. Faysal ve Haram caddelerinde toplanan göstericiler yollara barikatlar kurarak lastik yaktılar. Bölgeden zaman zaman silah seslerinin geldiği bildiriliyor.

Kahire yakınlarında bulunan Helvan kentinde de darbeye karşı gösteri başlatan göstericilere polis müdahale etti. Binlerce kişi Hilvan Merkez’de bulunan emniyet müdürlüğü binasını kuşattı. Kente polislerin karakolları terk ettikleri belirtiliyor.

300 ölü, 5 bini aşan yaralı
Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Sözcüsü Cihad Hattat, yaptığı açıklamada sabah başlayan müdahalede güvenlik güçlerinin halkın üzerine rastgele açteş açtığını, bunun üzerine çok sayıda ölü ve yaralı bulunduğunu bildirdi.
Ölü sayısının 300′e ulaştığını kaydeden Hattat, sayısı 5 bini aşan yaralılara meydandaki darbe karşıtları tarafından ilk müdahalenin yapıldığı bildirdi.

Nahda meydanı boşaltıldı
Mısır güvenlik güçlerinin, Nahda meydanındaki darbe karşıtlarına yönelik zırhlı birliklerle yaptığı müdahalede, göstericiler alandan uzaklaştırıldı. Bazı göstericilerin gözaltına alındığı Nahda meydanındaki çadırlar, sökülmeye başlandı. Nahda meydanının kontrolü tamamen güvenlik güçlerinin eline geçti.
Helikopterlerin alçak uçuşu sürdürdüğü meydandan dumanlar yükselmeye devam ediyor.
Çok sayıda yaralının bulunduğu Nahda meydanının etrafında zırhlı araçlar beklemeyi sürdürüyor.
Bölgede bulunan İsrail, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin büyükelçilikleri çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınmış durumda.

Keskin nişancılar rastgele ateş açıyor
Nahda meydanı yakınında yer alan El-Orman Parkı ile Kahire Hayvanat Bahçesi’nde yangın çıktığı, burada bazı ağaçların yandığı, meydanlardaki göstericilere gaz bombaları ve gerçek mermilerle ateş açıldığı bildirildi.
Rabiatul Adeviyye Meydanı’na yakın güvenlik birimlerine ait binaların çatılarından, keskin nişancıların hedef aldığı göstericiler arasında ölenler olduğu, Nahda meydanındaki bazı göstericilerin ise saldırılardan korunmak için Kahire Üniversitesi Mühendislik Fakültesine sığındığı kaydedildi.
İçinde keskin nişancıların yer aldığı helikopterlerin meydanların üzerinde alçak uçuş yaptığı, özellikle kameramanları hedef aldığı iddia ediliyor. Şiddetli gaz bombası ve saldırılara rağmen meydanlardan ayrılmayan kalabalıklara katılmak için hareket eden kitlelere de ordu birliklerinin müdahale ettiği kaydediliyor.

Hastanelerde ekipman ve doktor yetersizliği
Yoğun şekilde gaz bombalarının atıldığı ve silahların kullanıldığı meydandaki yaralıların dışarıya çıkartılmasına izin verilmediği, meydan hastanelerindeki ekipman ve doktorların yetersiz kaldığı, kan kaybından dolayı çok sayıda sivilin hayatını kaybettiği bildiriliyor.

İhvan’dan halka “sokaklara dökülün” çağrısı
Mısır Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan), Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanındaki göstericilere destek için Mısırlılardan “sokaklara dökülmelerini” istedi.

Binlerce kişi Mustafa Camii önüne akın etti
RNN Haber Ajansı’na göre Mısır’da gerçekleşen müdahale sonrası evlerinde bulunan binlerce Mısır vatandaşı polislerin geçtiği yolu tıkamak için Mustafa Mahmud Camii önünde toplandı.
Mustafa Camii önündeki göstericilere müdahale geldi
Mustafa Camii önünde toplanan darbe karşıtı göstericilere ordu güçleri tarafından müdahale geldi. RNN’ye göre güvenlik güçleri, gaz bombasının ardından göstericilerin üzerine gerçek mermiyle ateş açtı.

Sahra hastanesine çok sayıda yaralı getirildi
Kahire’deki Rabiatül Adeviyye meydanındaki cami ve çevresine kurulan sahra hastanesine çok sayıda yaralı getiriliyor.
Müslüman Kardeşler’in internete yüklediği görüntülerde camiye getirilen kanlar içindeki yaralılar görülüyor.
Bazı görgü tanıkları ise güvenlik güçlerinin göstericilere helikopterden ateş açtığını ifade ediyor.

