Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nureddin Yıldız Hocanın Duası

A Çevrimdışı

akel123

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ahiler nureddin yıldız hoca bildigim kadariyla taguti sistemde ki askerliğe sıcak bakmayan duruşu mevcuttu. Fakat aşagıdaki askerlere ettigi duasını biz nasıl yorumlayabiliriz , bunun izahı ne olabilir ?

Ya Rabbi! Bugün canlarını feda ederek sana kavuşan askerlerimize lütuf ve rahmetinle muamele eyle.
Niyet ve şehadetlerini kabul eyle.

[ Nureddin YILDIZ ]

Berkut Altay Çevrimdışı

Berkut Altay

رَفْرِفِي يَا رَايَةَ التَوْحِيدِ
İslam-TR Üyesi
Nurettin hoca ile bazı(ciddi) görüş ayrılıkları olsa da saygı duyduğum bir kişidir.
اِهْدِنَا الصِّرَاطَ الْمُسْتَق۪يمَۙ

Müslim genç Çevrimdışı

Müslim genç

Üye
İslam-TR Üyesi
Nureddin Yıldız hocanın duasın'da "niyet" vurgusu yapması çok manidar olsa da
Maalesef Nureddin Yıldız gibi yüz binlerce insana hitap eden insanlar yüzünden bir çok insan davullarla, zurnalarla tağut'a askerlik yapmaya gidiyor.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Ahiler nureddin yıldız hoca bildigim kadariyla taguti sistemde ki askerliğe sıcak bakmayan duruşu mevcuttu. Fakat aşagıdaki askerlere ettigi duasını biz nasıl yorumlayabiliriz , bunun izahı ne olabilir ?

Ya Rabbi! Bugün canlarını feda ederek sana kavuşan askerlerimize lütuf ve rahmetinle muamele eyle.
Niyet ve şehadetlerini kabul eyle.

[ Nureddin YILDIZ ]
kendisine söylemen daha hayırlı değil mi ?

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

akel123

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Buna güç yetirebilseydim sorardım. Sorma istitaında olamadiğım icin konu buraya kadar getirdim .

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Buna güç yetirebilseydim sorardım. Sorma istitaında olamadiğım icin konu buraya kadar getirdim .

Gaybı bilen yanlızca Allah,bizim yorumlarımız zanndan başka ileri gitmez
Ondan dolayı dedim. Üstü kapalı bi cevap vermiş.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
ayrıca bugün vefat eden erin vasiyeti epey düşündürdü beni,Nurettin Yıldız da belki bu tarz bir olaya şahit olmuş ki,böyle bir cevap vermiş

Ömer Bilal Akpınar'ın şehit olduğu saldırıda yaralanan silah arkadaşına verdiği ve çerçeveletilen mektupta Akpınar şu ifadelere yer verdi:

''Kardeşim senden ricamdır, bana bir şey olana kadar sende saklı kalsın. Kardeşim bu savaş haç ile hilalin, imanla inkarın, hak ile batılın, küfür ve tevhidin savaşıdır. O yüzden anneme, babama, kardeşime, Nur'a söyleyin üzülmesinler kesinlikle, hayatlarının geri kalanını rahat geçirsinler. Anneme o istediği evi alsınlar. Dua etsin arada bir. Üzülmekle hayatını bitirmesin. Babam da Beyza da haklarını helal etsin, üzülmesinler. Nur'a söyleyin ben ona doyamadım. Ama eğer gidersem hakkını helal etsin. Üzülmesin, öbür tarafta birbirimize kavuşacağız inşallah. Beraber planladığımız gezilecek yerleri gezsin, benim yasımı tutmakla ömür geçirmesin. Aileme iyi baksın. Beni Safranbolu'ya gömsünler kardeşim. Babamlara söyleyin devletin bağladığı aylığın yüzde 10'unu yine Zehra teyzenin oraya versinler. Hakkınızı helal edin."

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nureddin Yıldızın sohbetlerini dinledim. Kendisi gördüğüm en iyi hocalardan birisi. Allah ondan razı olsun.

A Çevrimdışı

akel123

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah azze ve celle hak ile batılı ayırabilme basireti versin .yalnızca kendi yolunda ölenlerin ilahi kelimetullah Alahın dini yüce olsun diye mucadele edenlerin Sehadetini kabul etsin. Ki zaten öyle olucaktır.

Üst Ana Sayfa Alt