Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Müslümanim Nerede?

EBUSELAM Çevrimdışı

EBUSELAM

Vefa ehline feda kolay olur
İslam-TR Üyesi
Camiler Sünni İslam mensupları için tarih boyunca -gerçekle ilgisi olmasa da – İslam’ın kutsalları arasında sayıldı.

Bu nedenle halkı kışkırtmak için başvurulan yöntemlerin arasında “camilere saldırı” motifi sıkça kullanılmıştır.Kahramanmaraş’ta Alevi kıyımı “Alevilerin camiye bomba koydukları” yalanıyla kitleselleştirilmişti.Çorum’da devlet güçlerinin gözü önünde işlenen Alevi ve solcu katliamı da yine “Komünistler camiyi bombalayacak” tahrikleriyle gerçekleştirilmişti.Malatya’da, en son Sivas’ta yaşanan katliamların kışkırtıcı yalanları arasında da benzer söylemler hâkimdi.Kısaca Müslümanlarımız için cami son derece önemli ve dokunulmazdı.
Bu aşırı önemseme, ihtiyaç olsun olmasın her mahallede cami sayılarını patlattı.O kadar kiDiyanet İşleri Başkanlığıbile, bu hesapsız camileri onaylamadığını açıklamak zorunda kalmıştı.2010 yıl itibariyle Diyanet verilerine göre Türkiye’de 81 bin 984 cami varmış.Meraklısı için söyleyelim güzel yurdumda 74 milyonluk nüfusa 67 bin okul, 1220 hastane hizmet veriyor.Bunları ne için yazıyorum?Yılbaşı gecesi İncirlik Üssü’nde ABD’li askerler 10.Tanker Üs Komutanlığı’ndaki camiye girip, ahşap minberi yıktılar, camları kırdılar ve Kuran’ı Kerim’leri parçaladılar.Gerçi Irak’ta camileri gerçekten bombalayıp, camilerde Müslüman kadınlara tecavüz eden bu haydutlar açısından yeni bir saldırganlık örneği değil bu.Olayın duyulmasına karşın Müslümanlığını her şeyin üzerinde tutan ülkemde yaşanan derin “sükûnet” canımı sıktı.Hani camiler kutsalımızdı…Orası Allah’ın eviydi hani.Bu ülkede camilere bomba koydukları ya da koyacakları bahanesiyle yüzlerce insana kıyılmadı mı?Ayrıca nerede dünyadaki Müslümanhalklar?Bir uyduruk, kalitesiz, kışkırtıcı film için günlerce sürdürülen ölümlü protestoları sürdürenler nerede?Bir yazı yazdı diye yazarlara “katli vacip” hükmü veren cinnet şebekeleri nerede?10-15 yıl önce başörtüsü engellendiği gerekçesiyle Cuma namazları sonrası şehirleri savaş alanına çeviren “mümin” kardeşlerimiz nerede?Amerikalı sarhoş askerler camimize saldırıyor, Kuran-ı Kerim’leri parçalıyor, haber Adana’da fotoğraflarla yerel bir gazetede manşete çekiliyor, bir kaç sembolik tepkinin dışında Müslüman halkımızda “tık” yok!Merkez ve yandaş medyada “zevahiri kurtarmaktan” öte, ciddi hiçbir tepki yok.Dünyaya ve halkımıza Osmanlı/İslam ahlakı ihraç etmekle övünen hükümet cephesinde derin bir sessizlik…Sonunda devletimiz “Olayın öğrenildiğini, gerekli araştırma ve incelemenin yapılacağını” açıklayarak yüreklerimize su serpti.Adana Müftülüğüise daha ciddi bir tepki göstererek;olayı gerçekleştirenlere “teessüf” ettiğini, aslında caminin kendilerine bağlı olmadığını, yapabilecekleri en iyi şeyin “etik açıdan kınamak” olduğunu açıkladı.“Her işte bir hayır var” derler ya, camiye yapılan bu çirkin saldırı pek çok gerçeği açığa çıkardı.Bana göre en öğretici şu oldu:Siyaset alanında dini ve kutsal değerleri istismar ederek para, güç ve makam sahibi zevat için kutsal olan artık İslam’ın değerleri değil; ABD, para ve iktidardır.
Haydar Karsan

16-01-2013/Taka Gazetesi

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
camiler yapılıyor fakat içleri boş... ihsan eliaçık her ne kadar zındık bir mealci olsa da bir sözü çok hoşuma gitmişti, demişti ki ibadet camiye girerken değil camiden çıkarken başlar. ben bi ekleme yaparım cami içi de cami dışı da ibadethanedir, fakat bugün camilerin uyutmaktan fazlasını yaptığını görebiliyor muyuz?

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
.........
.Bana göre en öğretici şu oldu:Siyaset alanında dini ve kutsal değerleri istismar ederek para, güç ve makam sahibi zevat için kutsal olan artık İslam’ın değerleri değil; ABD, para ve iktidardır.
Haydar Karsan

16-01-2013/Taka Gazetesi

80 Bin Mescidin Namaz Kıldırma Memurlar ile dolu olmasının sonucudur bu.Burada kimse kalkıp da Ama Cami şöyle, Cami böyle demesin.Bir Müslüman olarak (Cemaat dışı) Vakit namazları kılmak için camiye gitmeye utanır olduk.Cuma dan cumaya ona buna para toplatan Tayyib baba ne isterse onu söyleyen satılmış Adamlardan Beriyim Allah'ım Sen Şahit ol.

80 Binin İçindeki Diyanet MEscidindeki Tüm imamları da kınıyorum Arkadaş kim ne derse desin.Ben bu işde yokum.Mesleklerini de Bir Müslümanın Yapmaması Gereken Meslekler arasında görüyorum..

Bu alıntıyı özellikle vuguladım ki Bu Cahil AKP SEÇMENİ görsün.Arkadaş ben anlamıyorum kendimiz söyleyip kendimiz mi dinliyoruz?Yok herkes destek veriyor,evet şirkdir diyor seçim günü katılım yine %85 bu münafıklardan yoruldum yemin ediyorum.

Bir Üstadımın Bu Halk İle Tesbitini Belirtmek İsterim.Demişti ki; " Bu ülkenin Camileride(Cumaları) dolu meyhaneleri de,işin garip tarafı her ikisinede katılan aynı halk !!!"

Üst Ana Sayfa Alt