Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Muhaysini: Neden Suriye'ye Geldim Ve Işid'le Neler Yaşadım?

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
kardeşim okul okumak islam kanunlarının gerektiği koşullarda olduğu zaman baş kapama giyim falan bunlar şuan bazı okullarda islama uygundur. memurluk haram yemeden ve yine islama uygun olması kaydıyla haram olmaz . şu konuya dikkat maide 44 kim Allahın hükmettiğiyle hükmetmezse işte onlar kafirlerin ta kendileridir. bu ayetten dolayı şu anlam çıkmaz şeriat olmayan ülke kafirdir anlamı çıkmaz . bu ayet nuzül sebebine bakılıp öncesinde ve sonrasında ayetlere bakılıp tefsir yapılır. nuzül sebebi yahudi hahamlarının zina yapanlar hakkında tevratta gecen hükmü kendi çıkarları doğrultusunda değiştirip Allah böyle hüküm verdi demeleridir.yanİ Allahın hükmünü değiştirmek suçu küfürdür. ama türkiye ve diğer islam ülkeleri KURAN Ayetlerini değiştirmedikleri için kafir devlet denilmez. bu konuya basit örnek verirsek bir baba kendi evinde içki içilmesine izin veriyor ve haram olduğunuda kabul ediyor. bu kişi kafir olmaz değilmi.ancak helaldir derse kafir olur. burdada islam devletleri içki haramdır diyor içerseniz için diyor devlet kafir olmaz ama günahkar olur. Allahın hükümleri değişmediği için tekfir edilemez.EN doğrusunu Allah bilir

Allah Azze ve Celle'nin hükümleriyle hükmedilmeyen her devlet tağuti bir devlettir ve küfür devletidir. Ayrıca memurlukta da yemin ve imza sıkıntısı vardır. Allahualem.

aksa-fatih Çevrimdışı

aksa-fatih

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah Azze ve Celle'nin hükümleriyle hükmedilmeyen her devlet tağuti bir devlettir ve küfür devletidir. Ayrıca memurlukta da yemin ve imza sıkıntısı vardır. Allahualem.

bir baba evinde haram bir amele müsade ettğinde kafir olurmu . helal demiyor . bir baba çocuguna git haram içki dukkanı aç diyor kafir olurmu . helalleştirmiyor .

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
bir baba evinde haram bir amele müsade ettğinde kafir olurmu . helal demiyor . bir baba çocuguna git haram içki dukkanı aç diyor kafir olurmu . helalleştirmiyor .

Abi yazdığımın gayet açık olduğunu düşünüyorum. Şuan ki düzen İslami bir düzen mi? Değilse -ki değil- o halde otomatikten küfür düzeni olmuş oluyor. İslam ahkamının uygulanmadığını her yer küfür üzere yönetiliyor demektir. Bu kadar basit abi.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
helala haram harama helal demedikçe küfür olmaz . bu ülkede içkiye helal diyen varmı

Abi bir ülke ya İslam ile yönetiliyordur ya da küfürle. Üçüncü bir yönetim şekli varsa buyur senden alalım.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Alkol içmek bizatihi küfür ameli değil fısk amelidir. İçen haramlığını inkar etmediği sürece fasık olur. Allah'ın indirdiği ile hükmetmemek ise bizatihi küfür amelidir. Küfür amelinde istihlal şartı aranmaz. Misalen Allah'a sövmek(haşa ve kella) küfür amelidir. Bir kişi Allah'a sövmenin küfür olduğuna itikad etse ama yinede sövse bu kişi kafir olur. Tabi bu mutlak hükümdür, muayyen hükümde vak'a ele alınarak hüküm verilir. Buda biz avamın değil ilim ehlinin işidir. Tekfir üzerine fazla şey yapmayın kardeşler :)

ümmüRuman Çevrimdışı

ümmüRuman

LA İLAHE İLLALLAH
İslam-TR Üyesi
kardeşim okul okumak islam kanunlarının gerektiği koşullarda olduğu zaman baş kapama giyim falan bunlar şuan bazı okullarda islama uygundur. memurluk haram yemeden ve yine islama uygun olması kaydıyla haram olmaz . şu konuya dikkat maide 44 kim Allahın hükmettiğiyle hükmetmezse işte onlar kafirlerin ta kendileridir. bu ayetten dolayı şu anlam çıkmaz şeriat olmayan ülke kafirdir anlamı çıkmaz . bu ayet nuzül sebebine bakılıp öncesinde ve sonrasında ayetlere bakılıp tefsir yapılır. nuzül sebebi yahudi hahamlarının zina yapanlar hakkında tevratta gecen hükmü kendi çıkarları doğrultusunda değiştirip Allah böyle hüküm verdi demeleridir.yanİ Allahın hükmünü değiştirmek suçu küfürdür. ama türkiye ve diğer islam ülkeleri KURAN Ayetlerini değiştirmedikleri için kafir devlet denilmez. bu konuya basit örnek verirsek bir baba kendi evinde içki içilmesine izin veriyor ve haram olduğunuda kabul ediyor. bu kişi kafir olmaz değilmi.ancak helaldir derse kafir olur. burdada islam devletleri içki haramdır diyor içerseniz için diyor devlet kafir olmaz ama günahkar olur. Allahın hükümleri değişmediği için tekfir edilemez.EN doğrusunu Allah bilir
Abi Allah'ın hukmunu degistirmek kufurdur peki tamamiyle o kitabin hukumlerini deistirmek ? Zinanin cezasi yine recm deil hirsizin cezasi yine el kesmek deil simdi de Allah'in hukumleri boyledir demiorlar ama bole oldgu halde uymayanlar elinin tersiyle Kuran'ı itenlere yardim etmek(memurluk)..(!) her memur istinasiz her memur -diyanete bagli imamlar dahil - ataturkun ilke ve inkilaplarna bagli kalacagna soz verip imza atior.. Yani bu su demek tamam Allah'ın hukumlerini yok sayip yerine tamamen deistirilen hukumleri onayliorum SubhanALLAH .. Bu La İlahe İllallah'in LA kelimesnin hakkini verememektir.. Bizim bu La'nin hakkini vermemiz lazim ve musluman olarak taviz verilen bu konuda tavir takinmak yerine onay imzasi atioruz .. Allah en iisni bilir.. Ama benim bu okuma isinide memur olma isinide İslamdan taviz vermek die goruyorum.. ALLAHU ALİM

