Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

MUZTAZAFDER VE DOGRUHABER ŞİA LOBİSİ İŞBİRLİĞİ

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
salemualeykum kardeşler ben dedim bunun 1.2.3 diye yayınlayacan işte bu ise 2 ve dogruhaber resmi sitesi tabiki yine şia lobisi kaynaklı bir haber bunlar allaha nasıl hesap vecek şaşiyorum

`ABD Cinayet Şebekesi Blackwater Suriye`de` 13 Haziran 2012 Çarşamba 08:06:00

Mısırlı gazeteci Hasaneyn Heykel, adını Irak`taki kanlı eylemleriyle duyuran Amerikan özel güvenlik şirketi Blackwater`ın şu an Suriye`de eylemler yaptığını açıkladı
13 Haziran 2012 Çarşamba 08:06:00
Resim_1339564302.jpg

Mısırlı gazeteci Hasaneyn Heykel, adını Irak’taki kanlı eylemleriyle duyuran Amerikan özel güvenlik şirketi Blackwater’ın şu an Suriye’de eylemler yaptığını açıkladı.

Lübnan’dan yayın yapan en-Neşra haber sitesinin bildirdiğine göre Kasyun adlı bir yayın organına demeç veren Mısırlı gazeteci ve yazar Hasaneyn Heykel, Irak’taki kanlı eylemleriyle adını duyuran Amerikan Özel güvenlik şirketi Blackwater ve el-Kaide’ye bağlı unsurların şu an Suriye’de bulunduğunu açıkladı.

Hasaneyn Heykel, Blackwater’a bağlı yaklaşık 6 bin kişinin Suriye’nin içinde ve dışında NATO ve Amerika için faaliyette bulunduğunu söyledi.

Suriye’de yaşanan istikrarsızlık sebebiyle doğuda Irak’tan başlayarak Akdeniz kıyılarına kadar olan alanda tam anlamıyla bir stratejik boşluk oluşmaya başladığını ve bunun da kaygı verici olduğunu belirten Heykel, “Şimdi Cemal Abdunnasır’ın sözlerini hatırlıyorum o, ‘Suriye’nin Birleşik Arap Cumhuriyeti’nde kalıp kalmaması önemli değil, önemli olan Suriye’nin kalmasıdır’ demişti” diye konuştu.

Hasaneyn Heykel, el-Kaide’nin Suriye’deki varlığıyla ilgili olarak da “Ben el-Kaide’yi vurması ve öldürmesi için Suriye’ye sokanların mantığını anlayamıyorum” dedi.

Türkiye ve Arap ülkelerinin İran’a yönelik tutumunu da hayretle karşıladığını belirten Hasaneyn Heykel, “Bazı muhafazakar Arap rejimleri bir anda birer ilerici devrimci liderlere dönüştü. Bunlar önce Suriye’de silahlı mücadele çağrısı yapıyordu, şimdi ise Suriye ve İran’a saldırılmasını istiyorlar” dedi ve Ortadoğu’daki Arap İsrail çekişmesinin Şii Sünni çekişmesine dönüştürülmesinin büyük bir tehlike olduğunu söyledi.

YDH
haberin dogruhaber (yalanhaber)sitesi linki: `ABD Cinayet ?ebekesi Blackwater Suriye`de`
şimdi şia lobisinin habrin aslil kaynaği:Blackwater Suriye’de
inş devam edecek

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahiler iki haber arasındaki farkı bulun haber nasıl çarpıltirmilş haber tarihi aynı allah yalanancilara lanet etsin 10:25, 13 Haziran 2012 Çarşamba

resimlere dikkat edin

Küresel Cihadcılar Suriye'ye giriyor

Kuveyt'te yayınlanan bir gazetenin haberine göre Küresel Cihadcılar Esad güçlerine karşı savaşmak için Suriye'ye giriş yaptı.

abdisyn.jpg

Haber Merkezi / PRESS MEDYA

Kuveyt’te yayımlanan bir gazete, çok sayıda Kuveytlinin Esad rejimine karşı savaşmak ve muhaliflere destek vermek amacıyla Türkiye sınırından Suriye’ye giriş yaptığını duyurdu.

