Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

MUSTAFA ÇELİK, İSLAMİ HAREKET, GAZZE VE SEYAHAT BİLİNCİ :

F Çevrimdışı

fe eyne tezhebun

Üye
İslam-TR Üyesi
MUSTAFA ÇELİK, İSLAMİ HAREKET, GAZZE VE SEYAHAT BİLİNCİ

‘’Seyahat ediniz, sıhhat bulunuz.’’ Diyen, Allah Resulü’nün (sav) tavsiyesi üzere, hafta sonunda Mustafa Çelik hocayı da ziyaret etmek üzere, Urfa’ya (Ruha: Urfa’nın eski, gerçek ve orijinal adı) gitmeye niyet ettiğimde içimde yukardaki hadisin ferahlatıcı maneviyatı kendisini açıktan belli ediyordu. Sefer haline niyet edip, sabah yola revan olduk. Urfa yolu üstünde Atatürk barajının seyir yerinde, verdiğimiz çay molasında, yol yarenlerimiz ile, hadis ilmi, hadis usulü, uydurma hadislerin zararları üzerine hasbihal ederken, yarenlerden bir kardeşimizin, Abdulfettah Ebu Gudde’yi anması ayrı bir güzellik olmuştu. Zamanımızın en büyük hadis alimlerinden olan Ebu Gudde, Suriye ulemasından büyük bir zat.

Urfa’ya vardığımızda, görüşme saatimiz henüz gelmediğinden, Hz. İbrahim (as) makamı olarak bilinen, halk içinde Balıklı Göl diye nam bulan alana namaz kılmak üzere yöneldik. Öncelikle, verilen nimetlerin şükrünü eda etmek için iki rekat şükür namazı kıldıktan sonra, öğle namazımızı kılıp, Hz. İbrahim’in (as) doğduğu makamı (bu makam ile ilgili ihtilaflar İslam tarihçileri tarafından ortaya konulması ile birlikte, İbrahimi duruşu idrak vesilesi olarak tefekkür vesilesi olarak o makama gitmenin mahsuru olmadığını düşünerek) ziyaret etmek üzere camiden çıktığımızda, özellikle İranlı ziyaretçiler olmak üzere, yerli ve yabancı ziyaretçiler dikkatimizi celbediyor.

Hz.İbrahim’in (as) makamını ziyaret ettikten sonra, yemek ihtiyacımızı karşıladıktan sonra, Mustafa Çelik Hoca’nın evine doğru yol almaya başladık. Mütebessim bir yüz ifadesi ile kapıda bizleri karşılayan Çelik hoca ile musafaha ettikten sonra, misafirleri ağırladığı, dört tarafı kitaplar ile dolu odaya geçtik. Hal hatır hasbihali ve enfes çay ikramı ile birlikte derin bir sohbete giriş yapmış olduk. Bu arada Mustafa Çelik Hoca’nın 100 küsür kitabı olduğunu hatırlatmak isterim. İlim deryası, ümmet sevdalısı, tevhidi bir kişiliğin bütün yansımalarını şahsında cem etmiş güzel bir insan. Aynı zamanda vakit gazetesinde Çarşamba günleri haftalık yazıları yayınlandığını da hatırlatmakta fayda var.

Sohbetimizin genel muhtevası ümmet merkezli konular olmak ile birlikte, gündem ile ilgili değerlendirmeler yapmaktan da geri durmadık. Uzun vadeli ciddi projelerin ilk adımı olarak, çocuklara yönelik çalışmalara ağırlık vermenin gerekliliği üzerinde yaptığımız tespit üzerine, bu noktada Müslüman çevrelerde bir kısım gelişmeler olduğu fakat yeterli olmadığı kısmı aklıma geldi. Bu noktada herkesin malumu olan İmam Humeyni’nin İran’ın o dönem zalim diktatörü olan Şah’ının kiminle devrim yapacaksın sorusuna, İmamın kundaktaki çocukları/küçük çocukları işaret ederek bunlar ile devrim yapacağım demesi ve o tarihten 20 sen sonra devrim yapılmasını anlatan kardeşin bu konusu üzerine Mustafa Çelik hoca da, İmam Humeyni’nin o dönemde çocuklara yönelik eserler yazdığını, o dönem Mollalarının İmama bunları neden yazıyorsun, çok hafif eserler bunlar demesi üzerine, İmamın bunları sizin için yazmıyorum, siz okumayın, bir sonraki nesil için yazıyorum dediğini anlatırken, çocuk eğitiminin önemini biraz daha idrak ettim.