Hastanenin elektrikleri kesildi
Al-Jazeera Televizyonu’na göre polis müdahalesinde yaralananların kaldırıldığı meydan hastanesinde elektrikler kesildi. Yaralalılara yapılacak olan müdahalelerde zorluk yaşanıyor.
Ayrıca ölenler arasında 50′den fazla çocuğun olduğu iddia edildi.

Habere Ait Videolar için lütfen Bu adrese bakın

-----------------------------------------------------
Eski Haber

Mısır güvenlik güçleri, başkent Kahire’nin Rabiatul Adeviyye Meydanı’ndaki göstericilere göz yaşartıcı gaz bombasıyla müdahale etmeye başladı. İhvan sözcüsü Hattat, dlaylarda ölü sayısının 100′e, yaralı sayısının ise 2 bini aştığı bildirdi

Video:
VİDEO

Mısır’ın başkenti Kahire’deki Rabiatul Adeviyye Meydanı’ndaki darbe karşıtlarına bu sabah itibarı ile güvenlik kuvvetleri müdahale etmeye başladı. Meydanın güneyindeki caddelerden zırhlı araçlar ve iş makineleri ile darbe karşıtlarına müdahale etmeye başlayan güvenlik güçlerinin rastgele ateş açtığı bildirildi. Rabiatul İhvan sözcüsü Hattat, dlaylarda ölü sayısının 100′e, yaralı sayısının ise 2 bini aştığı bildirdi

Meydandan yapılan canlı yayınların kesildiği ve jammer marifeti ile göstericilerin iletişim kanallarını kullanmalarının engellendiği belirtildi.

100 ölü, 2 bini aşan yaralı
Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Sözcüsü Cihad Hattat, yaptığı açıklamada sabah başlayan müdahalede güvenlik güçlerinin halkın üzerine rastgele açteş açtığını, bunun üzerine çok sayıda ölü ve yaralı bulunduğunu bildirdi.
Ölü sayısının 100′e ulaştığını kaydeden Hattat, sayısı 2 bini aşan yaralılara meydandaki darbe karşıtları tarafından ilk müdahalenin yapıldığı bildirdi.

Nahda meydanı boşaltıldı
Mısır güvenlik güçlerinin, Nahda meydanındaki darbe karşıtlarına yönelik zırhlı birliklerle yaptığı müdahalede, göstericiler alandan uzaklaştırıldı. Bazı göstericilerin gözaltına alındığı Nahda meydanındaki çadırlar, sökülmeye başlandı. Nahda meydanının kontrolü tamamen güvenlik güçlerinin eline geçti.

Helikopterlerin alçak uçuşu sürdürdüğü meydandan dumanlar yükselmeye devam ediyor. Çok sayıda yaralının bulunduğu Nahda meydanının etrafında zırhlı araçlar beklemeyi sürdürüyor. Bölgede bulunan İsrail, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin büyükelçilikleri çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınmış durumda.

Keskin nişancılar rastgele ateş açıyor
Nahda meydanı yakınında yer alan El-Orman Parkı ile Kahire Hayvanat Bahçesi’nde yangın çıktığı, burada bazı ağaçların yandığı, meydanlardaki göstericilere gaz bombaları ve gerçek mermilerle ateş açıldığı bildirildi.
Rabiatul Adeviyye Meydanı’na yakın güvenlik birimlerine ait binaların çatılarından, keskin nişancıların hedef aldığı göstericiler arasında ölenler olduğu, Nahda meydanındaki bazı göstericilerin ise saldırılardan korunmak için Kahire Üniversitesi Mühendislik Fakültesine sığındığı kaydedildi.

İhvan’dan halka “sokaklara dökülün” çağrısı
Mısır Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan), Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanındaki göstericilere destek için Mısırlılardan “sokaklara dökülmelerini” istedi.

Mısır'da Katliam! 100 Ölü, 2000 Yaralı | Cihad Haber

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mısır Rabia Meydanı Hastanesi : Hayatını kaybedenlerin sayısı 450 kişi , yaralıların sayısının ise 10000 kişiden fazla olduğunu açıkladı.
Kaynak: RNNTR

Angaralı Çevrimdışı

Angaralı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Müslümanlarla dayanışma platformunun düzenlendiği Mısır daki KATLİAMI PROTESTO etmek için Ankara mısır büyükelçiliği önüne bütün MÜSLÜMANLARI bekliyoruz
Saat 12:30

Angaralı Çevrimdışı

Angaralı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mısırdakiler savaşmadığı sürece protestonun anlamı yok.Protesto ederken yüzlerce insan öldü.Protesto yaparak öleceğime savaşarak ölürüm.