Savaşçıların yakınları El-Kabas gazetesine yaptıkları açıklamada, “Cihad operasyonları” için Suriye’ye giden akrabalarının Esad rejimine karşı savaşan muhalif gruplar tarafından çok iyi karşılandıklarını söylediler.

Haberde ayrıca çok sayıda Cezayirli’nin, Suudlu’nun ve Pakistanlı’nın “cihad” için Suriye’ye giden Kuveytlilere katıldığı belirtildi.

Yakınlarının bildirdiğine göre Suriye’ye giriş yapan Kuveytlilere Hür Suriye Ordusu tarafından kimlik kartı verildi ve silahlandırıldıktan sonra farklı operasyon bölgelerine gönderildiler. Muhalif guruplara katılmak isteyen bir çok Kuveytli ise 18 yaşının altında oldukları gerekçesi ile geri çevrildi.

Bu yılın başlarında Irak İçişleri Bakanı yardımcısı çok sayıda savaşçının Irak’tan Suriye’ye geçiş yaptığını duyurmuştu.

Suriye'nin kuzeyindeki birçok köy ve şehir direnişçilerin kontrolüne geçti.

K Çevrimdışı

kullanıcı63

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bugün okudum bu haberi allah için çok sevindim müslümanların yüzleri ağırdanla bide sözde müslüman olacak ve başındakilerin devlet tarafından ajan olup olunmadıgı bi cemaat ve tutturmuşlar bi hüseyni sevda hasan nasrullaha ve ahmedi neşada nasıl devtek verdikleri ve sürekli birbirleriyle ilişkide oldukları belli ne diye bilirizki allah cc düm dünyada tagutların zal,mlerin esareti altında olan kardeşlerimize yardım etsin ve bizleri sıratel mustakime ulaşdırsın

Halid el-Kurdi Çevrimdışı

Halid el-Kurdi

Üye
İslam-TR Üyesi
Selemun aleykum akhiler. Sitede mustazafların gerçek yüzünü göstermeye yönelik çalışmalarınızı tebrik ediyorum. Bir kürt olarak şunu apaçık belitmeliyim ki pkk nasıl bizleri istismar ettiyse mustazaflarda aynı istismarı yapıyorlar. Mazlum kürt halkına şia itikadını öyle bir aşılıyorlarki ehli sünnete uyan insan kalmayacak.
Üstelik doğruhaber sitesini temize çıkarmaya çalışanları gördüm. Söyledikleri tamamen uydurma. Zannetmeyinki onlar bunu bilmiyorlar. Herşeyin farkındalar ama tassubtan gerçekleri algılama durumları yok. Doğruhaber sitesinde İrana'a yönelik yazdığım hiç bir yorum yayınlanmıyor. Ve tarafsız olduklarını iddia ediyorlar. Utanmadan takiyye yapıyorlar.
Kardeşlerim sizlerden ayrıca bir ricam olacak Mustazafları ilmi anlamda eleştiren yazılar varsa benide bilgilendirin.

Y Çevrimdışı

Yavuz_Selim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selemun aleykum akhiler. Sitede mustazafların gerçek yüzünü göstermeye yönelik çalışmalarınızı tebrik ediyorum. Bir kürt olarak şunu apaçık belitmeliyim ki pkk nasıl bizleri istismar ettiyse mustazaflarda aynı istismarı yapıyorlar. Mazlum kürt halkına şia itikadını öyle bir aşılıyorlarki ehli sünnete uyan insan kalmayacak.
Üstelik doğruhaber sitesini temize çıkarmaya çalışanları gördüm. Söyledikleri tamamen uydurma. Zannetmeyinki onlar bunu bilmiyorlar. Herşeyin farkındalar ama tassubtan gerçekleri algılama durumları yok. Doğruhaber sitesinde İrana'a yönelik yazdığım hiç bir yorum yayınlanmıyor. Ve tarafsız olduklarını iddia ediyorlar. Utanmadan takiyye yapıyorlar.
Kardeşlerim sizlerden ayrıca bir ricam olacak Mustazafları ilmi anlamda eleştiren yazılar varsa benide bilgilendirin.
Ben de bir Türk olarak; senin gibi ehli sünnet bir Kürt kardeşimi, 100 tane bidatçi Türk'e değişmem. :)