Ümmetin sıkıntıları üzerinde konuşmaya başladığımızda, öncelikle Türkiye Müslümanlarının sıkıntıları üzerinde yoğunlaştık. Ümmet olmanın gereği önünde en büyük sıkıntının tekfir konusu olduğunu, usul erkan bilmeyen insanların diğer Müslümanları tekfir etmek sureti ile ümmet bilincini baltaladıklarını beyan eden Çelik hoca, bu konu ile ilgili verdiği örnekleri duydukça dudaklarım uçukladı ve cidden bir hüzün kapladı içimi. Öyle ki, mezhebi, meşrebi, mesleği, hizbi ne olursa olsun, bütün ehli kıble olan kardeşlerimiz ile ilgili güzel gelişmelerden haberdar iken, bu tür durumların hala var olması beni derinden üzdü. Tekfir hastalığının ne kadar tehlikeli bir hastalık olduğunu bir daha idrak etmiş oldum. Bu hastalığa bulaşan kardeşlerimize ıslahları için dua etmek ile birlikte neler yapabileceğimiz üzerinde fikirler ortaya koyduk. (bu konu İnşAllah başka bir makale konusu olarak ele alınacaktır.)

Yaşadığımız süreçte, evrilmemek, politize olmamak, tevhidi duruşu bozmamak konusunda nasıl tedbirler alabiliriz? Diye M.Çelik hoca’ya soru yönelttiğimde, cevap kısa ve net idi. İlmi kuşanmamız lazım, her türlü evrilme ve dejenereye-asimilasyona ancak ilmi donanım ile karşı konulabileceğini latif bir dile ifade ettiler. İlmi eserler üzerinde mülahazalar yapmanın gerekliliği üzerinde durmamız gerektiğini beyan ettiler.

Müslümanların, malum süreçten önce bir hal aldıklarını, fakat hali muhafaza edemediği tespitinde bulunan Çelik hoca, ‘’İlmi hal ile birlikte, hıfzı hal de lazımdır.’’ Diyor. Öyle ki, bir hali aldıktan sonra muhafaza edememek, evrilme sebebidir, bir noktada hata yapma eşiğidir tespitinde bulundu. Hali muhafaza etmenin gerekliliği özellikle ele alınması gereken bir konu. Mevcut tevhidi duruşu muhafaza etmek bu zamanın en zor işidir. Bunun bir çok sebebi var. Özellikle rehavete sebep olan rahat bir süreçten geçildiği göz önünde bulundurulursa, ilke ve ideallere sahip çıkmanın gerekliliği daha iyi anlaşılır.

İşte bu noktada, işaret ettiğimiz sıkıntılardan bir tanesi de, son dönemde Müslümanların hedefsizlik sorunu yaşaması. Bir çok güzel gelişme olduğunu fakat, ortada bir hedef olmadığını, geçmiş dönemde sahiplenilen bir kısım hedeflerin sapmış olduğuna şahit olmamızı anlattıktan sonra bu konuda neler yapılabileceği üzerinde durduk. Müslümanların hedefsiz olamayacağını, yanlış hedeflerin zaman kaybına sebep olduğunu, yanlış hedef koyanların muvaffak olamayacaklarını, Kuran ve sahih sünnet merkezli hedefler edinmemiz gerektiği üzerinde fikirler beyan ettik.

Cemaat yapıları içindeki bir kısım problemler ve çözümleri üzerinde de durduk. Yapılardaki temel sorunlardan birinin öncülerin fosilleşmesi olduğuna bundan yıllar önce işaret ettiğini bu konuda yıllar önce bir kitap kaleme aldığını, o zamanlar çok önemsenmediğini ama, geldiğimiz noktada bu sorundan kaynaklanan ayrışmalar ve diğer problemlerden sonra meseleye ağırlık verildiğini beyan ediyor M.Çelik Hoca. Öncülerin, süreci iyi okuması gerektiğini, gelişen dünya şartlarına göre stratejiler belirlemesi gerektiği üzerinde durduk. Hizmet içinde, istidadı yüksek bireylerin önünün tıkanmasının ayrışmalara sebep olduğu noktasındaki tespit ise sohbette eksik kalmıştı, bu yazı vesilesi ile onu da ifade etmiş olalım.

