Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nusret cephesi merak edilen soruları cevapladı

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şam ehli için Cephetü’n-Nusra ilk kez ocak ayında, Suriye’deki silahlı saldırıların ve patlamaların mesuliyetini üstlendiğinde ortaya çıktı. Bu sırada geçen sene mart ayında Suriye reisi Beşar Esad rejimine karşı başlayan gösteriler silahlı harekete dönüşmüştü.

El-CEZİRE.NET SURİYE’DE CEPHETÜ’N-NUSRA’NIN KONUĞUEl-Kaide ile alakalı olduğuna inanılan Cephetü’n-Nusra Ceyşu’l-Hur’dan bağımsız bir cemaattır. Bununla birlikte Ceyşu’l-Hur ve Suriye’deki diğer silahlı askeri örgütlerle Cephetü’n-Nusra arasında çok güzel ilişkiler bulunmaktadır. Cephetü’n-Nusra’ya tabi olanlar kendilerinin yüksek derecede eğitimli profesyonel savaşçıları bir araya getirdiklerini söylemektedirler.El-Cezire.Net Cephetü’n-Nusra’nın bulunduğu yere ulaşmayı ve onlarla yapılması zor bir röportajı yapmayı başardı. Bu röportajda Cephetü’n-Nusra’nın yöneticilerinden birisi olan Ebu Fatıma El-Halebi ile cemaatın felsefesi ve Suriye’de cereyan eden olaylar hakkında konuştu.Bu röportajın yapılması hususunda muafakat sağlandıktan sonra silahlı bir grubun gönderdiği özel bir araba ile El-Cezire.Net’in muhabiri buluşma yerine ulaştı. Muhabirin kanasçıların açacağı ateşten korunması için ortaya oturması istendi. Aynı zamanda cep telefonlarının ve fotoğraf makinalarınında buluşma salonuna ulaşmadan önce kendilerine teslim edilmesi istenildi. Salonda Ebu Fatıma’nında bulunduğu otuzdan fazla kişi vardı. Ebu Fatıma örgütteki konumunu zikretmemekle birlikte topluluk içerisinde konuşan tek kişiydi.Şimdi röportajı olduğu gibi sunuyoruz.Cephetü’n-Nusra nedir?Başarı ancak Allah iledir. Cephetü’n-Nusra, İslamı ve müslümanları korumanın vucubiyetini, kıbleleri menfaat, tabileri silah tüccarları olan devletlerin saldırdığı mustazaflara yardım etmenin zorunluluğunu bilen yiğitlerin taşıdığı tevhid bayrağıdır. O yiğitler Suriye halkına kendilerini terkedenlerin terkettiği sırada en yakın olup oradaki müslümanlara şunu söylemişlerdir: “Kanlarınız bizim kanlarımız, mallarınız bizim mallarımızdır.”Suriye sokaklarında Cephetü’n-Nusra’nın hedefleri hakkında bir kapalılık gözükmektedir. Cephenin liderleri nasıl düşünmektedir?Bizler açık kimseleriz. Bütün bölgelerdeki kardeşlerimizle samimiyet ve şeffaflık ekseninde muamele etmek istiyoruz. Bütün takatlarını kullanarak net olan görüntümüzü bulandırmaya çalışan bazı medya kesimlerinin dediği gibi diyalog ve müzakereden uzak, diğerlerine kapalı, bizden farklı düşünen kimselerle oturmayı kabul etmeyen kimseler değiliz. Bu söylemler onların haberlerini takip eden kimselerin akıllarını küçümsemektir. Onlardan bazıları bizi, dağdan gelmiş, insan eti yiyen, hiç tebessüm etmeyen, hiç kimseye merhamet etmeyen, insanlara cevap vermeyen, öldürmekten başka bir dili bilmeyen kimseler olarak göstermektedir.Onların hepsine şunu bildirmek istiyoruz. Allah Teala bir çok hayırları bize açtı. Ona hamdederiz. İçimizde toplumun her kesiminden kişiler bulunmaktadır. Toplumun bütün seçkin kesimlerinden doktorlar, mühendisler, üstazlar ve iş adamları vardır. Başkaları ile diyalog kurar ve genel maslahatlara ulaşmak, birlik sağlamak için bazı hataları görmezden geliriz. Niye “Suriye toplumu” değilde “müslümanlar” kelimesini kullanıyorsunuz? Suriye toplumu sizin yanınızda nasıl sınıflanıyor? Suriye toplumu sayısal olarak büyük oranda İslam’ın galip geldiği bir toplumdur. Bizler Suriye’deki müslümanları savunmak için savaşıyor, kanlarımızı ve yüzlerce şehidimizi bunun için kurban ediyoruz. Sünni müslümanların dışında başka