Her kalp tek başına ümmet olabilse elbette ki bu şekilde olmaz.
Senin düşünceni destekliyorum ama orada yaşamıyorum ve durum ne tam bilmiyorum bu sebeple
yorum yapmak değil elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyorum. Sizleri de bu konuda eleştirmiyorum kardeşim ben sadece bi duyuru yaptım. Katılmak isteyen olur belki diye.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Hoşunuza gitmediği halde savaş size farz kılındı. Sizin için daha hayırlı olduğu halde bir şeyi sevmemeniz mümkündür. Sizin için daha kötü olduğu halde bir şeyi sevmeniz de mümkündür. Allah bilir, siz bilmezsiniz. (2/216)

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Her kalp tek başına ümmet olabilse elbette ki bu şekilde olmaz.
Senin düşünceni destekliyorum ama orada yaşamıyorum ve durum ne tam bilmiyorum bu sebeple
yorum yapmak değil elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyorum. Sizleri de bu konuda eleştirmiyorum kardeşim ben sadece bi duyuru yaptım. Katılmak isteyen olur belki diye.
Kardeşim neyi kastettiğini biliyorum ama zalimlere karşı dik durmak gerek.Zalimlerin zulmü varsa Müslümanın Allah'ı var ve bir Müslüman topluluk Allah'ın dediklerini yapmalı.Küfür sistemlerinde protesto ile bir şey gerçekleşmez.Bu coğrafyalarda değişmez.Bu zamana kadar protestoyla bir şey elde edildiğini görmedik.Elde edilenler ise kafirlerin istediği şekilde oldu ve sonucunu gördük.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Afganistan irak somali filistin arakan yemen suriye misir ...
Sonra da cikip mucahitlere terorist diyen sõzumona musluman dunya.
Sıradakiler de var tabi. Tunus Lübnan Filistin (yeniden) irak (yeniden) Türkiye. .
Ummet lazim ummet.

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kardeşlerim savaş artık bundan sonra başlayacak....direnmek dik durmak kınamak iyiliği emredip kötülüğü men etmekte bir mücadele şeklidir....peygamber sav in hayatını iyice bakarsak görürüz....müslümanların birleşip tek vücud haline gelmesi lazım......
Ebû Musa el Eşarî (r.a.)’den rivâyete göre, şöyle demiştir: Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Mümin, mümine karşı parçaları birbirine destek olan bir bina gibidir.” (Müslim, Birr veSıla: 17; Buhârî, Edeb: 34)

Hz. Peygamber şöyle buyurmaktadır: “Müslümanlar acı duymaları, birbirlerine şefkat ve sevgi göstermeleri bakımından tek bir vücut gibidirler. Bedenin bir uzvu hastalanırsa diğer kısımları uykusuzluk ve ateş ile acı duyar.” Hz. Peygamber şöyle buyurmaktadır: “Müslümanlar acı duymaları, birbirlerine şefkat ve sevgi göstermeleri bakımından tek bir vücut gibidirler. Bedenin bir uzvu hastalanırsa diğer kısımları uykusuzluk ve ateş ile acı duyar.”

(Buharî ve Müslim tarafından rivayet edilmiştir.)

şuan kalkıp yok savaşmaları lazımdı savaşmadılar gibi sözler şeytanın verdiği vesvesedir...........tabiki cihad farz dır.kimse cihadı haşa inkar ediyor gereksiz görüyor değil....şuan bir siyaset izleniyor.(siyaset demekle demokratik siyaseti kastetmiyorum izlenecek yol manasında gerçek anlamında kullanıyorum.)

selametle

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşlerim savaş artık bundan sonra başlayacak....direnmek dik durmak kınamak iyiliği emredip kötülüğü men etmekte bir mücadele şeklidir....peygamber sav in hayatını iyice bakarsak görürüz....müslümanların birleşip tek vücud haline gelmesi lazım......
Ebû Musa el Eşarî (r.a.)’den rivâyete göre, şöyle demiştir: Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Mümin, mümine karşı parçaları birbirine destek olan bir bina gibidir.” (Müslim, Birr veSıla: 17; Buhârî, Edeb: 34)

Hz. Peygamber şöyle buyurmaktadır: “Müslümanlar acı duymaları, birbirlerine şefkat ve sevgi göstermeleri bakımından tek bir vücut gibidirler. Bedenin bir uzvu hastalanırsa diğer kısımları uykusuzluk ve ateş ile acı duyar.” Hz. Peygamber şöyle buyurmaktadır: “Müslümanlar acı duymaları, birbirlerine şefkat ve sevgi göstermeleri bakımından tek bir vücut gibidirler. Bedenin bir uzvu hastalanırsa diğer kısımları uykusuzluk ve ateş ile acı duyar.”