L Çevrimdışı

Lalüebkem X

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ben Mustazaflar Arasında da Cemaatin Kitle İletişim Araçların da da Kafir Esad Aleyhine Söylem ve Yazılara Rast Geldim.Kesinlikle İslam Coğrafyasın da Hiçbir Otoriter ve Baskın Güce Eyvallah Demeyecek Kadar Onurlulardır.Herkesin Şu Despot Devlet Zulmüne Sessiz Kaldığı,İslami Haysiyetin Avrupa da Karikatürlerle İki Paralık Edildiği Bir Ortamda Bu Camia En Gür Sada İle Tepki Vermiştir.Tarihi de Onurlu Direnişlerle Doludur.Fakat "İrancı" Söylemine de Maruz Kalmayı Hak Edecek Maalesef Taassup Derecesinde Bağlılıkları da Göz Ardı Edemeyiz.Bunun Ardında Yatan Nedenleri Kritik Etmek Gerekir.Görebildiğim Kadarı Mustazaflar Cemaati Düşünsel ve Eylemsem Artöryesini İran İslam Devrimine Muhtaçtır.Kendi İslami Bilinç,Anlayış,İdrak ve Dinamizm Ateşesinden Henüz İçin Bir Kombinezyon Oluşmuş Değil.Kendi Ayakları Üzerinde Durabilecek "Mazide Kafir Güçlerle Çarpışmış Bir Tarih"e Sahip Olmasına Rağmen Tarihin Bugününü Besleyebilecek Düşünsel,İdeolojik ve Siyaset Biliminden Maalesef Mahrumdur.Buda Siyasete Göz Kırptığı Bir Süreçte Kendisinde Ki Gediği Kapatmak Adına Maalesef Bir Takım Güçlerin Zulümlerini Görmemezlikten Gelmesi Karşılığın da "ŞİMDİLİK" Lojistik,Medyatik Destek Bazında "SUS PAYI"nın Verilmesine Neden Olmuştur.Fakat İnanıyorum ki Kürdistan Coğrafyasın da Yeni Bir Soluk ve Kemalist Türk ve Kürt Akımın Dezanformasyon Bir Kültür,Kimlik,Tarih,Bilinç ve Yaşama Karşı Pergelin Sabiteleri Noktasında İslamın Esasları ve Fakat Pergelin Uçları Noktasında Tüm İslam Coğrafyası ve En Büyük Avrupai Güce Ulaşacaktır.Bunu Avrupa da ki Yapılanmasına Baktığınızda Göreceksiniz...Son Olarak Yavuz Selim'in "İlmi Eleştiri" Adı Altında Hazıra Konmuş bir Gaflet Üzerinden Müslümanların Sadece Kusurlarını Ön Plana Çıkaran Bir Arzusu da Ahlaha Aykırıdır....

