Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Müslümanları Şirkle Itham Edenler Çıktı Onlara Cevaplar.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Pangea kardeş sana bir soru.

La ilahe illallah diyen ama itikadında veya amellerinde şirk bulunan kimseyi (tekfirdeki engelleri de kalkmış ise) müslüman kabul ediyor musun ?
mühim olan benim veya senin veya Ebu Amr İbn-i Salah ın ne dediği değil ya onu demek istiyorum. Sahih hadisler mevcut ve Peygamberimiz sallaAllahu aleyhi ve sellemin Allah'ın izni olmadan konuşamayacağını gaybten haber veremeeceğini kabul edersek???? Yani Rabbinin affedici olduğunu kabullenmek bu kadar mı zor geliyor insanlara bu kadar mı kibirli olur müslüman dediğin. Tekfir edeceksen de buyur kardeş kimsenin lafıyla müslüman olmadık kimsenin lafıyla da dinden çıkmayız elhamdulillah. Allah canımızı cennete girecek müslümanlar olarak alsın amin.

Turab el kurdi Çevrimdışı

Turab el kurdi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş seni tekfir ettiğim veya edeceğim felan yok. Ben sana basit bir soru soruyorum. Hem Allah'a şirk koşup hem de la ilahe illallah diyenler var. Bunlarda tekfirin manilerinden biri yok ise müslüman mı kabul edelim ?

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yaptığı hareketin ulemanın çoğu tarafından şirk kabul edildiği taktirde evet kardeşim dinden çıkar. Ama çıktığı gibi de dönebilir çünkü Allah tövbeleri kabul edendir. Belki şirki işlediği an töve etti, Allah kabul etti ve sen o an adami görüp tekfir ettin, noldu laf döndü dolaştı sahibini buldu. Kişiyi değil hareketi tekfir edelim en iyisi. Ama dediğim gibi o saniye tövbe eder adam biz tekfirimizle ortada kalırız. Dikkat etmek lazım.

Turab el kurdi Çevrimdışı

Turab el kurdi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yaptığı hareketin ulemanın çoğu tarafından şirk kabul edildiği taktirde evet kardeşim dinden çıkar. Ama çıktığı gibi de dönebilir çünkü Allah tövbeleri kabul edendir. Belki şirki işlediği an töve etti, Allah kabul etti ve sen o an adami görüp tekfir ettin, noldu laf döndü dolaştı sahibini buldu. Kişiyi değil hareketi tekfir edelim en iyisi. Ama dediğim gibi o saniye tövbe eder adam biz tekfirimizle ortada kalırız. Dikkat etmek lazım.
Biz de sana bunu anlatmaya çalışıyoruz kardeş. La ilahe illallah dese bile şirk koşarsa Müşrik olur.

Ama ikinci söylediğine göre müslümanların muayyen bir yahudi veya hristiyanı bile tekfir etmemesi lazım. Çünkü "tekfir ettiği an yahudi veya hristiyan tevbe etmiş olabilir"e geliyor bu sözün.

Kardeş küfür ve şirk işleyen tekfir edilir. Tabi tekfiri ilim ehlinin yapması gerekir çok açık olmadığı müddetçe. Ondan sonra tevbe ederse elbette kardeşimiz olur. Ama tevbe etmeden ona müslüman denmez.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dusmanlik kisi yada kisiler hakka donene kadardir.

Ben ALLAH in kanunu haktir diyorum adam gecmis karsima hem musluman hemde atamiz olmasa olmazdik diyor.

Buna musluman dersem ben ebu cehile haksizlik etmis olurum.

Bu olay tabikide yanlis lakin bak kisi tevbe ederse ve hakka donerse mustesna
Yani kisi tevbe edecek ve hakka dondugunu gosterecek namazini orucunu haccini ahlakini guzelce yapacak eger yapmazsa durum su anki turkiye

Kimin ne yaptigi belli degil
Hristiyani bakiyor sende benim gibisin bende cennete giderim diyor

Bu is o kadar kolaymi bi la ilahe illah ne demek yaw iyi ozaman la ilahe illallah deyip yan gelip yatalim ozaman.

Bi ALLAH in ayetiyle dalga gectikleri icin dinden cikanlarin durumunu okumadinizmi okumadilarmi size
kisiler basi bos degildir.cennet o kadar ucuzmu

İnsanlara sunu anlatmaya calisiyoruz.
YAPTİKLARİNİZ İSLER İSLAMA TERS DUZELMEZSENİZ AZAP SİZE DE DOKUNACAK CEHENNEM SADECE KAFİRLER İCİN Mİ

Bir kimse ALLAH tan baska ilah yoktur deyip rasulune uymak zorunda uymazsa bu kisi nasil musluman olacak

Hristiyanla ne farki var biri pazar gunu ayine digeri cumadan cumaya

Yani dini bu kadar basite almayin asiri da kacmayin bu boyle olmaZ.