hiç bir taifenin müslüman ve kafir ayırt etmeyen bu mücrim nizamdan fertlerini korumak için kanlarını sunduklarını görmedik. Cephetü’n Nusra toplumun diğer kesimlerine nasıl bakmaktadır? Onlarla muamele şekli nasıl olacaktır? Bu soru bütün dünyanın açık bir şekilde cevabını beklediği en önemli sorudur.Bizler konuşmanın başından beri bizim açık ve samimi olduğumuz hususunda Allah’ın izniyle ittifak etmiştik. Bizler, dinimizin sadece müslümanlar için değil bütün yeryüzü insanları için rahmet dini olduğunu söyleriz. Müslüman olmayanlarla, İslam şeriatinin talimatlarına uygun Allah’ın rızasını gözeterek müamele edeceğimizi vaad ederiz. Özelliklede müslümanlara karşı silah doğrultmayan ve nizamı güçlendirmek için çalışmayan kimselere bunu vaad ederiz. Nizam düştükten sonra demokrasinin önünde tek engel sizin olacağınız imajı niçin ortaya çıktı? Demokrasi hakkındaki görüşünüz nedir? Suriyedeki –yeni- nizam hakkında ne düşünüyorsunuz?Demokrasiden anlaşılan, hürriyyet, adalet ve despotizimi ve insanlardan zulmü kaldırmayı kasdettiğin faziletse, malumdur ki İslam şeriatı, toplumun bütün fertlerini içine alan adaleti barındırır ve garanti eder.Özlemini çekdiğimiz nizam hakkındaki soruya gelince, ezici bir çoğunlukla müslümanların fazla olduğu bir toplumda kesinlikle laikliği tatbik etmek istemediğimizi tekrar tekid ederiz. Lakin asıl garipsenecek şey ise avurtlarını şişirerek demokrasiden konuşan bazılarının bize, çoğunluğu müslüman olan bir topluma tatbik etmek için hristiyanlardan ithal edilmiş batılı bir nizamı teklif etmeleridir.İslam devletinden neyi anlıyorsunuz?İslam devleti bazılarının yaygara yaptığı gibi gerikalmış, toplumu taş devrine dönderecek bir nizam değildir. Fakat bizler, özlenilen, toplumun ilmi ve iktisadi yükselmesi için çalışan, gelişmiş, medeni islam devleti için bir örnek sunmak ve toplumun ihtiyaçlarını yerine getirmek için maliye bakanlığı, mahalli yönetim bakanlığı, eğitim bakanlığı, sağlık bakanlığı, iç işleri bakanlığı, savunma bakanlığı, basın yayın bakanlığı gibi zorunlu bütün kurumları tamamlamış bir devletin temellerini atmak istiyoruz. İslam devleti olarak, batının gösterdiği gibi el kesecek, rejm uygulayacak, celde vuracak bir devletimi kasdediyorsunuz?Muhakkak ki subhan ve yüce olan Allah kullarına karşı, batılı anayasalarla ceza kanunları yapan kimselerden daha merhametlidir. Onlar dan bazıları anayasalarında elektrikli sandalye ile idamı uygulamaktadır, bazıları maslahatları adına insanların başlarını kestikleri sevralar –devrimleri- ile övünmektedir, bazıları ise tek kişilik hücrelerde ömür boyu hapis cezasını yürütmektedir. Aynı zamanda da kendilerini insan haklarına önem veren kimseler olarak görmektedirler. Yüce Allah bizlere özlenilen adil islam devletinde örneğin harp zamanında kullarına rahmet ve bir hikmet olarak hadlerin uygulanmamasını mubah kılmıştır. Eğer kanun yapanlar sadece bunu düşünecek olsalar, içine düşmüş oldukları cehaletin ve akıllarının kısalığının boyutunu bilirlerdi. Bizler inanıyoruz ki, hadlerle ve kısasla alakalı hükümler genel şekli ile islam toplumu için en merhametli hükümlerdir. Bazıları onu bireyler için çok sert zannetse de, onun hayrı bütün toplum üzerinedir.Son olarak Suriye toplumuna söyleyeceğiniz birşey var mı?Son olarak onlara şunu söylemek istiyoruz. Kanlarını müslümanları kurtarmak adına verenlerle, müslümanların kanları ile iktidar koltuğuna ulaşmaya çalışan kimselerin arasını ayırt edin. Yüce olan Allah’ın şu sözü ile bitiriyorum: “Ey iman edenler! Allah’tan korkun ve sadıklarla birlikte olun.” Küresel Haber özel haberidir. Kaynak gösterilmek şartıyla yayınlanabilir.