E Çevrimdışı

ebuyezid

Guest
iran bunlardan desteki çekerse biterler bunlar

A Çevrimdışı

a-pyrz

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'tan korkun da bu mazlum müslümanlara iftira atmayın! Yukarıda verdiğiniz haber linki YDH sitesinden alıntıdır, haber doğruhaber sitesine ait değildir. Doğruhaber sitesi haber sitesi olduğu için tüm ajans ve basın kuruluşlarından haber alıntılayabilir. Bundan daha doğal ne olabilir ki? Basit iftiralar atmayın. Hem dediğiniz gibi yorum yayınlamaması gibi bir şeyde yoktur. Eğer hakaret içerikli yorum yazarsan tabiki yayınlamazlar ama eleştri yaparsan yayınlarlar. İstersen verdiğini linkten bakabilirsin. Birçok kişi bu haberin yalan olduğunu, inanmamamızı söylemiş ve yorumları da aynen yayınlanmıştır. Unutmayın, doğruhaber Mustazafların resmi sitesi değildir, sadece haber sitesidir ve basında gördüğü haberleri kaynak göstererek yayınlar o kadar. Eğer Hüseynisevda ve mustazaflarcemiyeti gibi sitelerden kendileri açıklama yaparlarsa eyvallah ama haber sitesi üzerinden karalama yapmak kolaycılığa kaçmaktır.
İkincisi, Mustazaflar şia sempatizanı falan değildir. Eğer Rehber (Çağrı) TV'yi izlemişsesniz görürsünüz, Molla Enver (Mustazafların en önde gelen alimlerinde biridir) İran hakkındaki görüşlerini açıkça beyan etmiştir. İran veya bir başkası Esed'e destek veriyorsa Suriye'de akan her kandan sorumludurlar. Zira babası gibi katil bir diktatöre destek vermektedirler. Ve bunu her fırsatta dile getiriyorlar. Ama sizin gibi müslümanları bir kalemde de silmiyorlar. İran ve Lübnan Hizbullah'ı şuan hata yapıyor ve yanlış tarafta olabilirler-ki öyledir-. Ama bu onları hemen defterimizden sileceğimiz anlamına gelmez. Bize düşen doğruları sölemektir ve müslümanlar olarak bir birimizi kollamaktır. Haa, bu arada sakın muhalefeti desteklediğimizde sanmayın, zira muhalefetin rengi hala belli değildir. Muhalefette müslümanlar da var, hristiyanlar da var PYD'den de var. Türkiye'de bulunan Muhalefetin komutanlarında biri açıklama yapmıştı"Esed'i devirdikten sonra savaşımız islamcılarla olacak!" diye. O yüzden biz ne Esed'i nede Muhalifleri destekliyoruz. Şuan sadece şunu istiyoruz, Suriye de akan kan bir an önce durmalıdır. Zira masum insanların kanı akmaktadır. Bu konuda da hiçbir müslüman şüpheye düşüp Esed'i destekleyen açıklama yapamaz ve Mustazaflar asla böyle bir şey yapmamıştır. Zaten yukarıdaki bazı yorumcuların fitne amaçlı yorumları ne düşündüklerini ve neyin peşinde olduklarını açıkca belirtiyor. Adamın yorumuna bakın hele, "Kardeşlerim sizlerden ayrıca bir ricam olacak Mustazafları ilmi anlamda eleştiren yazılar varsa benide bilgilendirin." böyle bir islami anlayış olabilir mi Allah aşkına? Adam işini gücünü bırakmış Mustazafları nasıl karalayabilirim , varsa kaynak bana verin derdine düşmüş. Allah sizleri ıslah etsin (tabi eğer islami bir endişe taşıyorsanız...)

A Çevrimdışı

a-pyrz

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Mustazafların düşünce yapısını, inzar dergisindeki bir fotoğraf karesinde gördüm ve bu herşeyi açıklıyor;

Sünni El-Kaide lideri Usame bin Ladin'nin ve Şiî Hizbullah lideri Abbas Musavi'nin fotolarını yanyana paylaşmış ve altta da şunlar yazılıdır; bu ayda şehid olanlar;

Şehid Usame bin Ladin (ra) - Şehid Abbas Musavi (ra)

İşte Mustazaflar budur arkadaşlar, bazıları gibi el kaide tekfircidir uzak durun, onlar bizden değildir veya Hizbullah şiadır, uzak durun demiyorlar.

Temelde hepimiz müslümanız, gelin vahdete buluşalım, işgalcileri topraklarımızdan kovduktan sonra kendi aramızdaki meseleleri görüşürüz

ama şuan bunları konuşacak zaman değildir, anlayışı vardır Mustazaflarda, tabi bunu ancak görmek isteyen görebilir. İstemeyen göremez yanlız

gözünü kapatan sadece kendisine gece yapar bunu da bilesiniz...

A Çevrimdışı

a-pyrz

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
İran'dan dolaylı olarak 90 lı yıllarda yerleşme dışında (ki buda ne kadar yardım sayılacaksa) İran'dan ne yardım gördünüzde böyle iftira atıyorsunuz?
Allah'tan korkun, çamurun izi kalsa bile mahşer günü Allah'ın (cc) huzurunda hiç bir şey gizli kalmaz...

İ Çevrimdışı

İHTİD@

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Azrail nikli şahıs.Sen ve senin gibiler ya ajandır yada bilinçli ve şuurlu bir fitneci ve fesad'çıdır. İdda sahibi delilinide ortaya koyar. hadi bakalım eğer Allaha ve ahiret gününe iman etmiş isen, doğru isen ve erkek isen delilini getir. Mustazaf Cemiyetinin Şia olduğuna dair ve diğer iftiralarına dair delilini getir.Haber sitelerinden aldığın haberleri önüme serme gülerim sana.(Ki şuan yaptığın budur.) Takip ettiğim kadarıyla senin islamın ahlakından ve nasihatından nasibin yok.