Herseyin bi olcusu var bunu herkez bilir ucunu bi kacirdinmi adam gozunun onunde haram yer zalim olur sesinini dahi cikaramaz oldugunde cenaze namazini bile kilarsin.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim ben bu tarz söylemlere karşıyım. Cennet ucuz olur mu? Dünyaya bedel ama sana bana. Allah istediğini affeder istediğini affetmez. Siz diyorsunuz ki Allah affedemez subhanAllah. Benim Rabbim eksikliklerden uzaktır ve gücü herşeye yeter, ki affetmek zaten sürekli yaptığı şeylerden, sıfat çünkü.

Davetçiliğin bir adabı vardır Nuh aleyhselam kaç yıl yaşamış 1000 veya 995 yıl. 1000yıl davet yap en fazla aynı zamanda iman eden maksimum (sanırım) 70 mumin olsun. Lut aleyhselam karısını ikna edememiş Muhammed sallaAllahu aleyhi ve sellem amcasını. Ama durmuşlar mı vaz mı geçmişler. Nefes alıyorsan umut vardır.

Yani aslında şuan iki kutupu konuşuyoruz ceza veren Allah ve rahmet eden Allah. İşte biz bunun dengesini kuramıyoruz kestiremiyoruz onu ancak Allah yapar çünkü kusursuzdur. Ben de dinimi en katı şekilde yaşamaya çalışıyorum elimden geldiğince ama katılığım kendime. Çevremde tekfir oklarımı saçmıyorum ama çevremde müslüman yok (sanırım) ama ben inanıyorum ki Allah affedebilir. Allah bizi sevdiklerimizle cennette buluştursun. Amin

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim ben bu tarz söylemlere karşıyım. Cennet ucuz olur mu? Dünyaya bedel ama sana bana. Allah istediğini affeder istediğini affetmez. Siz diyorsunuz ki Allah affedemez subhanAllah. Benim Rabbim eksikliklerden uzaktır ve gücü herşeye yeter, ki affetmek zaten sürekli yaptığı şeylerden, sıfat çünkü.

Davetçiliğin bir adabı vardır Nuh aleyhselam kaç yıl yaşamış 1000 veya 995 yıl. 1000yıl davet yap en fazla aynı zamanda iman eden maksimum (sanırım) 70 mumin olsun. Lut aleyhselam karısını ikna edememiş Muhammed sallaAllahu aleyhi ve sellem amcasını. Ama durmuşlar mı vaz mı geçmişler. Nefes alıyorsan umut vardır.

Yani aslında şuan iki kutupu konuşuyoruz ceza veren Allah ve rahmet eden Allah. İşte biz bunun dengesini kuramıyoruz kestiremiyoruz onu ancak Allah yapar çünkü kusursuzdur. Ben de dinimi en katı şekilde yaşamaya çalışıyorum elimden geldiğince ama katılığım kendime. Çevremde tekfir oklarımı saçmıyorum ama çevremde müslüman yok (sanırım) ama ben inanıyorum ki Allah affedebilir. Allah bizi sevdiklerimizle cennette buluştursun. Amin

Amin

Subhanallah oyle bir iddaada bulunmuyoruz kardesim ALLAH zulcelal kimi affedip affetmeyecegini quran ve rasulallah ile bize bildirmistir.
ALLAH in adaletini unutmamak lazim bu oyle bir adaletki her saniyeden kisi sorumlu musluman olsun olmasin
Biz diyoruz ve uyariyoruz ki azap muslumanim elhamdulillahirabbilalemin diyenlere dokunmadan cennete gidebilsinler ayaklarimiz kalplerimiz ALLAH in yardimiyla sabit olsun tagutlar yikilsin İSLAM hakkiyla hakim olsun
Buda kara ile aki ayirt etmeden mumkun degil cunku kisi yanlisi ve dogruyu ayirt edemez.