Cemaatlerin ve öncülerin, özeleştiri kültüründen uzak olmasının sorunlara sebep olduğu üzerinde durduk. Bu sorunların tek çözümünün ise, sebepleri ortadan kaldırmak olduğunu, yani özeleştirilere açık olunması gerektiği olduğu üzerinde durduk.

Cemaat yapıları içinde bireylerin konumlarının belirlenmesinde, meta/paranın değil takvanın merkeze alınması gerektiği üzerinde bir tespit ile, yaramıza tekrar tuz basmış olduk. Temel açmazlardan biri olarak karşımızda duran bu dağ gibi durumdan muzdarip olduğunu ifade eden Mustafa Çelik hoca, bu konudaki çözüm olarak da, her çevrenin imkanları dahilinde hareket etmesi gerektiğini, büyük organizasyon görünmek adına, çok iş yapıyormuş gibi görünmek için, sırf parasından dolayı insanlara iltifat edilmemesi gerektiğini, eldeki imkanlar ile ne yapılabiliyorsa onu yapmanın gerekliliği ile bu sorunun çözülebileceğini ifade ettiler. Çelik hocanın bu konudaki tespiti ve çözümü üzerinde uzun uzadıya düşünmek lazım geliyor.

Ve Gazze! Derdimiz Gazze, dersimiz Gazze diyor, Çelik hoca. Gazze konusunda, yapılan bütün tespitler içinde bir cümle vardı ki, çok hoşuma gitti. ‘’Gazze bir ateştir, israil’ide yakacak, Gazze’ye hassasiyet göstermeyenleri de yakacak.’’ Cümlesi. Gazze özgürlük gemisinin bir milada vesile olduğunu ifade ediyor Çelik hoca. Gazze gemisindeki şehidlerden Ali Haydar Bengi ağabeyin, Ali Rıza Akgün hoca ile son görüşmesindeki bir tespitinden bahsetti. Şehid Ali Haydar ağabey, sahabe ve günümüz Müslümanlarının yaklaşımları arasındaki farklılığı ifade etmek için şu örneği veriyor. Allah Resulü (sav) bir gün sahabesine şu hadisi söylüyor. ‘’ Her gece, Rabbimiz gecenin son üçte biri girince, dünya semasına iner ve; "Kim bana dua ediyorsa ona icabet edeyim. Kim benden bir şey istemişse onu vereyim, kim bana istiğfarda bulunursa ona mağfirette bulunayım" der. "(buhari-müslim) sahabe bu hadisi duyunca, gecenin son üçte birinde uyanık halde ibadet, zikir ve dua ile meşkul olmaya başlarlardı, şimdiki Müslümanlar ise bu hadisi duyunca, Allah nerdedir, nerden inmiştir, nereye inmiştir gibi tartışmalara malzeme olarak bu hadise yaklaşmaktadır. İşte biz ile sahabe arasındaki fark bu diyor, Şehid Ali Haydar Bengi ağabeyimiz. (Allah şehadetini mübarek etsin)

Gazze şehidlerinin İstanbul’a ilk getirildiğinde teşhis için şehidlere ilk bakan kişilerden olduğunu, ilk gördüğü şehidin, Şehid Fahri Yaldız (Allah şehadetini mübarek etsin) kardeşimiz olduğunu, şehid Fahri’nin gülen yüzünü kardeşlere gösterek, işte Allah’ın rahmeti ve lütfu dediğini anlatıyor Çelik hoca.

Son yazdığı kitap olan Mescidi Aksa Şuuru kitabının 10 bin adet ücretsiz dağıtıldığını, Müslüman halkın bu konuda bilinçlendirilmesi gerektiğine vurgu yapıldıktan sonra, vahdet vakfı çalışmaları çerçevesinde verdiği sohbetler ve yapılan çalışmalar hakkında da kısa bir bilgilendirme yaptı Mustafa Çelik Hoca. Sohbet sonunda, Hüsnü Aktaş hoca ve Kul sadi Yüksel hoca’nın sağlık sıhhatlerini sordum. İki hocamızın da sağlık ve sıhhatlerinin iyi olduğunu ifade ettiler.