Mücahid ve yavus selim nickli kardeşler. Diyorsunuz ki iran desteği çekerse işleriş biter. Dediğim gibi destek aldığına dair lütfen delilinizi getirin.Ve biz biliyoruz ki bu yalandır asılsızdır.Bu cemaat bu güne kadar mutlak ve gerçek anlamda kimsenin desteğiyle ayakta kalmamıştır Allah subhanehu ve teala dışında.Delinin (yalancı ve iftiracının )biri kuyuya bir taş atmış 40 akıllı girmiş çıkaramamış.İnsana günah olarak her duyduğunu söylemesi yeterdir....

Ehli Hadis Çevrimdışı

Ehli Hadis

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kanal karşılığı oy verenlerle ne vahdeti olur? Rafızi kafirleriyle dostluk edenin, Müslümanla dostluğu olamaz. Rafızilerin genel kandırma yöntemidir şu "Gelin vahdet olalım. Herşeyi hallederiz"

A Çevrimdışı

akilli55

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ben burda itham edilen şeylerin doğru olup olmadığını bilmiyorum. Fakat öncesini bu cemaate bağlı kişilerden duyduklarım sebebiyle konuyla alakasız olma ihtimali varsa da iyi niyetimle sormak istiyorum.

Daha önceleri paticiliğe ve vakıf, dernek gibi tağuta bağlı kurumlar açmaya net olarak karşı oldukları halde, bu şekilde bir metod islami bir metod değildir görüşünü savundukları halde ne oldu da hüseyin velioğlu ve kadrosu tasfiye olduktan sonraki kadro aynı ihvani müslimin gibi düşünmeye ve uygulamalara meyil vermeye başladılar?

A Çevrimdışı

a-pyrz

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Mustazafların yetkili hangi isminden parti, vakıf ve dernek kurma girişimlerinin karşısında olduklarına dair bir açıklama duydunuz? Camia müntesiplerinin görüşü yalnız kendilerini bağlar, bu açıklamalar camiaya mâl edilemez. Geçmişte ortam sebebi ile böyle girişimlerde bulunamamışlardır. Hatta bende çoğu camiadaki kişilerden "eğer ortam müsait olsaydı, bizler 90'ların başında dernekler-vakıflar kurmayı düşünüyorduk ama ne yazık ki şartlar el vermedi." diye açıklamalarını biliyorum.
İkincisi, cemaat bir şeye el atacağı zaman istişare etmeden, oldu-bitti 'ye getirip işlerini yürütmez ki bunu hepiniz biliyorsunuzdur. Mustazaflar parti kurma konusunda neredeyse istişare etmedikleri camia, islami hareket ve cemaat kalmamıştır. Sonuçta çoğunluğun kararı Mustazafların bu işlerde çok geç bile kaldığı görüşüdür. Yani her hal ve hareketlerinde islami kural ve realitelere uygun davranmışlardır. Eğer aksini iddia eden ve gerçekten islami endişe taşıyanlar var ise, Mustazafların adresleri bellidir, gidin sorun bakalım neye dayanarak böyle girişimlerde bulunuyorlar. Eğer en ufak