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tekfir üzerine fazla şey yapmayın kardeşler :)
Fazla ''şey'' yapmadan : ) aklımda bir sual vardı.. Ben kaçtane imam arkadaşa sordum bu imza mevzusunu hepside biz böyle bir evrak imzâlamadık dediler. Bu adamlar mı neyi imzaladıklarını bilmiyor yoksa bu evrâkı herkese imzâlatmıyorlar mı? Bu hususta bilgisi olan bi kardeş varmıdır?

ümmüRuman Çevrimdışı

ümmüRuman

LA İLAHE İLLALLAH
İslam-TR Üyesi
Fazla ''şey'' yapmadan : ) aklımda bir sual vardı.. Ben kaçtane imam arkadaşa
rQUuQ6r_3Yc
sordum bu imza mevzusunu hepside biz böyle bir evrak imzâlamadık dediler. Bu adamlar mı neyi imzaladıklarını bilmiyor yoksa bu evrâkı herkese imzâlatmıyorlar mı? Bu hususta bilgisi olan bi kardeş varmıdır?

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Memurlar bu yemini etmediklerini beyân ediyorlar. Yasada varda uygulanmıyor mu? Utandıklarından mı söyleyemiyorlar : ).. Yoksa imzâ attıkları evrakları okumadan mı bir hevesle imzâlıyorlar mı? Şimdi ben gitsem imam olsam bu metni imzâlamadan imamlık yapabilirmiyim?

ümmüRuman Çevrimdışı

ümmüRuman

LA İLAHE İLLALLAH
İslam-TR Üyesi
Memurlar bu yemini etmediklerini beyân ediyorlar. Yasada varda uygulanmıyor mu? Utandıklarından mı söyleyemiyorlar : ).. Yoksa imzâ attıkları evrakları okumadan mı bir hevesle imzâlıyorlar mı? Şimdi ben gitsem imam olsam bu metni imzâlamadan imamlık yapabilirmiyim?
İmzalanior akhi.. Eger imza atmazsan diyanetn atadgi imam olmazsn ama kendi cemaatini kurar Allah icin ilimde verirsin namaz da kildirirsn dogu da var oyle elhamdulillah .. Allah seni cennetle mukafatlandirsn akhi :))

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben söyledim bir ülke şeriatla yönetilmese bile islam devleti olur türkiye gibi . ben müslüman islam devletiyim dedikten sonra onda şüphe edilmez . kanunlar şeriata uygun değilse harama girer kafir değildir
Laik rejime İslam devleti diyenin Müslüman olup olmadığı tartışmaya bile girmez.Senin İslam anlayışında kadın satan evin önüne polis koyarak orayı korumak İslam devletimi.Amerika ile bir olup İslam beldelerini işgal etmek islam devletinin uygulamaları mı.Bu algının oluşmasında ve insanların imanını zayi eden anlayış AKP denen zihniyetin bu ülkede yaptığı tahribattır.Tunus'a,Mısır'a,Libya'ya laiklik teklifi verende bu AKP anlayışıdır.Adamlar cidden inanıyorlar.Ama neden işte bunun sorgulanması gerekir.Bakıyorsunuz İslam devleti olarak şöyle sistemsel çapta bir teori ortaya konulmamış.Bu olmayınca tabi pratikte uygulamasını yapacak cesaret ve bilgi olmuyor.O zaman Laik rejime entegre bir şey üretme arayışları çıkıyor.Kapitalizm ve kominizm sistemlerine karşı İslamın eşya ve hadiselere günümüzde ihtiyaç verecek bir sistem anlayışını kurma zorunluluğu ihtiyaçtan ziyade bir zorunluluk olarak karşımıza çıkıyor.Yani bunu başarmak durumundayız.Tabi bu genç nesile büyük sorumluluklar yüklerken tecrübeleri ve bilgi birikimi olan insanlarda bu yolda gençlere öncü olmalılar.

Üst Ana Sayfa Alt