Hacı Abi Çevrimdışı

Hacı Abi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ne şartıymış bu?emeğe saygı olur v.s ama kaynak göstermek şartıda neymiş.bu insanlar bu yazıları ALLAH'ın rızasını kazanmak,müslümanlara faydalı olsun diye yapmıyorlarmı?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ne şartıymış bu?emeğe saygı olur v.s ama kaynak göstermek şartıda neymiş.bu insanlar bu yazıları ALLAH'ın rızasını kazanmak,müslümanlara faydalı olsun diye yapmıyorlarmı?

Elbetteki bu insanlar Allah rizasi icin bunu yapiyorlar, aksini mi düsünüyorsun.

Bu insanlar hapse girme pahasina bu isi götürüyorlar ve siz gelip insanlarin niyeti üzerinde süphe mi duyuyorsunuz.

Haber sitesinin kaynagi olacak ki, o haberi okuyan kisi, o haberin devaminda benzer haberleri, sahih haberleri cakma (hirsiz) sitelerden degil bizzat sahih olan siteden alacak.

Haber sitesinin kaynagi olacak ki, o haberi okuyan kisi, o haberin sahih mi degil mi oldugunu altinda hangi ajansin oldugundan anlayacak.

Misalen bizim sitemizde, soru cevapla alakali yazimizin alinmasinda herhangibi sorun yok ancak kaynak alinmayinca, o konuyu okuyan kisi, o yaziyi referans alip o sitede baska konulari okumak istese ya da o konuyla alakali anlasilmayan yer olsa bunu hirsizlik yapan cakma site sahibi mi yoksa Allah icin günlerini aylarini senelerini vermis olan eser sahibi mi bilir...

Lütfen bilip bilmeden, oturdugunuz yerden siteleri özellikle bazi riskleri kendisine almis siteleri elestirmeyin.

Not: Küreselhaber sitesi hakkini helal etsin yaniti verdim ama kendilerininda yanit vermesinde herhangibi beis yoktur.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
peki küreselhaber bu haberin kaynağını nerede belirtmiş.Ben göremedim de ?

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Elcezire.net Haberin Kaynağı...

Kardeşin Sorduğu soruya gelince Reklam mantığıyla olaylara bakan siteler olsaydı relam alırdı örneğin Ortadoğu dışında Magazinsel haberler yapardı.

İslamforever in dediği gibi Bilgi kirliliğinden korunmak için haberin kaynağını belirtmek gereklidir.Zira Esad kafiri Muhalifler şunu yaptı bunu yaptı diye video çekip göndermektedir.