bir endişe bile varsa, gayrete gelip bir-iki adım yürüyüp gidip sorarsınız. Yok eğer amaç başkaysa, zaten konuşmaya bile gerek yok. Müslümanları hata yapsalar bile(ki öyle bir şey şimdi diyemiyoruz) hemen bir kalemde silip atamazsınız kardeşim. İslam için malını-canını-işini-aşını-vaktini vs. feda eden müslümanlar hakkında hemencecik nefsi kararlar vermeyin. Eğer amaçları dünyalık olsa idi, bunu zaten elde etme imkanları ta en başından beri vardı. O yüzden Allah için müslümanlar hakkında yorum yaparken bu hususları gözden ırak tutmayın. Şuan müslümanların birlikte hareket etme mecburiyeti olduğu zamandır. Yukarıdaki bazılarının dediği gibi bunun şilikle alakası yoktur. Şuan islam ülkeleri işgal edilmiş, namuslara göz dikilmiş, çocuklar yetim bırakılmış, gençler zindanlara tıkılmışken birbirimizle didişmek, birbirimizi kınamak ve vahdet'in oyun olduğunu iddia etmek hangi islami anlayışla örtüşüyor Allah aşkına? Koltuğuna oturup, sabahtan-akşama müslümanların çilelerini tv'lerden izleyip, çayını yudumlamaktan hâya etmeyen bir müslüman(!), kalkıp islami hareketleri eleştirme cüretini göstermemelidir ve gösteremez! Çalışma yapmayanların eleştri yapmaya da hakları yoktur. Eğer bu zilletten kurtulmak istiyorsak, vahdet içerisinde birlik olmaya ihtiyacımız vardır. Bunun içinde halkın desteği olmazsa olmazlardandır. Peki halka nasıl ulaşacağız kardeşim? Biz şu tağuta boyun eğmektir, şu islama aykırıdır(ki değil) derken islam düşmnları partilerini de kurdular, derneklerini de açtılar ve halkı da önlerine katıp şuan muhattap alınan kesim haline geldiler. Allah için kimse bunları görmüyor mu? Biz halkı müslüman olan bir ülke olacağız ama aynı zamanda yönetimde müslümanların söz söyleme hakkı olmayacak, müslümanlar hep illegal gözükecek, hep zindana atılanlar müslümanlar olacak??? Bu düzenin değişmesini istiyorsak ya savaşacağız yada bir şekilde yönetime geleceğiz, başka yolu yoktur. Şuan halkın kaçta kaçı islami hassasiyet gösteriyor,şuan fiili cihad ilan etseniz kaç kişi sizi arkanızda yürür ve çalışmanız başarıya ulaşır? Bunların cevabı apaçık ortadadır. O yüzden mustazaflar yeri geldiğinde fiili cihad, yeri geldiğinde söz ile cihad, mal ile cihad gibi tüm meşru yolları kullanarak ve halkın desteğini de alarak yönetime gelmek niyetindedirler. Halkı bilinçlendirmeden, çalışma yapmadan bir şeyler istemek ne kadar akla uygundur? Eğer Mustazaflar dernek-vakıf kurmasalardı bu günkü hizmetlerin hangisini yapabilirlerdi? Velhasıl söyleyecek çok sözümüz var ama bu kadarı yeter sanırım.

