Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Muhalifler Yermuk Kampını Işid'den Geri Aldı

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Muhalifler Yermuk kampını IŞİD'den geri aldı
IŞİD mensupları Şam'ın güneyinde bulunan Filistin mülteci kampı olan Yermuk'a dün sabah saatlerinde saldırı düzenleyerek kampı Ahraruş Şam, Nusra Cephesi ve Hamas'a bağlı bulunan gruplardan Eknaf Beytul Makdis'den ele geçirmişti.

muhalifler-yermuk-kampini-isid-den-geri-aldi.jpg

HABER: ISLAH HABER

Suriye'de 2013'ten bu yana rejim güçleri tarafından kuşatma altında bulunan Yermuk Filistin mülteci kampında dün yaşanan şiddetli çatışmalar sonrasında bir çok kısmı ele geçiren IŞİD, gece itibariyle muhalif gruplar tarafından düzenlenen yeni bir saldırı sonrasında tekrak IŞİD'den geri alındığı açıklandı.

Ceyşul İslam sözcülerinin resmi Twitter adreslerinden duyurduğu bilgide, Yermuk kampının IŞİD güçlerinden temizlendiği ve Şam'da bulunan son mevzisi olan Hacerul Esved'den de temizleneceğini bildirildi.

Muhalif gruplar ayrıca an itibari ile IŞİD'in son mevzisi olan Hacerul Esved semtini ele geçirmek için geniş çaplı bir saldırı başlattıklarını duyurdu.

Kaynak : ISLAH HABER

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Elhamdulillah bende sevindim haberi Twitter da görünce! Dualarım mücahidlerle. Allah svt onların gücünü artırsın ve kâfirlere/ haricilere kan kustursunlar! Nasıl ki onlar kadın çocuk demeden olmadık işkence Zulüm yapıyorsa Rabbim kendi zulümlerini kendilerine çevirsin inşaAllah!!

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Anlam veremiyorum. Allah Müslümanları ihtilaftan kurtarsın, tek sancak altında birleştirsin İnşeallah. Kamp IŞİD'in elinde kalsaydı ne olacaktı onu çözemedim.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Anlam veremiyorum. Allah Müslümanları ihtilaftan kurtarsın, tek sancak altında birleştirsin İnşeallah. Kamp IŞİD'in elinde kalsaydı ne olacaktı onu çözemedim.

duana amin diyorum abi.
aslında mesele IŞİD in elinde olup olmaması değil. IŞİD aldığı ve gitti her yerde müslümanlara zarar veriyor. Mücahidler neden işidin elindeki diğer yerlere saldırmıyorda işid in kendilerine saldırıp, ellerinden aldıkları yerleri bu sefer işid'ten geri almak için saldırıyor?

o kamp mücahidlerin elindeydi. İşid mücahidlerin elindeki heryere saldırıp aldığı zaman mücahidler de karşılık vermezse işid daha azgın hale gelir.
o kampı işid ten alması iyi oldu. Adamlar zulmün olduğu yere saldırmıyorda mücahidlerin elinde olanlara saldırıyor. RAbbim onları ıslah etsin veyahut müslümanları onların şerrinden korusun amin

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
duana amin diyorum abi.
aslında mesele IŞİD in elinde olup olmaması değil. IŞİD aldığı ve gitti her yerde müslümanlara zarar veriyor. Mücahidler neden işidin elindeki diğer yerlere saldırmıyorda işid in kendilerine saldırıp, ellerinden aldıkları yerleri bu sefer işid'ten geri almak için saldırıyor?

o kamp mücahidlerin elindeydi. İşid mücahidlerin elindeki heryere saldırıp aldığı zaman mücahidler de karşılık vermezse işid daha azgın hale gelir.
o kampı işid ten alması iyi oldu. Adamlar zulmün olduğu yere saldırmıyorda mücahidlerin elinde olanlara saldırıyor. RAbbim onları ıslah etsin veyahut müslümanları onların şerrinden korusun amin

