Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Muska ve Rukye'nin Hükmü Hakkındaki Yazılardaki Celiski ?

A Çevrimdışı

ayyyse83

Üye
İslam-TR Üyesi
S.a ana sayfada bulunan soru sor bölümüyle soru sormak mümkün değil mecbur konu açıyorum. Şimdi muska takmanın ve rukyenin hükmü başlıklı cevaben yazdığınız seylerle muska takmak caizmi başlıklı konunun birbiri ile alakası yok . Hangisinden ne anlamayız çözemedim. Ayetle herhangi bir istek için yapılırsa (örn rızık ) caiz oluyomu yani ozaman. Yada benim gece korkularım eşimin cinlerle alakası olduğunu hatta içime girdiklerini düşünmesinden muska taşımamda ısrarcı mesela. Ben hiç bişey anlamadım bu iki çelişkili yazıdan .

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam we rahmetullah;

Forumda binlerce üyemiz olduğu için, herkesin yazdığı yazıları benimsiyor veya sorumlusuyuz demek değildir. Biz kendi yazılarımızdan sorumluyuz.
Çelişki var diye bahsettiğiniz konu başlıklarından "Muska takmanın ve rukyenin hükmü?" başlıklı cevab bize aittir. Diğeri ise yaklaşık 3,5 senedir foruma girmeyen bir üyemizin yazısıdır.

Bizim cevab olarak yazdığımız "Muska takmanın ve rukyenin hükmü?" isimli konuyu dikkatlice incelerseniz içerisindeki 'Muska takmanın hükmü' başlığı altında 2 madde halince câiz olan ve olmayan muska özellikleri açıklanmıştır. Yâni muskanın câiz olma özellikleri ve câiz olmama özellikleri nelerdir okursanız aradaki farkları göreceksiniz.

Üyemizin koyduğu "Muska Takmak Câiz midir?" başlıklı yazının içeriğinde, Câiz olmayan muskalarla ilgili deliller bulunmakta, Caiz olan muskalar ile ilgili görüş yoktur. Bu sebeble konunun başlığını "Câiz olmayan Muskalar" olarak değiştiriyorum.

Muska Takmanın Ve Rukye'nin Hükmü ?
https://www.islam-tr.org/konu/muska-takmanin-ve-rukyenin-hukmu.30917/

Muska Takmak Caiz midir?
https://www.islam-tr.org/konu/muska-takmak-caiz-midir.14358/

Üst Ana Sayfa Alt