A Çevrimdışı

akilli55

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
işte yine hedefe ulaşmak için gayrimeşru yollara başvurulur hikayesini dinliyoruz. Üstelik bunu daha önce de inkar etmiyorlardı, imkan yoktu diye belirtiyorsunuz. Ben size burda kimlerin söylediklerini isim isim dahi yazardım da onların haklarına girmemek için susayım. Bunu inkar edeceğinizi düşünmüyordum. Velhasıl daha bir çok şey bahsedilir de burası uygun değil ki bunlar söylensin. Buradaki ortamın müsaitliği "hedefe ulaşmak için gayrimeşru (islamdışı) yollar ile hedefe ulaşılabilinir mi?" meselesidir ki onu da uygun görüyorsunuz yazınızda. Başka soracak bir sorum yoktur zati. eyvallah.

A Çevrimdışı

a-pyrz

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Akilli55 rümuzlu arkadaş, Mustazaflara söylemedik laf bırakmadınız, delil isteyince de burası yeri değildir diyorsunuz? Daha ne hakkı bıraktınız ki?
Size anlatamadık galiba, Mustazaflar islama aykırı bir iş yapmamışlardır. İslamdışı yollar dediğin sarpa yollara sapmamışlardır. İslama uygun çerçevede ellerinden geldiğince tüm yolları kullanarak islama hizmet etmektedirler. 90'larda savaş halinde olduklarından bu imkanlardan faydalanamamışlardır ama şimdi bu imkan doğmuştur. Eğer bu yoldan başka alternatif ve mantıklı çözümleriniz varsa söyleyin. Ama çözüm yok, sorun varsa laf olsun diye yorum yapmayın. Doğu deyince akla zerdüştlük,komünizm gelirdi önceleri. Diyarbakır-Batman denince solcu zihniyet gelirdi akıllara. Ama şimdi elhamdulillah doğu dendi mi müslümanlar akla gelir, Peygamber Sevdalıları akla gelir oldu. Mustazaflar, islamdan sadece şekil açısından haberdar olan bîhaberlerin ellerine tevhid bayrakları tutuşturup meydanlara dökmüştür. Türkiye'nin müslüman bir halk olduğunu defalarca bilfiil deklere etmiştir. (Dışlamak ve kınamak için söylemiyorum zira bizim kardeşlerimizlerdir ama) Peki diğer müslümanlar ne yaptı Pkk'nın zerdüşti-kominist propagandaları karşısımda? Türkiye'nin faşist uygulamaları ve halkı dinsizleştirme politikları karşısında "Devlet tağuttur, devletin bayrağı altında yaşayanlarda zaten çoğu cahil ve KAFİR olan halktır, onlarda uzağız, kınıyoruz" söyleminden başka ne yaptılar? Madem halk cahil ve size göre belki kafir idi, neden halktan uzak durma yerine onlara kapı kapı dolaşıp islamı anlatmadınız? Bu durumda müslümanlara daha fazla iş düşmüyor muydu?
Kardeş, ne derseniz deyin, Mustazaflar bu halkı islam adına sahiplenmek ve islamdan uzaklaşmamaları için eliden gelen herşeyi yapacaktır. Halktan uzak duran, halka rağmen'cilik yapan sadece islami ve insani görevinden kaçan müslümandırr ve bu çok basit bir edimdir. İş odur ki, madem bu halk bilinçsizleştirilip islamdan uzaklaştırıldığında meydanlarda boy gösterip elini taşı altına koymaktır. Bakın şunu bir defa daha söyliyeyim; çalışma yapmayanların eleştri yapmaya da hakları yoktur. Siz ne zaman ki aynı islam düşmanları gibi kap kapı dolaşıp islamı bu halka anlatırsanız, işte o zaman Mustazafları eleştirmeye hakkınız olur. Ama Mustazaflar halkta islami bilinç uyandırmaya çalışırken, kapı kapı dolaşırken, sizler kendinize has özel cemaatinizle herkesten uzak sohbetler-analizler yaparsanız, bu toplum içinde söz söyleme hakkına sahip olamazsınız. En azından aynı çalışmaları yapın ve alternatif yollar gösterin ki sizi özenle dinleyelim. Yanlış anlamayın, kimseye özel bir hasımlığım yok, tüm müslümanlar benim kardeşimdir, aynı Mustazaflar gibi. Ve müslümanın hakkını başkalarına (müslüman dahi olsa) yedirmemeye çalışırım.
Yine söyleyelim, eğer Mustazafların yanlış yaptığını düşünüyorsanız ve alternatif çözüm önerileri varsa, adamların adresi bellidir. Yol parasına kıyıp bi zahmet kendileri ile görüşün.

A Çevrimdışı

a-pyrz

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bizler islam düşmaları kap kapı dolaşırken, yerimizde sayıyorsak, en azından onlar kadar fedakarlık yapmaz isek, Vallahi sünnetullah gereği asla davamızda muktedir olamayız bunu iyi belleyelim...