Güvenebilinecek bir kaynak olması güzel bir durumdur.KureselHaber kimdir diye sorarsan Sana şu kadarını Söyleyeyim;İletişim adreslerini bul mail at (Müslümanların özelliği İnsanlara Güven duymalarıdır) seninle irtibata geçeceklerdir.Sanal alame güvenmiyorsan yüz yüze görüş ondan sonra kanaat getir.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kaynak gösterilmesi konusunda size kısmen katılıyorum,Fakat kaynak gösterilmeden yayınlanmaması şartına katılmıyorum.

Elcezire.net'in kaynak olduğunu söylemek yeterli değil bence.Kurumsal yapıya sahip olan haber siteleri ya da böyle iddia da olan haber siteleri direk linki verirler ve sadece çevirinin özel olduğunu belirtirler.

E Çevrimdışı

Ebu Halid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Elbetteki bu insanlar Allah rizasi icin bunu yapiyorlar, aksini mi düsünüyorsun.

Bu insanlar hapse girme pahasina bu isi götürüyorlar ve siz gelip insanlarin niyeti üzerinde süphe mi duyuyorsunuz.

Haber sitesinin kaynagi olacak ki, o haberi okuyan kisi, o haberin devaminda benzer haberleri, sahih haberleri cakma (hirsiz) sitelerden degil bizzat sahih olan siteden alacak.

Haber sitesinin kaynagi olacak ki, o haberi okuyan kisi, o haberin sahih mi degil mi oldugunu altinda hangi ajansin oldugundan anlayacak.

Misalen bizim sitemizde, soru cevapla alakali yazimizin alinmasinda herhangibi sorun yok ancak kaynak alinmayinca, o konuyu okuyan kisi, o yaziyi referans alip o sitede baska konulari okumak istese ya da o konuyla alakali anlasilmayan yer olsa bunu hirsizlik yapan cakma site sahibi mi yoksa Allah icin günlerini aylarini senelerini vermis olan eser sahibi mi bilir...

Lütfen bilip bilmeden, oturdugunuz yerden siteleri özellikle bazi riskleri kendisine almis siteleri elestirmeyin.

Not: Küreselhaber sitesi hakkini helal etsin yaniti verdim ama kendilerininda yanit vermesinde herhangibi beis yoktur.

Akhil kerim sana tamamen katılıyorum. Bu site ile uğraşan kardeşler kendi isimlerinin duyulması veya meşhur olma sevdasında değiller. Haberlerin kaynağının verilmesindeki ısrarları sitenin güvenilirliğinin ortaya çıkmasından ileri geliyor. Yayınlanan haberlerin kaynakları hep mevcut. Kendilerinden sıkma haberler üretmiyorlar, kaynaklarını haberin içeriğinde belirtiyorlar. Çeşitli medya organlarının bu sitenin haberlerine itibar ederek kaynak belirterek yayınlaması bile ayrı bir durum. Bunu bile görmezden gelerek yapılan bu güzel çalışmayı taşlama yarışı da nedendir anlam veremiyorum?!

Ayrıca bir haberde emek harcamışlar ortaya koymuşlar, kaynaklı bir şekilde yayınlanma isteklerinden daha doğan olan nedir ki?!

Hamas kardeşim... Senin yayınladığın haberleri de biliyoruz, "Nusret emiri şehid oldu haber kaynağım sağlam" dedin Nusretin bizzat kendisi bunu reddetti...

Küreselhaber sitesine bu kadar yüklenmeyi bırakın da Allah rızası için destek çıkın. Ortaya ne güzel haberler ve makaleler çıkıyor, bunların kapanması ve durması daha mı hayırlı?!

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
sizin kaynağımı ille de deşifre etme çabalarınızı da unutmadık halid

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

Küreselhaber sitesine bu kadar yüklenmeyi bırakın da Allah rızası için destek çıkın. Ortaya ne güzel haberler ve makaleler çıkıyor, bunların kapanması ve durması daha mı hayırlı?!

aynı soruyu bende sordum zamanında size HAMAS'a ve ihvan'a bu kadar vurmanızın altına yatan hangi sebepler vardı diye.Bırakın müslümanların yakasını da abd,israil ve bilumum kafirlerle uğraşın.