Gerek misafirperverliğinden dolayı, gerekse paylaştığı ilmi güzelliklerden dolayı, Mustafa Çelik hocaya teşekkür ediyor, Allah razı olsun diyorum. Bu vesile ile, Müslümanlar olarak, seyahat etmenin, seyahat ederken, ilmi donanımı olan kardeşlerimizi ve hocalarımızı ziyaret etmemizin vesile olduğu manevi bereketi bir daha yaşamış ve idrak etmiş oldum.

Kuran’ın aydınlığında buluşmak ümidi ile.

H Çevrimdışı

hijyenik11

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
mustafa çelik hoca gerçekten de çok mükemmel tevhid ehli ve herkesin tanıması ve fikirlerinden istifade etmesi greken bir hocamız.

H Çevrimdışı

Hüseyin.

Üye
İslam-TR Üyesi
Nasıl ''mükemmel tevhid ehli'' oluyorsa, anlamıyorum...

Daha 12 Eylül Referandumuyla ilgili rengini belli etmedi!

bol bol edebiyat... başka bir şey yok!

B Çevrimdışı

BirMusluman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler bu mustafa çelik kimdir Allah aşkına çok merak ediyorum Darul harb fıkhı diye bir kitabını gördüm daha okumadım ama kimdir nedir bilmem bilen varsa azda olsa yazabilir mi akhiler tavsiye edermisiniz.

toprak56 Çevrimdışı

toprak56

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nasıl ''mükemmel tevhid ehli'' oluyorsa, anlamıyorum...

Daha 12 Eylül Referandumuyla ilgili rengini belli etmedi!

bol bol edebiyat... başka bir şey yok!

M.Çelik hoca'yı tanımadığın belli. Kaç tane kitabını okudunda, Hakkında ileri geri konuşuyorsun?
iki-üç kitap okuyan kendini alim sanıp, hemen eleştiri yapmaya başlıyor.
"LA" kitabını okumuş olsaydın; bu soruyu buraya yazmazdın.
Edep ya Hu...

Ehli Hadis Çevrimdışı

Ehli Hadis

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Mustafa Çelik hoca da, İmam Humeyni’nin o dönemde çocuklara yönelik eserler yazdığını, o dönem Mollalarının İmama bunları neden yazıyorsun, çok hafif eserler bunlar demesi üzerine, İmamın bunları sizin için yazmıyorum, siz okumayın, bir sonraki nesil için yazıyorum dediğini anlatırken, çocuk eğitiminin önemini biraz daha idrak ettim.

Aslında bu sözler bile adamın kim olduğunu ortaya koymak için yeterli.

Ayrıca "LA" kitabını okumamışsın diyen kişi. Bu işler kitap yazmak ile olmuyor. Yok La baltasını salladım putları kırdım falan. Bunlar boş edebiyat.

İşte bu gibi insanların özelliği bu. Boş edebiyat yaparlar. Amele gelince dünyalıkları onları kuşatır. Alıntı yapılan arkadaşın dediği gibi Referandumda ne yaptığını herkes biliyor.

Ayrıca Mustafa Çelik, ilimde vs derya değil. En son "Uydurma Hadislerle Kadın Aleyhtarlığı" kitabında ise bir çok sahih hadise uydurma demiştir. Halbuki muhaddis olmayanın hadis kritiği yapma yetkisi yoktur. Yaparsada işte sonucu bu olur.

Zaten kendisinin, Ali Şeriati denen, sahabeye söven, Allah'a JANUS PUTUDUR diyen zındık hayranı olması şaşırtmadı.

Tevhidi slogan edinmiş bu gibi kimselerin genel özellikleridir bunlar.

toprak56 Çevrimdışı

toprak56

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aslında bu sözler bile adamın kim olduğunu ortaya koymak için yeterli.

Ayrıca "LA" kitabını okumamışsın diyen kişi. Bu işler kitap yazmak ile olmuyor. Yok La baltasını salladım putları kırdım falan. Bunlar boş edebiyat.

İşte bu gibi insanların özelliği bu. Boş edebiyat yaparlar. Amele gelince dünyalıkları onları kuşatır. Alıntı yapılan arkadaşın dediği gibi Referandumda ne yaptığını herkes biliyor.