A Çevrimdışı

akilli55

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Akilli55 rümuzlu arkadaş, Mustazaflara söylemedik laf bırakmadınız, delil isteyince de burası yeri değildir diyorsunuz? Daha ne hakkı bıraktınız ki?
Size anlatamadık galiba, Mustazaflar islama aykırı bir iş yapmamışlardır. İslamdışı yollar dediğin sarpa yollara sapmamışlardır. İslama uygun çerçevede ellerinden geldiğince tüm yolları kullanarak islama hizmet etmektedirler. 90'larda savaş halinde olduklarından bu imkanlardan faydalanamamışlardır ama şimdi bu imkan doğmuştur. Eğer bu yoldan başka alternatif ve mantıklı çözümleriniz varsa söyleyin. Ama çözüm yok, sorun varsa laf olsun diye yorum yapmayın. Doğu deyince akla zerdüştlük,komünizm gelirdi önceleri. Diyarbakır-Batman denince solcu zihniyet gelirdi akıllara. Ama şimdi elhamdulillah doğu dendi mi müslümanlar akla gelir, Peygamber Sevdalıları akla gelir oldu. Mustazaflar, islamdan sadece şekil açısından haberdar olan bîhaberlerin ellerine tevhid bayrakları tutuşturup meydanlara dökmüştür. Türkiye'nin müslüman bir halk olduğunu defalarca bilfiil deklere etmiştir. (Dışlamak ve kınamak için söylemiyorum zira bizim kardeşlerimizlerdir ama) Peki diğer müslümanlar ne yaptı Pkk'nın zerdüşti-kominist propagandaları karşısımda? Türkiye'nin faşist uygulamaları ve halkı dinsizleştirme politikları karşısında "Devlet tağuttur, devletin bayrağı altında yaşayanlarda zaten çoğu cahil ve KAFİR olan halktır, onlarda uzağız, kınıyoruz" söyleminden başka ne yaptılar? Madem halk cahil ve size göre belki kafir idi, neden halktan uzak durma yerine onlara kapı kapı dolaşıp islamı anlatmadınız? Bu durumda müslümanlara daha fazla iş düşmüyor muydu?
Kardeş, ne derseniz deyin, Mustazaflar bu halkı islam adına sahiplenmek ve islamdan uzaklaşmamaları için eliden gelen herşeyi yapacaktır. Halktan uzak duran, halka rağmen'cilik yapan sadece islami ve insani görevinden kaçan müslümandırr ve bu çok basit bir edimdir. İş odur ki, madem bu halk bilinçsizleştirilip islamdan uzaklaştırıldığında meydanlarda boy gösterip elini taşı altına koymaktır. Bakın şunu bir defa daha söyliyeyim; çalışma yapmayanların eleştri yapmaya da hakları yoktur. Siz ne zaman ki aynı islam düşmanları gibi kap kapı dolaşıp islamı bu halka anlatırsanız, işte o zaman Mustazafları eleştirmeye hakkınız olur. Ama Mustazaflar halkta islami bilinç uyandırmaya çalışırken, kapı kapı dolaşırken, sizler kendinize has özel cemaatinizle herkesten uzak sohbetler-analizler yaparsanız, bu toplum içinde söz söyleme hakkına sahip olamazsınız. En azından aynı çalışmaları yapın ve alternatif yollar gösterin ki sizi özenle dinleyelim. Yanlış anlamayın, kimseye özel bir hasımlığım yok, tüm müslümanlar benim kardeşimdir, aynı Mustazaflar gibi. Ve müslümanın hakkını başkalarına (müslüman dahi olsa) yedirmemeye çalışırım.
Yine söyleyelim, eğer Mustazafların yanlış yaptığını düşünüyorsanız ve alternatif çözüm önerileri varsa, adamların adresi bellidir. Yol parasına kıyıp bi zahmet kendileri ile görüşün.

ben ilk mesajımda yazdım. Yukarıda itham edilenlerin doğru olup olmadığını bilmiyorum diye. Hususen yazdım konuyla alakalasız olabilir diye. Ben mustazafların artniyetli, şii, iran yanlısı vs vs ithamlarda bulunmadım. Sadece bu konuda itiraz ettiğim kısmı sordum. Yanıtımı aldım. ve katılmadığımı belirttim. ihvanı müslimin yaptığı yanlışı yaptıklarını söylüyor ve inanıyorum. Bunun haricindeki başka üyelerin sözlerini benim sözlerim gibi algılamayın, yansıtmayın.

Ben en azından ne yapılmaması gerektiğini belirtiyorum. Şimdi bu şekilde demokrasiye girerler, yarın birgün de yahudileri, hristiyanları dost edinirler, sonrada bunlar Allah'a iman ediyorlar, bunların da yeri cennettir diyenlerle beraber olurlar. Bu senaryoları bu ümmet çok gördü. Hep aynı klişe, hep aynı sahne. O kadar alimleriniz var Rasulullahın hayatında bunun olmadığını görmüyorsanız benim gibi sade biri nasıl size izah etsin ki? O kadar alimleriniz var Allah'tan bir yol, bir çözüm bulana kadar bu tür yollara meyletmeyeceksiniz. Rasulullah'ın mekke'de sabrettiği gibi sabredeceksiniz. Darun nedvelerinden gelen tüm teklifleri reddedeceksiniz. Onların içlerine hz. Ebubekr, ömer gibi şahsiyetleri yollama düşüncesi gelse dahi bunları reddedecek ve Rabbani, islami bir çözüm bulacaksınız. Alimleriniz bunun için var.

Üst Ana Sayfa Alt