Bu kadar sey bunun icin var kim dogru kim yanlis ayrilmak zorunda ki en dogru ve hak olan bilinsin

Elbette bu bizim kafalarimiza gore degil ALLAH ve rasulu quran ve zikir ehli nin gosterdekleriyle dir.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mesela şu konuda bir kitap analizi yapılmış https://www.islam-tr.org/konu/darul-harpte-yasayan-herkes-kafir-midir.23057/

"Sizi onlara karşı muzaffer kıldıktansonra Mekke'nin göbeğinden onların ellerini sizden, sizin ellerinizi onlardan çeken odur. Allah yaptıklarınızı hakkıyla görendir. İnkar edenler, sizi Mescid-i Haram'dan alıkoyanlar ve kurbanlarını tutarak yerine varmasına engel olanlar ise, işte o muşriklerdir. Eğer, orada bilmeden kendilerini öldüreceğiniz, tanımadığınız mumin erkek ve mümin kadınlar olmasaydı Allah savaşa engel olmazdı. Bu Allah'ın dilediğini rahmetine sokması içindir. Eğer müminler ve kafirler ayrılmış olsalardı, onlardan kafir olduklarına çok acı bir şekilde azab ederdik." (Fetih 24 - 25)

bu ayette mekkedeki herkesin kafir olduğunun anlaşıldığı aktarılmış kitapta. Halbuki ayet Hudeybiya anlaşmasının imza edilmesinden sonra iniyor. Ve o esnada mekkede tutsak müslümanlar ve köle müslümanlar var medineye hicret edememiş müslümanlar var ve bunların sayisi adresi vs biliniyor Osman radyAllahu anh kontrol etmek için yollanıyor buradaki müslümanları ama ayette "tanımadığınız mumin erkek ve mümin kadınlar olmasaydı" demiş Allah yani sayısı isimleri belli olanların disinda taninmayan muslumanlar da var o toplulukta. Bu da demek oluyor ki şehadetlerini sesli bir sekilde bile aciklamamislar sadece inanmislar. Ve Allah onlarin canini o kadar degerli goruyor ki hata ile öldürülmelerini istemiyor KARDESLERİM su Kurana bir bakin ya bu kadar yumusak bu kadar kalbe isleyen bir hareket olabilir mi SUBHANALLAH bir de muslumanlarin bugunku savas politikalarina birvirimize nasil davrandihimiza bakin vAllahi olacak is degil. Biz bu kitabin degerini bilmezsek peygamberimizin hadislerinin degerini bilmezsek biz perisan oluruz. Bizim yerimize baska bir topluluk gelir de islam dini devam eder. Bir bakmissin finlandiya musluman olmus biz burda hala birbirimizi kesmeye calisiyoruz. Allahın vaadi bu. Kurana donelim sünnete dönelim. Boş islerle uğrasmayalim.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Putları kabul edenler,CENAB'I ALLAH CELLE CELALÜH'E şirk koşanlara değil arkadaşım sözümüz onlar tabiki müşriktir.ehli sünneti PEYGAMBER EFENDİMİZ SALLALLAHU ALEYHİ VE SELLEM'İN sünnetine uyduğu için şirkle suçluyorlar.neymiş sünnete,hadislere uymak şirkmiş.konu bu yüzden açılmıştır yeniden inceleyiniz.

Ehli sunnet kim oncelikle adi ustunde sunnete uyanlar bu sirk olurmu bizim kizdigimiz cuppelinin bidatlarida zayif uydurma olanlari kabul etmesi ve acayip konusmasi seyhlerini de kendilerine sefaatci kabul etmesidir.

O kadar alim varki bildigimiz bende suleyman ulvana gideyim bi tevbesini alayim beni tum gunahlarimdan arindirsin subhanallah..

Boyle sey olurmu ALLAH ile kul arasinda bir araci olmaz sadece kula dogru ameli gosterecek yaninda ALLAH dostlari olur zikir ehli olur surekli ALLAH i hatirlatir.buda onlarin yaptigi gibi degil yani

yanlis uygulamalar bidatlar vs yani bunlara kiziliyor kardesim.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu kadar sey bunun icin var kim dogru kim yanlis ayrilmak zorunda ki en dogru ve hak olan bilinsin

Elbette bu bizim kafalarimiza gore degil ALLAH ve rasulu quran ve zikir ehli nin gosterdekleriyle dir.
o saflar ayrilacak olsa mekke medine doneminde ayrilirdi kardesim. Bak yukaridaki ayete, son cumlesinde Allah demis zaten muminle kafir ayrilsaydi kafirlere azap cektirirdik diye. Yani mekkedeki 10 15 musluman haric saflar ayri ama yine de tam ayrilmamis. Su donemde bu ancak deccalin ortaya cikmasiyla mumkun olabilir.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
o saflar ayrilacak olsa mekke medine doneminde ayrilirdi kardesim. Bak yukaridaki ayete, son cumlesinde Allah demis zaten muminle kafir ayrilsaydi kafirlere azap cektirirdik diye. Yani mekkedeki 10 15 musluman haric saflar ayri ama yine de tam ayrilmamis. Su donemde bu ancak deccalin ortaya cikmasiyla mumkun olabilir.

