Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Mustazaflar Dernegi Hakkında Yardım?

A Çevrimdışı

Assya

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selam aleykoum we rahmetoullah

benim akhilere ev uhtilere bir sorum var.. mustazaaflar dernegi ile ilili bana bilgi verebilirmisiniz?
bidatleri varmidir? iiyi kotu hareketlerinden bilgi alabilirsem cok sevinirim..
barakallahu fikoum

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Wa alaikum salâm wa rahmatUllah kardeşim.

Mustazaflar, Türkiye Hizbullah'ının bugün ki hâlidir. Ekseriyetle Güney Doğu Anadolu bölgesinde, özellikle de Diyar-ı Bekir ilinde cemaâtleşmişlerdir.
Hizbullahcılar zamanında oldukça sert olan bu cemaât, bugün tam tersine oldukça yumuşamıştır, içerisinde her kesimden insan bulunur. Demokrasi konusunda sıkıntıları mevcuttur, bildiğim kadarı ile geçen ki referanduma reisleri de katılmıştır.
Yine Hizbullahcı oldukları zamanlar yabancı güçlerin etkisi altına girdikleri de olmuştur. Bunun en belirgin olanı da Îrân dönemidir. O vakitlerde Şii'lik cemaât içinde hızlıca yayılmıştır. Humeyni'nin sahte devriminden etkilenen bâzı Hizbullahcılar da, kendi mezheblerini de terk etmekten çekinmişler ve '' Mezheb tartışmalarından uzak olmak ve orta yolda durmak '' gibi bir yol seçmeye çalışmışlardır, ki bunu Mustazafların Manifestosunda da belirtmişlerdir.

Kitlesel olarak göze bid'âtleri ise son birkaç yıldır düzenledikleri Kutlu Doğum Etkinlikleri'dir.
İçerisinde sâdece birkaç İslâmi motif bulunup gerisi kullun bid'ât olan bu organizasyonları düzenleyerek dînî bir yönetim özlemi çeken fakat metoddan yoksun olan doğu halkının daha da yumuşaması ve saf İslâm yerine kendi anladıkları İslâmı yutturma çabasındadırlar.
Kutlu doğum etkinliklerini, kendilerine rakip gördükleri topluluklara karşı gövde gösterisi mahîyetinde yapmaktadırlar.

Bu tesbitler Mustazafların fikir babaları ve yönetim kadroları için geçerlidir, peşlerine taktıkları âvâmın bunlardan haberi dâhi olduklarını zan etmiyorum, duyguları ile oynanıyor bu insanların.
Allah onlara bu gerçeği görebilmeyi nasîb etsin, âmîn.

A Çevrimdışı

Assya

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
uhti allah razi olsun gercekten yararini gordum.. barakallahu fiki

Üst Ana Sayfa Alt