Ayrıca Mustafa Çelik, ilimde vs derya değil. En son "Uydurma Hadislerle Kadın Aleyhtarlığı" kitabında ise bir çok sahih hadise uydurma demiştir. Halbuki muhaddis olmayanın hadis kritiği yapma yetkisi yoktur. Yaparsada işte sonucu bu olur.

Zaten kendisinin, Ali Şeriati denen, sahabeye söven, Allah'a JANUS PUTUDUR diyen zındık hayranı olması şaşırtmadı.

Tevhidi slogan edinmiş bu gibi kimselerin genel özellikleridir bunlar.

Bunları neye dayanaraktan yazıyorsun çok merak ediyorum.

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنْ جَاءَكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَيَّنُوا أَنْ تُصِيبُوا قَوْمًا بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَىٰ مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِينَ
"Ey iman edenler, eğer bir fasık, size bir haber getirirse, onu 'etraflıca araştırın'. Yoksa cehalet sonucu, bir kavme kötülükte bulunursunuz da, sonra işlediklerinize pişman olursunuz." Hucurat 6
Bu yazdığın yazılar hakkında bize bir kaynak belirtmek zorundasın. Belirt ki bizde aydınlanalım. "Falan siteden okudum" "filan şahıstan duydum" gibi laflarla milleti kandırmayalım. Bu noktada kaynak belirtirsen; bizzat çelik hoca ile görüşür bu noktada gerekeni yazarım
saygılar

Ehli Hadis Çevrimdışı

Ehli Hadis

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bunlar icin kaynaga luzum mu var? Kendisi ali seriati denen zindigin hayrani degil mi? referandumda neler dedi, oy kullandirtti mi yoksa engel mi oldu? bizzat taniyormussun ya su iki sorunun cevabini al buraya yaz bakalim haklimiyiz degilmiyiz.

B Çevrimdışı

BirMusluman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
krizalidfx
nları neye dayanaraktan yazıyorsun çok merak ediyorum.

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنْ جَاءَكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَيَّنُوا أَنْ تُصِيبُوا قَوْمًا بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَىٰ مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِينَ
"Ey iman edenler, eğer bir fasık, size bir haber getirirse, onu 'etraflıca araştırın'. Yoksa cehalet sonucu, bir kavme kötülükte bulunursunuz da, sonra işlediklerinize pişman olursunuz." Hucurat 6
Bu yazdığın yazılar hakkında bize bir kaynak belirtmek zorundasın. Belirt ki bizde aydınlanalım. "Falan siteden okudum" "filan şahıstan duydum" gibi laflarla milleti kandırmayalım. Bu noktada kaynak belirtirsen; bizzat çelik hoca ile görüşür bu noktada gerekeni yazarım
saygılar
El-ihadu hattal mevt
Mustafa celik referandduma kufur diyor nasil ses cikarmiyor dersin..
Vede akıdesi cok saglam bir hoca kitaplarinida tavsiye ederim ...

VeraŞehadet
La kitabı gerçekten mükemmel bir eser, şiddetle tavsiye ediyorum ..

Zahire bakarak olumlu yönde düşüncelerini yazan kardeşlerimide baz alarak ve delilleride göz önünde bulundurarak bende Mustafa çelik hoca hakkında hüsni zan ediyorum inşallah onunda kitaplarını kitaplığıma ekliyecem kardeşler sorum cevap verip yardımcı olduğunuz için Allah svt sizlerden razı olsun teşekkür ederim kardeşlerim.

F Çevrimdışı

FatmaNeşe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler bu mustafa çelik kimdir Allah aşkına çok merak ediyorum Darul harb fıkhı diye bir kitabını gördüm daha okumadım ama kimdir nedir bilmem bilen varsa azda olsa yazabilir mi akhiler tavsiye edermisiniz.

Mustafa Çelik Hoca Kimdir ?

Mustafa Çelik,1960'da Şanlıurfa'nın
Bozova İlçesinin Boztepe Köyü'nde doğdu.
İlk tahsilini Boztepe Köyü İlkokulunda tamamladı.
Orta Okulu 1973-1974 öğretim yılında Şanlıurfa İmam-Hatip Lisesinde,
Liseyi de 1980-1981 tarihinde Bitlis İmam-Hatip Lisesi'nde tamamladı.
Yazı hayatına ortaokul yıllarında başladı.