K Çevrimdışı

Küresel Haber

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kaynak gösterilmesi konusunda size kısmen katılıyorum,Fakat kaynak gösterilmeden yayınlanmaması şartına katılmıyorum.

Elcezire.net'in kaynak olduğunu söylemek yeterli değil bence.Kurumsal yapıya sahip olan haber siteleri ya da böyle iddia da olan haber siteleri direk linki verirler ve sadece çevirinin özel olduğunu belirtirler.

Kurumsal yapıya sahip olan sitelerden herhangi birinin ismini tercüme yaptıgı makalenin tam olarak linkini verdiği şekliyle misallendirebilir misiniz? Çünkü kurumsal sitelerin hiçbirisi direkt link vermez, sadece ana kaynagı verir. Direkt link bir tek yazılarda kaynak gösterilirken verilir. Küresel Haber sitesi olarak cihadi haberlerin hiç birisini zaten cihadi kaynakların dışından vermiyoruz. Ama dünyaca bilinen medya organlarında çıkan röportajlar (El-Cezire, The Guardian, The Washington Post vs) mücahid kaynaklarınca yalanlamadığı sürece tercüme yapıp Türkiye okuruna sunmaya çalışıyoruz. Kaynak gösterme meselesi ise tamamen yayıncılık ahlakıyla ilgili bir konudur. Küresel Haber'den kaynak göstererek haber alan Time Türk, Press Medya, Milli Gazete ve daha onlarca haber sitesi salt habercilik ahlakı gereği kaynak gösteriyorken, sağda solda kendi emekleri olmadığı halde kendi emekleriymiş gibi sitemizden haber yapan yayın ahlakından, İslam ahlakından ve kul hakkından bihaber sitelere bir şey d(iy)emiyoruz zaten. Bu arada el-cezire röportajının aslını merak eden kimse zaten küçük bir araştırmayla aslını bulabilir. Bu vesileyle haberin kaynagını soran arkadaşlara linkini vermek istiyoruz: http://www.aljazeera.net/news/pages/b0b9302a-e83b-4a96-bd7b-6dbbcd6f1d95

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aynı soruyu bende sordum zamanında size HAMAS'a ve ihvan'a bu kadar vurmanızın altına yatan hangi sebepler vardı diye.Bırakın müslümanların yakasını da abd,israil ve bilumum kafirlerle uğraşın.

Müslümanlardan Kastın Esad Ve ekibi mi?..

Sizinle Tartışmaktan bıktım siz bu siteye muhalif olmaktan bıkmadınız arkdaş...

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tartışma çıkmasın hak ortaya çıksın;

Hamas sana bir soru sormak istiyorum.

Hamas kuruluşu ve ihvan kuruluşunu eleştirmek onlara karşı sert tutum sergilemek seni neden rahatsız ediyorki.

Mesela sen şunu hiç düşünüyormusun.?

Hamas ve İhvan Mü'minleri kandırmayı bırakıp Allah'ın dinine döner ve tevbe ederlerse; ABD,İsrail ve Batı zaten değerini yitirmiş olur.

ABD,İsrail ve Batı Bu gibi kurumların yüzünden Mesru hale gelmiş oluyorlar.!

Gerçekten Aklı selim düşünmeni yalnız kalıp tefekkür etmeni sana tavsiye ederim.

Duygu yoğunlukları bazen insanları Hak yerine Batıla götürebilir.

Kur'an okuyarak kalbimizi yumusatarak hakikatleri görmüş olabiliriz.

Vesselam...

