Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Namazda Secdeye Giderken Önce Eller mi? Dizler mi Yere Konulur?

matematikçi Çevrimdışı

matematikçi

Üye
İslam-TR Üyesi
ben burda önce yere ellerin sonra dizlerin konulacagı ıle ilgili ıbnı maceden ahdıs okudu idim.daha dogrusu vıdeo göstermıslerdi.ama dün ebu hanıfenın kıtabında vail ibn curl dan hadıs okudum önce diz sonra el dıyor...alımler bu hadısı kabul edıyor hatta zadul mead da ıbn kayyum da böle düşünüyor...yanlış bilgi mi verıldı onu sorcaktım.veya ıbn macede böle bır hadısde mı var?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
matematikçi Çevrimdışı

matematikçi

Üye
İslam-TR Üyesi
tamam anladım ahi ama benım yazdıgım ahdıs hakkında neden birşey demıyosun ki?..bu hadis ile de amel edilir demi.?...sen hala ısrar edıyosun bu böle diye.?
hadis hakkında ne dıyosun.?..ve resulullah a.s develer gibi namazda oturmayınız hadisi var.eger senın dedıgın gibi olsa develer gıbı oturmuş oluyruz.buna ne dıyosu n ahi:?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
tamam anladım ahi ama benım yazdıgım ahdıs hakkında neden birşey demıyosun ki?..bu hadis ile de amel edilir demi.?...sen hala ısrar edıyosun bu böle diye.?
hadis hakkında ne dıyosun.?..ve resulullah a.s develer gibi namazda oturmayınız hadisi var.eger senın dedıgın gibi olsa develer gıbı oturmuş oluyruz.buna ne dıyosu n ahi:?
Kardeşim kendi ağzından hadis aktarıyorsun. Bahsettiğin hadisi buraya tam metnini alıntılarsan daha düzgün anlarız.

Ayrıca verdiğim linkte , asıl hadisin anlayış/tevil farkına göre isteyen önce elini yada dizini koyabilir.
İbn teymiyye ellerini koyarken , ibn Kayyim dizleri koymak gerekir demiş ve gereğini de açıklamıştır.
Sorduğun sorunun cevabının tamamı verdiğim linkte olmasına rağmen okumaya üşeniyorsunuz.

matematikçi Çevrimdışı

matematikçi

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim kendi ağzından hadis aktarıyorsun. Bahsettiğin hadisi buraya tam metnini alıntılarsan daha düzgün anlarız.

Ayrıca verdiğim linkte , asıl hadisin anlayış/tevil farkına göre isteyen önce elini yada dizini koyabilir.
İbn teymiyye ellerini koyarken , ibn Kayyim dizleri koymak gerekir demiş ve gereğini de açıklamıştır.
Sorduğun sorunun cevabının tamamı verdiğim linkte olmasına rağmen okumaya üşeniyorsunuz.
HAKLISIN AMA AHİ VAKTİM YOKTU.NETE BEN CAFEDEN GIRDIGIM İÇİN ONDAN DEDIM YANI YOKSA OKURDUM.SİZE TAM METNI VERCEM İNŞ...

Üst Ana Sayfa Alt