Allah Müslümanları koruşun İnşeallah. İnşeallah bu olaylar basit bir makam/mevki sevdası değildir. Çünkü bana öyle geliyor. Türkiye'nin Güneydoğusu'ndan Suriye'ye Müslümanlar Cihad için gidiyorlardı. Bu gruplar arasından kargaşa çıkınca -Vallahi şahidim- mücahidlere Türkiye'deki Müslümanlardan giden maddi yardımların büyük bir kısmı kesintiye uğradı. Suriye'ye gitmek için hazırlanan bir Mücahid abimiz ihtilaflar yüzünden bekliyor. Ben IŞİD'e gidip gelen kimselerlede oturup konuşuyorum, Ehl-i Sünnet'ten bir farkları yok -kesinkes ben bunları harici olduğuna inanmıyorum çünkü haricilerin özelliklerini taşımıyorlar-. El-Kaide ve diğer mücahid gruplarıda elimin tersiyle itemiyorum -onlarıda seviyorum-. Ortam çok berbat Allah iyiyi kötüden ayırabilme yeteneğini lutfensin İnşeallah.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Allah Müslümanları koruşun İnşeallah. İnşeallah bu olaylar basit bir makam/mevki sevdası değildir. Çünkü bana öyle geliyor. Türkiye'nin Güneydoğusu'ndan Suriye'ye Müslümanlar Cihad için gidiyorlardı. Bu gruplar arasından kargaşa çıkınca -Vallahi şahidim- mücahidlere Türkiye'deki Müslümanlardan giden maddi yardımların büyük bir kısmı kesintiye uğradı. Suriye'ye gitmek için hazırlanan bir Mücahid abimiz ihtilaflar yüzünden bekliyor. Ben IŞİD'e gidip gelen kimselerlede oturup konuşuyorum, Ehl-i Sünnet'ten bir farkları yok -kesinkes ben bunları harici olduğuna inanmıyorum çünkü haricilerin özelliklerini taşımıyorlar-. El-Kaide ve diğer mücahid gruplarıda elimin tersiyle itemiyorum -onlarıda seviyorum-. Ortam çok berbat Allah iyiyi kötüden ayırabilme yeteneğini lutfensin İnşeallah.

amin.
ama işid in mücahidlerin elindeki kampa saldırması hiçte ehli sünnet ahlakına uymuyor. Dediğin gibi bunların hepsi harici değil.içlerinde samimi müslümlar var ama bu IŞİDin gerçeğini değiştirmiyor. bu kampa saldıranlar ve benzer fiileri yapanlar Allahu alem haricilerdir. başka açıklaması yok bunun

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Orient: Isid #Sam'da Yermuk Kampi'ni ele gecirdi.( Twitter )
Sanki kafirlerin elindeki bütün bölgeler alındı da... Bunlar neyin Peşinde?? Mücahidlerin yolundan bir çekilemedi gittiler

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Ecnad'us Sam: Rejim helikopteri Idlib'de sebihalari bombaladi.
Rabbim dualarımızı kabul ediyor. Elhamdulillah!!

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
amin.
ama işid in mücahidlerin elindeki kampa saldırması hiçte ehli sünnet ahlakına uymuyor. Dediğin gibi bunların hepsi harici değil.içlerinde samimi müslümlar var ama bu IŞİDin gerçeğini değiştirmiyor. bu kampa saldıranlar ve benzer fiileri yapanlar Allahu alem haricilerdir. başka açıklaması yok bunun

Peki Ömer İbnü'l-Hattab radiyallahu anh'ın, -sırf- Emîrul Müminin Ebu Bekir radiyallahu anh'a biat etmedikleri için içerisinde Ali radiyalahu anh ve Zübeyir radiyallahu anh gibi büyük ve fazilet sahibi sahabilerin bulunduğu topluluğu -üstelik- Fatıma radiyallahu anh'ın evinde yakmaya yemin etmesi haricilik midir? -Konunun uzamasını istemiyorum ama cevaplama gereksinimi duydum.-

İlgili konu:
Kenzu’l-Ummal bu rivayeti, her halde İbn-i Ebi Şeybe’nin Musannefinden almıştır. İbn-i Ebi Şeybe’de geçen rivayet de şöyledir:

“…Zeyd b. Eslem’den, o da babası Eslem’den (şöyle anlatır): ‘Durum şu ki; Rasulullah (s.a.v.) den sonra Ebu Bekir’e biat edilince, Ali ve Zübeyir; ikisi Rasulullah’ın (s.a.v.) kızı Fatıma’nın yanına giriyorlar, işleri (biat konusu) üzerinde onunla istişare ediyorlardı. Derken bu (Fatıma evine gidip gelme ve istişare konusu) Hattaboğlu Ömer’e ulaşınca o (dışarı) çıktı, hatta Fatıma’nın yanına girerek şöyle dedi: ‘Ey Rasulullah’ın (s.a.v.) kızı, vallahi hiçbir kimse bana babandan daha sevgili değildir ve babandan sonra da hiçbir kimse bana senden sevgili değildir. Ama Allah’a yemin olsun ki; eğer (Ebu Bekir’e biat etmeyen) bu topluluk senin yanında toplanırlarsa, benim bu evi onlar üzerine yakılmasını emretmeme bir mani yoktur.’