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kurumsal yapıya sahip olan sitelerden herhangi birinin ismini tercüme yaptıgı makalenin tam olarak linkini verdiği şekliyle misallendirebilir misiniz? Çünkü kurumsal sitelerin hiçbirisi direkt link vermez, sadece ana kaynagı verir. Direkt link bir tek yazılarda kaynak gösterilirken verilir. Küresel Haber sitesi olarak cihadi haberlerin hiç birisini zaten cihadi kaynakların dışından vermiyoruz. Ama dünyaca bilinen medya organlarında çıkan röportajlar (El-Cezire, The Guardian, The Washington Post vs) mücahid kaynaklarınca yalanlamadığı sürece tercüme yapıp Türkiye okuruna sunmaya çalışıyoruz. Kaynak gösterme meselesi ise tamamen yayıncılık ahlakıyla ilgili bir konudur. Küresel Haber'den kaynak göstererek haber alan Time Türk, Press Medya, Milli Gazete ve daha onlarca haber sitesi salt habercilik ahlakı gereği kaynak gösteriyorken, sağda solda kendi emekleri olmadığı halde kendi emekleriymiş gibi sitemizden haber yapan yayın ahlakından, İslam ahlakından ve kul hakkından bihaber sitelere bir şey d(iy)emiyoruz zaten. Bu arada el-cezire röportajının aslını merak eden kimse zaten küçük bir araştırmayla aslını bulabilir. Bu vesileyle haberin kaynagını soran arkadaşlara linkini vermek istiyoruz: http://www.aljazeera.net/news/pages/b0b9302a-e83b-4a96-bd7b-6dbbcd6f1d95

Ben bunun örnekleri ile haberciliği aktif olarak sürdürürken birçok kez karşılaştım.Tekrar karşılaştığımda bunu bu konuya cevap olarak ekleyeceğim.

Sağda solda olan kimse ne yapar eder benim gündemimde değil.Ben tarihimde hiçbir zaman sizden ne bir haber ne de bir yazı almış değilim.Bunun sebeplerini defaatle yazdığım için kişisel polemik oluşmaması için tekrar gündem etmiyorum.Benim nezdimde dünkü konumunuz ne ise bugünkü konumunuz da o'dur.

Haberin kaynağını soranda bendim zaten.Ama haberin kaynağını sormak sizi bu kadar rahatsız etmesin.Kimse sizin ticaretinizi kesada uğratmaz.Zira bu işi ticari olarak yapan da yok.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Müslümanlardan Kastın Esad Ve ekibi mi?..

Sizinle Tartışmaktan bıktım siz bu siteye muhalif olmaktan bıkmadınız arkdaş...

Sen şaka mısın gerçek misin ?

Esad gibi bir ........ (aklına ne geliyorsa serbestsin) nasıl tarafında olabilirim ?

Sen benimle tartışamazsın zaten.Ancak benden birşeyler öğrenebilirsin.Sen ve birkaç kişinin görüşleri hiçbir zaman bu sitenin görüşleri olarak kabul edilmemiştir.

Hani bir söz vardır : "Sen gelirken ben gidiyordum".Beni bilen bildiği için tekrar tekrar kendimi anlatmama gerek yok.Sen beni takip ettiğin sürece daha iyi tanıyacaksın merak etme.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Tartışma çıkmasın hak ortaya çıksın;

Hamas sana bir soru sormak istiyorum.

Hamas kuruluşu ve ihvan kuruluşunu eleştirmek onlara karşı sert tutum sergilemek seni neden rahatsız ediyorki.

Mesela sen şunu hiç düşünüyormusun.?

Hamas ve İhvan Mü'minleri kandırmayı bırakıp Allah'ın dinine döner ve tevbe ederlerse; ABD,İsrail ve Batı zaten değerini yitirmiş olur.

ABD,İsrail ve Batı Bu gibi kurumların yüzünden Mesru hale gelmiş oluyorlar.!

Gerçekten Aklı selim düşünmeni yalnız kalıp tefekkür etmeni sana tavsiye ederim.

Duygu yoğunlukları bazen insanları Hak yerine Batıla götürebilir.

Kur'an okuyarak kalbimizi yumusatarak hakikatleri görmüş olabiliriz.

Vesselam...

Yani 1 mesajda müsebbibi milyonları bulan iki islami harekete bu kadar ithamı nasıl bir araya getirdin hayret ettim doğrusu.