şuan kalkıp yok savaşmaları lazımdı savaşmadılar gibi sözler şeytanın verdiği vesvesedir...........tabiki cihad farz dır.kimse cihadı haşa inkar ediyor gereksiz görüyor değil....şuan bir siyaset izleniyor.(siyaset demekle demokratik siyaseti kastetmiyorum izlenecek yol manasında gerçek anlamında kullanıyorum.)

selametle

Aslında haklısınız ama Müslüman kardeşlere defalarca uyarı geldi.Ama demokratik protestolara devam ettiler.Gerçi biz Müslümanların daima yanındayız ama umarım bu hatadan vazgeçip cihada girişirler.

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kardeşim türkiyede yaşadığımız için veya yaşamıyorsak bile türkiyedeki gündemi takip ettiğimizden dolayı demokratik protesto biz diyoruz acaba onlarda öylemi diyor? ..........

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

selametle

Katiliyorum. Dogru yaklaşım bu olmalı.

Siyaset yurutuluyor derken, sahiden yurutulen bir siyaset varsa cok da basarili yuruyor bence.
Izzet islamda. Buna once muslumanim diyenlerin inanmasi lazim

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Değerli kardeşlerim biliyorum şimdi kanlarınız cihad aşkı ile kıpır kıpır sizi anlıyorum......ama önderimiz Resulallah ise lütfen ayda birkez dahi olsa güvenilir ve farklı farklı kaynaklardan peygamber sav in hayatını bütün olarak okuyun veya ders yapın orda göreceksiniz siyasetin (günümüzdeki siyaset anlamıyla kastedmiyorum)alasını ve cihadın alasını....zevahiri sıcak savaşta bulunan bir müslüman tabiki bırakın bunları cihad yapın diyecek...bu gayet normal ama şuan mısırın suriyenin ırakın afganistanın çeçenistanın arakanın türkmenistanın durumları birbirinde farklı kuran ve sünnete göre orada hangisi öncelik gerekirse o uygulanır.onun için taktığımız gözlükleri çıkarıp kuran ve sünnet ile bakmamız gerekir...cihad ile cenneti kazanırız ....hem zafer odaklı yol izler cihad edersek hem cenneti hemde dünyada zafer islamın olması için bir adım daha atmış oluruz...sonucu Allah takdir eder dilerse zafer verir dilemezse vermez onun bileceği şey... gayret bizden sonuç Allahtandır. biz elimizden geleni zerrelerimizce yapalımda gerisi Allah alem

eğer peygamber önderimiz ise bütün benliklerimizle ona dönelim .....inanınki O 1400 yüz küsür yıl bile geçse asla önderliğinden bir şey kaybetmiş değil her zamana ve çağ a önder olabilecek donanımda bir peygamber..............

fedakebi ve ümmi ya resulallah(anam babam sana feda olsun ya resulallah)

fedakebi ve ümmi ya resulallah

fedakebi ve ümmi ya resulallah

alikeva Çevrimdışı

alikeva

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Mısırdakiler savaşmadığı sürece protestonun anlamı yok.Protesto ederken yüzlerce insan öldü.Protesto yaparak öleceğime savaşarak ölürüm.

ağzına sağlık...
meydanda dikilip neden canlı hedef olurlarki...
elin kafiri katliam yapacağım diyor, ilan ediyor.
sende o meydanda kazık gibi dikil.

ağzından slogan sıkacağına.
silahından kurşun sık arkadaşım.

biraz sert oldu ama...
...

içimiz kanıyor.
Allah kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun inşALLAH...

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Subhanallah!Kudüs TV de 2500 şehid yazıyor doğruluğu nedir acaba.Ya Rab Zalimleri helak eyle.Ya Rab görünmez ordularınla onlara azab eyle.

Üst Ana Sayfa Alt