Yazarın bugüne kadar "Ölçü", "Yenda" ve
"Misak" yayınlarında kırkın üzerinde eseri yayınlanmıştır.
Mustafa Çelik hocamız halen günlük
"Vakit" Gazetesinde ve aylık Ankara'da çıkmakta
olan "Misak Dergisi'nde yazı yazmaktadır.

Mustafa Çelik Hoca

Hocamızın bugüne kadar "Ölçü", "Yenda" ve
"Misak" yayınlarında kırkın üzerinde eseri yayınlanmıştır.

1— Şeriat Yolunda Şehadet Yarışı (1980),

2— Sakal Risalesi (1982),

3— Ta'rifu'l Kur'an Risalesi (1982),

4— İslami Davetin Elifbası (1988)

5— Küfür Tek Millettir (1988),

6— Dar'ul Harb Fıkhı / 4 Cilt (1989-1994),

7— Dar'ul Erkam Dar'un Nedve Çarpışması (1990),

8— La / 2 Cilt (1992),

9— Cahiliyye Düzeninin Ruh Haritdası (1992),

10— İslami Hareket Fıkhı-Hizbullah / 5 Cilt (1994-1995),

11— İlahlar Rejiminin Anatomosi (1994),

12— Müşrik Toplumun Amentüsü (1995),

13— İhtilaf Ahlâkı (1995),

14— Saray Mollaları (1995),

15— Uydurma Hadislerle Kadın Aleyhtarlığı (1995),

16— Hatalı Atasözleriyle Kadın Aleyhtarlığı (1996),

17— Akîde Yetimleri (1996),

18— Yürek Fethi (1996),

19— Hürriyet Risalesi (1996),

20— Saray Sultanları (1997),

21— Resmi İdeolojinin Ücretli Köleleri (1997),

22— Medeni Kölelik (1997),

23— Bilek Fethi (1997),

24— Öncülerin Fosilleşmesi (1997),

25— Hesap Günü Şuuru (1998),

26— Ensarullah/2Cilt(1998),

27— Fıkhu'l Hadis (1998),

28— Tahlilü's Sünne(1998),

29— Fütüvvet Ahlakı (1999),

30— Ticaret Ahlakı (2000),

31— Müslümanın Din Disiplini (2000)

32— Kavaid-i Fıkhiyye Şerhi (2000)

"Fütüvvet" Yayınevinden yayınlanan eserleri başlıca şunlardır:

33-

34- " Yürek Dersleri/1-3 "(1999),

35- " Bilek Dersleri/1-3 " (1999),

36- " Kelepçeli Bilekler " (1999),

37- " Bela Güzergahında Dert Durakları" (1999),

38- " Mahkûm Yürekler" (2000),

39- " İslam'ın Yitik Yadigarları/Bilgi-l" (2001),

40- " İslam'ın Yitik Yadigarları/Sevgi-2" (2001),

41- " İslam'ın Yitik Yadigarlan/İlgi-3" (2001),

42- " İslam'ın Yitik Yadigarları/Saygı-4" (2001),

43- " Vuslat Yaylasının Sevda Çiçekleri" (2001)

44- " Kıyamet Şiddetinde Tehlikeler/Dünyevileşme Tehlikesi-1"

45- " Kıyamet Şiddetinde Tehlikeler/Yahudileşme Tehlikesi-2"

46- " Kıyamet Şiddetinde Tehlikeler/Hıristiyanlaşma Tehlikesi-3"

47- " Kıyamet Şiddetinde Tehlikeler/ Müşrikleşme Tehlikesi-4"

48- " Yüreklerin Esvap Değiştirmesi"

49- " Modern Hurafelerle Kadın Aleyhtarlığı"

50- " İman Edenlerin İman Etmesi/İstikamet Tashihi"

51- " Sahih İman" 1-2 (2001)

52- " Salih Amel" (2001)

53- " Besmele Şuuru" (2004) ve en son

54- " Tamamiyet Şuuru" (2005)'de kaleme alınmıştır.

55- " Fatiha Şuuru (2005)
56- " Kıble Şuuru (2005)

57- "Fıkhu Sahabe 2 CİLT (2OO6)
58- "Zekat Şuuru (2006)
59- "Oruç Şuuru (2006)
(2001)'de kaleme aldı.(2001)ve en son olarak elinizdeki(2001),(2001)(2001)(2001)de kaleme aldı.(2001)de kaleme aldı." Kelepçeli Beyinler "(1998),

Zuhri Çevrimdışı

Zuhri

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Müslüman eti yemeye meraklı ne kadar insan var piyasada. Allah ıslah etsin.

