Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nusret Cephesi Komutanı Ebu Ömer ile Röportaj

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kur'an-ı Kerim mazeretsiz olarak cihada katılmayanlara ise bir daha böyle şanlı bir işe katılmamaları yasağı getirmiş ve şöyle buyurmuştur:
"Eğer Allah bu cihaddan sonra tekrar seni geri kalan bu topluluğa döndürür de onlar da seninle cihada çıkmak için izin isterlerse onlara şunu de: benimle
beraber bir daha asla cihada çıkmayacaksınız ve düşmana karşı benimle beraber savaşmayacaksınız. Çünkü ilk defasında savaşa çıkmayıp oturmayı istediniz.
Şimdi de geriye kalanlarla beraber oturun." (Tevbe, 83)

Aslında bu çok büyük bir söz. Bunu günümüze nasıl tatpik edebiliriz? Birlik ve beraberliğin olmadığı günümüzde, insanların bırakıp gideceği zaman arkalarında kimsesiz kalan aileler... Sonra geride kalan davetçiler...

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hükümete de teşekkür etmiş acaba tekfir etmeli mi !?
Soru mesela akkoyunlu lideri tayyip sizinle benzer konumda olan Kenya ve somalidekilere sözde Müslüman diyor ne dersiniz şeklinde olsa idi alınacak cevaba bakılabilirdi . Yanlış hatırlamıyorsam Hamasda irana silah yardımı için teşekkür ediyordu değil mi?

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bakın Peygabber sav de Necaşiyi müslüman olmadan önce övdü şurada adaletti bir devlet başkanı var oraya hicret ettirdi sahabesini kafirin dini akidesi övülmez bu bence küfürdür ama onun dışında kalan kısımları varsa olduğu gibi telafuz edilebilir şimdi bir müslüman kişiye bir müşrik yardım etti buna teşekkür etmekte hiçbir sakınca olamaz

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Soru mesela akkoyunlu lideri tayyip sizinle benzer konumda olan Kenya ve somalidekilere sözde Müslüman diyor ne dersiniz şeklinde olsa idi alınacak cevaba bakılabilirdi . Yanlış hatırlamıyorsam Hamasda irana silah yardımı için teşekkür ediyordu değil mi?

ve hamas tekfir ediliyordu :)

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sayın Ümit Erdoğan beyefendi Nusret cephesi Selefi akideyemi mensuptur zira ben tam tersini biliyorum ...

Ü Çevrimdışı

Ümit ERDOĞAN

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Nusret Cephesi Sahil Bölgesi Komutanı ile yaptığımız röportajın Yeni Akit Gazetesin'de yayımlanmıştı.Bugünler de Nusret Cephesi üzerine yapılan eleştirilere cevap niteliğinde tekrar paylaşıyorum.

Ümit ERDOĞAN / Yeni Akit Gazetesi

7_b.jpg

7_b.jpg

Üst Ana Sayfa Alt