Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nusra Cephesi: Hizbullah'ı Durdur. Yoksa Beyrut'u Ateşe Veririz

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
30634.jpg

Nusra Cephesi: Beyrut'u Ateşe Veririz
El Kaide'nin Suriye kolu olan Nusra'dan Lübnan İslami Direniş Hareketi Hizbullah'a tehdit....
27 Nisan 2013 / 13:22

El Kaide örgütünün Suriye kolu olarak bilinen Nusra Cephesi adlı örgüt, Hizbullah'ın Suriye'deki olaylara müdahale ettiğini öne sürerek Beyrut'u yakmakla tehdit etti.El Ahram gazetesi ile el-Alem televizyonunun haberine göre Nusra Cephesi, bir bildiri yayımlayarak Hizbullah'ın Suriye'deki çatışmalara müdahale ettiği yönündeki iddialarını tekrarladı ve Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Süleyman'ı Hizbullah'ı engellemesi için uyardıklarını belirtti.
Nusra Cephesi, Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Süleyman'a Hizbullah'ın Suriye'ye müdahale etmesini engellemesi için 24 saat süre verdiklerini belirterek istekleri bu süre içerisinde karşılanmazsa Beyrut'u ateşe verecekleri tehdidinde bulundu.
Bu tehdit üzerine açıklamada bulunan Lübnan Dışişleri Bakanı Adnan Mansur ise Hizbullah'ın Suriye'deki çatışmalara doğrudan katıldığı yönündeki iddiaları yalanlayarak “Hizbullah güçleri yalnızca sınır bölgelerindeki Lübnan köylerinde buradaki halkı korumak için bulunuyor, Suriye içerisindeki askeri operasyonlara hiçbir şekilde katılmıyor” dedi.
YDH

tevhidhaber

.

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
evet suriye bu aralar karanlık bir sessizliğe gömülmüş sanki fırtına öncesi sessizlik gibi . suriye devlet makamından yapılan açıklamada ise eğer muhaliflere yardım edilmeye devam edilirse 11 eylül tarzı bir şeyler yaşayacaklarını söyliyerek perde altından nazikçe tehdit etti . bilmiyorum ama bu sessizlik beni ürkütüyor.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriyede yaşananların diğerler bölgelerde yaşananlara benzemediği kesin. Sonuçları da diğerleri gibi olmayacak gibi .

Bu arada avatarınız çok güzel . Selam olsun Ümmeti uyandıran Aslana

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
allah razı olsun vallahi içimde öyle bir rüzgar varki bir yandan şam için mehdi diyor bir yandanda meyem oğlu diyor . ama korkuyorum mehdiyetcilik yapmaya çünkü biliyorsunuz şianın mehdiyete bakışını ve mehdiyetcilik uğruna oturup mehdiyi bekliyorum diyem ahmakı . oyüzden mehdi ile ilgili bir şey söylemeye çekiniyorum ama vallahi mehdiyi bekliyorum .

bıktım tekfir edenin tekfirinden . bıktım tebliğ edipde mücahitlere iftara edenlerden. bıktım dua ile namaz ile islamı sınırlıyanın sınırlarından. bıktım cemaatlerin batıcı,ılımlı islam anlayışından ve tutumlarından. bıktım xxxxx hocaların halkı kandırmalarından. bıktım herkezin birbirine düşmanlığından. bıktım herşeyden herkezden . ben ya peygamberimi istiyorum,(ümmeti istiyorum ömeri aliyi osmanı ebu bekiri istiyorum) ,yada onun gibi yol gösterecek birilerini istiyorum .

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
allah razı olsun vallahi içimde öyle bir rüzgar varki bir yandan şam için mehdi diyor bir yandanda meyem oğlu diyor . ama korkuyorum mehdiyetcilik yapmaya çünkü biliyorsunuz şianın mehdiyete bakışını ve mehdiyetcilik uğruna oturup mehdiyi bekliyorum diyem ahmakı . oyüzden mehdi ile ilgili bir şey söylemeye çekiniyorum ama vallahi mehdiyi bekliyorum .

Ben de aynı hisleri taşıyorum

Bir zamanlar bir kitap okumuştum. Adını hatırlamıyorum. Tüm dinlerin kıyamet alametlerinden bahsediyordu. Kitaptan edindiğim bilgiye göre , tüm dinlerde kıyamet öncesi yaşanacaklar birbirine çok benziyor. Birçoğunda da beklenen son bir kişi var.

Aklımda kaldığı kadarı ile de , bugünki dünya üzerinde yaşananlar ile ilgili olarak şunu söyleyebilirim; Diğer dinlerin çoğunda son savaş için startın verildiğini düşünüyorum.

Ve sahih ya da değil bilmiyorum. Hadislerde ŞAM isminin geçiyor olması , Kudüsün altının oyulması... Mehdi gelecekse bile , kimler onun geldiğini anlayacak...

Suriye düşecek İNŞAALLAH.

Ve ardından diğerleri gelecek.

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bu üç oldu üçüde arka arkaya oldu.yani bu dedğin olursa mezhepi bir savaş çıkabilir . yok suriye amerıkayı vurursa baya büyük bi savaş çıkar yok amerıka hazır yazda geldi israil ilede aramız artık iyi sol gruplarda artık türkiyenin liderleri müslümanlara karşı savaş için herşeyi hazırlamışlar.herşey olabilir .ama allah nurunu tamamlıyacak ve bu demokrasicileri cehennemine atıcak.

Üst Ana Sayfa Alt