:) saflar nasil ayrilmamis o donemde rafizi sii su bu yoktu musluman vardi musrik vardi kafir vardi

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mekansal olarak kardesim. Yani tum muminler mekkeyi terkeseydi.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu ayrintili bir konudur. :) burada yuzeysel anlatilmaz ama emin ol gunumuz kadar degildi.
Su geldigimiz nokta ALLAH hak muslumanlar i muhafaza etsin olen ne icin oldugunu bile bilmiyor subhanallah.

Kisaca ozetlersek tekfir Alim lerin ilmi ve bilgisiyle quranla ve ALLAH rasulu ile tespit ettikleri meseledir.

Biz yanlizca uyariz. Uyaririz.

Selamun aleykum ve rahmetullah.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ve Aleykumesselam ve rahmetullahi ve berekatuhu kardeşim.

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi

Ölmeden tevbe ederse, bağışlayabilir ancak şirk üzere ölürse -yine affedebilme kudretine sahip olduğu halde- affetmez. Zira Rabbimiz kendisi, kitabında böyle buyurmuştur:

"Şüphesiz Allah, kendisine ortak koşulmasını asla bağışlamaz. Bunun dışında kalan (günah)ları ise dilediği kimseler için bağışlar. Allah’a şirk koşan kimse, şüphesiz büyük bir günah işleyerek iftira etmiş olur." (4/Nisa, 48)

"Şüphesiz Allah, kendisine ortak koşulmasını bağışlamaz. Bunun dışındaki günahları, dilediği kimseler için bağışlar. Allah’a ortak koşan, kuşkusuz, derin bir sapıklığa düşmüştür." (4/Nisa, 116)

"...Kim Allah’a ortak koşarsa, artık, Allah ona cenneti muhakkak haram kılmıştır. Onun barınağı da ateştir. Zalimler için hiçbir yardımcı yoktur.” (5/Maide, 72)

Allah en doğrusunu bilendir..

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Muslumanlari sirkle itham edenler cikti diye uyari yapan sayin Vertyucek,
Şu cuvaldizi once kendinize bir batirin,
Elmayla-armutu da guzelce bir ayirin,
Sonra Cubbeli Ahmet fetva - akide onerisi yaparsiniz.

Coolumsu Çevrimdışı

Coolumsu

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Başlığı Müslümanları silip Cübbeli'yi şirkle itham edenler yazarak düzeltsek sanırım daha mantıklı olacaktır. Konuyu açan arkadaşın savunmalarına da uygun düşecektir. Aklı başında hiçbir müslüman tevhid ehli olan birini şirkle suçlamaz.

I Çevrimdışı

isimsiz_mucahid

Bu hesap kullanılmamaktadır!!!
İslam-TR Üyesi
mühim olan benim veya senin veya Ebu Amr İbn-i Salah ın ne dediği değil ya onu demek istiyorum. Sahih hadisler mevcut ve Peygamberimiz sallaAllahu aleyhi ve sellemin Allah'ın izni olmadan konuşamayacağını gaybten haber veremeeceğini kabul edersek???? Yani Rabbinin affedici olduğunu kabullenmek bu kadar mı zor geliyor insanlara bu kadar mı kibirli olur müslüman dediğin. Tekfir edeceksen de buyur kardeş kimsenin lafıyla müslüman olmadık kimsenin lafıyla da dinden çıkmayız elhamdulillah. Allah canımızı cennete girecek müslümanlar olarak alsın amin.
Peygamber efendimiz'in hadisleri müjdeleyici veya tehtid edicidir hüküm kuran'dan çıkar Resulullah yol göstericidir. Cübbeliyi sevmediğim için konuyu tam okumadım ama tağutlarla birlikte hareket eden onları öven insanları kandıran bir belamdır, aksini iddia eden varsa bakara 256, nahl 36 ve bir çok ayet okusunlar, tağut nedir araştırsınlar ve cahilce konuşmasınlar inşallah. Bir de muhatapımızın müslüman olmaması bas bas bağırarak kafir dememizi gerektirmez SELAM VE DUA İLE...

Üst Ana Sayfa Alt