O (ravi konuya şu bilgiyi de ekledi ve) şöyle dedi: ‘Ömer evden çıkınca, (o topluluktan olanlar) ona (Fatıma’ya) geldiler. O da kendilerine şöyle dedi: ‘Biliyorsunuz ki Ömer bana geldi ve Mutlaka Allah’a şöyle yemin etti: Eğer bana dönerseniz, (Evime gelirseniz) gerçekten bu evi üzerinize yakacak ve Allah’a yemin olsun ki, üzerine yemin ettiği şeyi de gerçekleştirecektir. Öyleyse râşitler (bilgilenmiş ve makul olana uymuşlar) olarak geri dönünüz, durumu görünüz ve bana (evime) dönmeyiniz.' Onlar da ondan geri döndüler ve sonunda Ebu Bekir’e biat ettiler.” (bk. İbn-i Ebi Şeybe, el- Musannef, Dâru’l- Fikir, 1989, VIII, 572; Alaüddin Ali el- Muttaki, Kenzul’l- Ummal, I- II, el- Beytü’l- Efkâru’d- Düveliyye, Ürdün, 2005, I, 681, nr. 141138)

Kenzul- Ummal’de geçen rivayette evi yakma yerine kapıyı yakma geçmektedir.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Peki Ömer İbnü'l-Hattab radiyallahu anh'ın, -sırf- Emîrul Müminin Ebu Bekir radiyallahu anh'a biat etmedikleri için içerisinde Ali radiyalahu anh ve Zübeyir radiyallahu anh gibi büyük ve fazilet sahibi sahabilerin bulunduğu topluluğu -üstelik- Fatıma radiyallahu anh'ın evinde yakmaya yemin etmesi haricilik midir? -Konunun uzamasını istemiyorum ama cevaplama gereksinimi duydum.-

İlgili konu:

abi demek istediğimi biliyorsun. uzatmaya gerek. Sende biliyorsun ki IŞİD in mücahidlerin elinde ki kampa saldırması doğru değil. ve yine IŞİD içerisinde haricilerin olduğunu sende biliyorsun. çok değil bir kaç hafta önce ahrar mücahidini kesen bir işid militanı haberini duymuşsundur.onları aklamaya çalışmanı anlamıyorum

https://www.islam-tr.org/konu/hariciler-yine-bir-mucahidi-katletti-18-video.41795/

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
abi demek istediğimi biliyorsun. uzatmaya gerek. Sende biliyorsun ki IŞİD in mücahidlerin elinde ki kampa saldırması doğru değil. ve yine IŞİD içerisinde haricilerin olduğunu sende biliyorsun. çok değil bir kaç hafta önce ahrar mücahidini kese bir işid militanı haberini duymuşsundur.onları aklamaya çalışmanı anlamıyorum

https://www.islam-tr.org/konu/hariciler-yine-bir-mucahidi-katletti-18-video.41795/

Haberleri takip ediyorum. Bende şunu çok merak ediyorum Halifelik şartlarına sahip olduğu halde bir halifeye neden biat edilmez? Ömer İbnü'l-Hattap halifeye biat edilmediği için neden Fatıma radiyallahu anha'nın evini -içindekilerle beraber- yakmayı göze alır ve bunun için yemin eder? Ali radiyallahu anh neden kendisine biat edilmediği için -Aişe radiyallahu anha ile- Cemel Muharebesini yaptı? Bugün olan olaylar Sıffin Muharebesine mi benzemekte? Tarih bize ibret almamız için haykırıyor, ibret alan kaç kişi var? Şimdi onca Alim neden biat etmiyor, onlar yanılıyor mu diyeceksiniz? Bende onlar -ın masum ve mahfuz olmadıklarını hatırlatarak:- Aişe radiyallahu anha'dan daha mı faziletli diye bir soru soracağım sizlere?

Susayım, konuşmayayım diyorum ama konuşturuyor sözün sahibi.