S Çevrimdışı

Selim Bey

Üyeliği İptal Edildi
Banned
s.a.

Mustafa Hocanın kendisine yazı yazılabilecek bir sitesi var mı? Bilen varsa lütfen bildirse..

Selamlar.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şahısları konuşmayalım diyorum ama Arkadaş şahıslarda rahat durmuyor ki:)

Uyarmak adına söylüyorum. Bu tarz adamlardan uzak durun. Bunların kitaplarını okuyanların büyük cogunlugu hırsız oldu meslek olarak. Allah aşkına bunlar insanlara ne katmışlar Artık Selefimize dönme vakti geldi. Bunlar kale alınacak kimseler değiller.

Rabbim basiret versin.

S Çevrimdışı

Selim Bey

Üyeliği İptal Edildi
Banned
s.a.

Ben de tanırım bazılarını. Adamlar İslam için içeri girmiyorlar hırsızlıktan dolayı giriyorlar.

Caiz olsa bile adı kötü. Ashaba, bahane bulamayıp "ilahlarımıza çatıyor" diye kızıyorlardı, bunlara "mallarımızı yürütüyor" diye kızıyorlar. Farka bakın....

Zaten türrkiyeye "darul harb" diyen bir müslüman için "türkiyede eman" söz konusu olup, kemalistlerin rızası olmayacak şekilde mallarını almaları haramdır! Duyurulur...

Selamlar.

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şahısları konuşmayalım diyorum ama Arkadaş şahıslarda rahat durmuyor ki:)

Uyarmak adına söylüyorum. Bu tarz adamlardan uzak durun. Bunların kitaplarını okuyanların büyük cogunlugu hırsız oldu meslek olarak. Allah aşkına bunlar insanlara ne katmışlar Artık Selefimize dönme vakti geldi. Bunlar kale alınacak kimseler değiller.

Rabbim basiret versin.

Ama genelde hakkı anlamıyor mu? Mesela LÂ kitabı çok güzeldir...

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ama genelde hakkı anlamıyor mu? Mesela LÂ kitabı çok güzeldir...

Sevgili kardeşim;

Benim şahsi görüşlerim bunlar, Bunları tabikide okuyarak ve bilerek yazıyorum. Ben şahısları ve olayları SELEFİ (Ehli Sünnet ve'l Cemaat) olarak değerlendiyorum. Yani ne Mustafa Çelik Nede Hocası Hüsnü aktaş Selefi olmadıkları gibi görüşlerininin hemen hemen hepsi Selefe zıddır.

Mesela Akidevi Konularda Baktığımızda Allah'ın isim ve sıfatları noktasında ne kadar Haktan uzak sözler söylediklerini ve teviller yaptıklarını görürsün.

Şimdi bu tür kimseler Sırf tagutu inkar etti bagırdı cagırdı diye takip edilmez ki.

Biz selefimizi ortaya koyduğu Duruş ve İlminden dolayı Seviyor ve Takip ediyoruz.

İbn Teymiyye, İbn Kayyim, Ebu Hanife, İmam Ahmed, İmam Şafii, İmam Malik Allah hepsine rahmet etsin. ve daha ismini sayamadığım bir çok Alim; Ortaya İlimle beraber bir Duruş da koydular. Ve Hala ümmet tarafından bilinmekteler.
Takip edilmekteler...

Bu Şahıslar ilim olarak ortaya ne koymuşlar ki bunu yedi kat semanın üzerindeki arşının üzerinde Olan Allah'da şahittir ki küçümsemek için söylemiyorum.

fakat ortada olan birde vakıa var.

Biz Bizimle durdukları yerde dururuz Durmadıkları yerde Sözümüzü söyleriz. Yani tarih bunlar gibi nicelerini unutmuştur. Biz Bu gibi kimseler için Allah'tan Hakiki bir ilim talep ederiz ki bizede güzel örnek olsunlar.

Diyeceklerim bunlar inşaAllah...

Doğrular Allah azze ve celledendir. Yalnış sözler ise nefsimizdendir.

Allah'tan af dileriz.

Üst Ana Sayfa Alt