Artık sıkıldım senin sizhniyetinde olan kişilerden.Türkçesi "baydınız artık".

Ama diğer tavsiyelerin için teşekkür ederim.Allah halisane duygularla kardeşin için yapmış olduğun dileklerini kabul etsin.

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yani 1 mesajda müsebbibi milyonları bulan iki islami harekete bu kadar ithamı nasıl bir araya getirdin hayret ettim doğrusu.

Artık sıkıldım senin sizhniyetinde olan kişilerden.Türkçesi "baydınız artık".

Ama diğer tavsiyelerin için teşekkür ederim.Allah halisane duygularla kardeşin için yapmış olduğun dileklerini kabul etsin.

Oda benim bi özelliğim sanırım :)

Milyonlar bir şey ifade etmez. Bunu anlaman lazım HAMAS. Şayet bir şey ifade etmiş olsaydı. Şuanda İslam Emirliği'nin olduğu bir yerde rahat ve mütevazi bir hayat yaşıyor olurduk. ne sen nede ben Böyle bir forumda bunları konuşuyor olmazdık.!

Ne ihvan olurdu nede HAMAS olurdu, İslam Ordusu ve Devleti olurdu. Proplemlerimizi şuanda Kadı'nın karşısında hallediyor olurduk.

Bir çok şey yazmak mümkün, fakat susup birde kafamızı kaldırıp Hakikatleri görmek ise bir ayrıcalık olsa gerek.

Diğer duyguların içinde teşekkürler...

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sen şaka mısın gerçek misin ?

Esad gibi bir ........ (aklına ne geliyorsa serbestsin) nasıl tarafında olabilirim ?

Sen benimle tartışamazsın zaten.Ancak benden birşeyler öğrenebilirsin.Sen ve birkaç kişinin görüşleri hiçbir zaman bu sitenin görüşleri olarak kabul edilmemiştir.

Hani bir söz vardır : "Sen gelirken ben gidiyordum".Beni bilen bildiği için tekrar tekrar kendimi anlatmama gerek yok.Sen beni takip ettiğin sürece daha iyi tanıyacaksın merak etme.

Bi yıl önce olacak tı ki Kaç tane Admin abim kaç tane moderatör tanıdığım vardı bu sitede barındırırlar mıydı böyle Demokratik Sistem destekçilerini bu sitede...

Forever Abimiz el atardı ama muhtemelen bu aralar biraz ihtiyatlı yaklaşıyor olaylara ve kişilere...

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Zaten islam devleti olsa biz bugün ne hamas'ı ne de ihvan'ı konuşurduk doğru.o zaman israili,abd'yi konuşurduk.düşmana karşı omuz omuza neler yapabiliyoruzu konuşurduk.

kardeşlerimizin her adımının önüne çelme takan kişiler olmazdık.

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Zaten islam devleti olsa biz bugün ne hamas'ı ne de ihvan'ı konuşurduk doğru.o zaman israili,abd'yi konuşurduk.düşmana karşı omuz omuza neler yapabiliyoruzu konuşurduk.

kardeşlerimizin her adımının önüne çelme takan kişiler olmazdık.

Hah işte bak her geçen mesajında İçindeki DEMOKRATİK düzen yanını ön plana çıkarıyorsun ya bana yetiyor

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Bi yıl önce olacak tı ki Kaç tane Admin abim kaç tane moderatör tanıdığım vardı bu sitede barındırırlar mıydı böyle Demokratik Sistem destekçilerini bu sitede...

Forever Abimiz el atardı ama muhtemelen bu aralar biraz ihtiyatlı yaklaşıyor olaylara ve kişilere...

o giden adminler ve modlar kendi istekleri ile gittiler merak etme.Bu sitenin yönetici kadrosuna girebilen kişiler daha sonra siteden kovulacak hatalar yapmadılar elhamdulillah.Bu da bu iş'te ne kadar titiz davranıldığını gösterir.

sen sen ol,bilmediğinin ardına düşme.

Üst Ana Sayfa Alt