Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Namaza Yeni Başladım, Şeytanın Vesveselerinden Nasıl Kurtulurum?

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm müslüman kardeşlerim.Namaza başlayalı 3 gün oldu.3 gündür bir gariplik var.3 gündür gece uyanıyorum.Korkmuyorum ama uyuyamıyorum da.Sanırım beni korkutmaya çalışıyorlar.Tabi ben korkmuyorum.Allaha şükür.Galiba namaz kılmamı istemeyenler var ama ben namaz kılmaya devam edeceğim.Ben hatırlamıyorum ama annem rüyamda bir şey gördüğümü söyledi ama ben hatırlamıyorum.Anneme anne evren geçirdinmi evren geçirmediysen bir şey olmaz diyormuşum.Ne oluyor arkadaşlar bilen var mı?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
aleykumselam kardeşim

Yatmadan önce ''Müslümanın yapması gereken bazı sünnetleri var'' onları yap inşaALLAH

Amene Rasulü,ayet-el kursi,sağ yanına uzanarak yat ve 33 sübhanALLAH,33 Elhamdulillah,34 ALLAHu akber ve Felak,nas,ihlas sürelerini okuyup eline üfle ve bütün vücudunu mes et inşaALLAH.

Yeni Namaza başladığından dolayı da piskolojik bir durumda olabilir ALLAHu alem.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kardeşim öncelikle aramıza hoş geldin

Şunu hatırlatırım Ben Müslüman'ım diyen bir insanın mutlaka yapması gereken ama toplumda çok fazla kişinin yapmadığı bir ibadete başlamışsın tebrik ediyorum , İnşaAllah Rabb'imiz seninle Cehennem ateşi arasına bu ibadetini engel kılar ve seni Cennetteki rızıklarla mükafatlandırır

Değerli kardeşim Namaza başladığında gerek insan ve gerekse cin taifesinden seni çekemeyen ve buna engel olmak isteyenler olacaktır bu da çok normal şeytan:"Onları mutlaka saptıracağım" (Nisa 119) diye isyanına karşılık Allah c.c. Razı etmeye çalışmalıyız

aşağıdaki kitapları temin edebilirsen , okuyabilirsen inşaAllah faydalı olacaktır

muslumanim-diyen-bir-insan-nicin-namaz-kilmak-istemez20101211071306.jpg

pr_01_44_max.jpg

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim öncelikle aramıza hoş geldin

Şunu hatırlatırım Ben Müslüman'ım diyen bir insanın mutlaka yapması gereken ama toplumda çok fazla kişinin yapmadığı bir ibadete başlamışsın tebrik ediyorum , İnşaAllah Rabb'imiz seninle Cehennem ateşi arasına bu ibadetini engel kılar ve seni Cennetteki rızıklarla mükafatlandırır

Değerli kardeşim Namaza başladığında gerek insan ve gerekse cin taifesinden seni çekemeyen ve buna engel olmak isteyenler olacaktır bu da çok normal şeytan:"Onları mutlaka saptıracağım" (Nisa 119) diye isyanına karşılık Allah c.c. Razı etmeye çalışmalıyız

aşağıdaki kitapları temin edebilirsen , okuyabilirsen inşaAllah faydalı olacaktır

muslumanim-diyen-bir-insan-nicin-namaz-kilmak-istemez20101211071306.jpg

pr_01_44_max.jpg
Abi ben fazla korkmam öyle şeylerden zaten Ayetel kürsi felak ve nası okuyup yatım ama gene de yatamadım gece uyandım ama umurumda değil Allaha sığınırım.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
elhamdulillah kardeşim

ilk başlarda şeytanın seninle uğraşması gayet normal günahın derinliklerinde olan ile zaten uğraşmıyor zaten kazanmıştır onu ama seni kaybettiğinden dolayı sana gerek rüya gerek vesvese yoluyla yaklaşacaktır , sen dilini zikir ile ıslak tutmaya gayret et buna devam et inşaAllah

Rabb'ım ayaklarımızı sabit kılsın

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
elhamdulillah kardeşim

ilk başlarda şeytanın seninle uğraşması gayet normal günahın derinliklerinde olan ile zaten uğraşmıyor zaten kazanmıştır onu ama seni kaybettiğinden dolayı sana gerek rüya gerek vesvese yoluyla yaklaşacaktır , sen dilini zikir ile ıslak tutmaya gayret et buna devam et inşaAllah

Rabb'ım ayaklarımızı sabit kılsın
Amin

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aleykumselam kardeşim

Yatmadan önce ''Müslümanın yapması gereken bazı sünnetleri var'' onları yap inşaALLAH

Amene Rasulü,ayet-el kursi,sağ yanına uzanarak yat ve 33 sübhanALLAH,33 Elhamdulillah,34 ALLAHu akber ve Felak,nas,ihlas sürelerini okuyup eline üfle ve bütün vücudunu mes et inşaALLAH.

Yeni Namaza başladığından dolayı da piskolojik bir durumda olabilir ALLAHu alem.
Abi psikolojik de olabilir doğru ama psikolojik olduğunu sanmıyorum.Dün ayetel kürsiyi felak ve nası okudum gene öyle oldu bugün tekrar okurum inşallah.

Üst Ana Sayfa Alt