Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mısırlı Hoca "Mursi Karşıtlarını Öldürmek Mübahtır,Onlarla Savaşın" Fetvası verdi

VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mısır da şeriat hakim değil ki. Aynı türkiye gibiymis. Kafalarına göre şeriatdan istediklerini alıyorlar istediklerini almiyorlarmis. Benim bir yakınım mısıra gitti. Şu anda orda. Durum böyle.

D Çevrimdışı

Dad

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İki kelamla geri vites yapıp, İslam'ın kurallarında laf cambazlığı yapmanın alemi yok. Musri demokrattır, her türlüde kafirdir.

Burada oturup, bilmediği Mısır hakkında yorum yapmakta en büyük cahilliktir.

Mısırın ana yasasında sadece evlilik ve boşanma İslam hukukuna göre. Geri kalan tüm kanunlar kafirlerin kanunlarından alınmıştır.

İçinde daha çok Kurani hüküm barındırın Yesak'ın sahibi icma ile kafirse, bu sefih tağutların hükmü ne olur?

Mursi içi tavakkuf edelim gibi sözleri ancak bedbaht insanlar söyler. Bunu ancak tekfirin hükmlerinden cahil olan kimse söyler. Kesin olan ihtimalle nesh edilmez.

Kesin olan bu adamın İhvancı ve kafirlerin hükmüyle yönetiyor olması, yani kısacası kafir bir tağut olduğudur. Mısır hakkında bilgisi olan herkes biliyor ki orada şeriatın "ş"si yok, Mursininde İslamla bir alakası yok.

Bu adamın gelecekte şeriat getireceğini iddia etmekte sefihliktir. İnsanlar öyle haktan uzaklaştılar ki, tağutların şeriat getireceklerini zanneder oldular.

Velhasıl kelam, kesin olarak Mursi'nin bu dinden nasibi yoktur, kendisi pis bir tağuttur, en az Tayyip Erdoğan kadar kafirdir.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mursi'nin Mısır'ı imanla ve demokrasiyle inşa edeceğini söylemesi ile gerçek yüzü göründü.Ayrıca Şeriatın hükümlerinden birini inkar etmişti.Şeriatın hükümlerinden birini inkar etmek hepsini inkar etmek gibidir.Beni tekfirci olarak görecek olsanız dahi bu gerçekleri söylemek zorundayım.Bu adamın ve ihvanı müsliminin Şeriatı getireceğine inanmıyorum.Samimi olduğuna da inanmıyorum.

Üst Ana Sayfa Alt