- https://www.islam-tr.org/konu/islam-devleti-nakil-kursusu.42150/

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Haberleri takip ediyorum. Bende şunu çok merak ediyorum Halifelik şartlarına sahip olduğu halde bir halifeye neden biat edilmez? Ömer İbnü'l-Hattap halifeye biat edilmediği için neden Fatıma radiyallahu anha'nın evini -içindekilerle beraber- yakmayı göze alır ve bunun için yemin eder? Ali radiyallahu anh neden kendisine biat edilmediği için -Aişe radiyallahu anha ile- Cemel Muharebesini yaptı? Bugün olan olaylar Sıffin Muharebesine mi benzemekte? Tarih bize ibret almamız için haykırıyor, ibret alan kaç kişi var? Şimdi onca Alim neden biat etmiyor, onlar yanılıyor mu diyeceksiniz? Bende onlar -ın masum ve mahfuz olmadıklarını hatırlatarak:- Aişe radiyallahu anha'dan daha mı faziletli diye bir soru soracağım sizlere?

Susayım, konuşmayayım diyorum ama konuşturuyor sözün sahibi.

- https://www.islam-tr.org/konu/islam-devleti-nakil-kursusu.42150/

Bu münakaşanın bir amacı yok bunun içinde devam ettirmeninde bir sebebi yok.
Rabbim bizi hakkı hak bilip hakka göğsünü açıp,tabi olanlardan ve batılı batıl bilip batıldan yüz çeviren,buğz eden mü'minlerden eylesin inşaAllah
Selametle...

“Kim haksız olduğu bir münakaşayı terkederse kendisine cennetin kenarında bir ev kurulur. Haklı olduğu bir münâkaşayı terkedene de cennetin ortasında bir ev kurulur.Kim de ahlakını güzel kılarsa cennetin yüce yerinde bir ev kurulur.”

[Tirmizî, Birr 58, (1994); Ebu Dâvud, Edeb 8, (4800); İbnu Mâce, Mukaddime 7, (51); Nesâî, Edeb (6, 21).]

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kamp ile Esedin Sarayı arasında 14 km varmış .. ilginç bir bilgi ...
demek ki yakın olmasına rağmen çabalar kamp için olabiliyor ama Şam merkezi için değil ...

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
Bu münakaşanın bir amacı yok bunun içinde devam ettirmeninde bir sebebi yok.
Rabbim bizi hakkı hak bilip hakka göğsünü açıp,tabi olanlardan ve batılı batıl bilip batıldan yüz çeviren,buğz eden mü'minlerden eylesin inşaAllah
Selametle...

“Kim haksız olduğu bir münakaşayı terkederse kendisine cennetin kenarında bir ev kurulur. Haklı olduğu bir münâkaşayı terkedene de cennetin ortasında bir ev kurulur.Kim de ahlakını güzel kılarsa cennetin yüce yerinde bir ev kurulur.”

[Tirmizî, Birr 58, (1994); Ebu Dâvud, Edeb 8, (4800); İbnu Mâce, Mukaddime 7, (51); Nesâî, Edeb (6, 21).]

Son olarak şu yazıyı okumanı tavsiye ediyorum -İnşeallah-: https://www.islam-tr.org/konu/muslumanlarin-yoneticilerine-mesru-emirlerinde-itaat.40844/

Birde dahaönce paylaştığım şu yazıyı Allah Rızası için okursan -daha önce okumadıysan-: - https://www.islam-tr.org/konu/islam-devleti-nakil-kursusu.42150/

Allah cümle Müslümandan Razı olsun.

İsmet Esendal Çevrimdışı

İsmet Esendal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

Son olarak şu yazıyı okumanı tavsiye ediyorum -İnşeallah-: https://www.islam-tr.org/konu/muslumanlarin-yoneticilerine-mesru-emirlerinde-itaat.40844/

Birde dahaönce paylaştığım şu yazıyı Allah Rızası için okursan -daha önce okumadıysan-: - https://www.islam-tr.org/konu/islam-devleti-nakil-kursusu.42150/

Allah cümle Müslümandan Razı olsun.

Kardeş diyelim ki haklısın. Fakat esed'in, hizbullat'ın, iran'ın, koalisyon'un bir yandan müslümanları katlettiği şu ortamda halife, biat kavgası yapmanın sırası mı? Müslüman grupların birleştiğinde idlib'te neler başardığını gördük, şu an bölgede ışid dahil tüm müslüman gruplar ortak hareket etse neler yapabileceklerini bir düşün.

Üst Ana Sayfa Alt