Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nusret'in Üstüne Gidilerek Işid'in Taraftarı Artırılacak

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ya sen ne anlatıon birader ? mal mal müslümanlara saldırıyorsunuz yarın bir gün müslüman kalmayınca orda amerika kafaınızı böcek gibi ezecek hala aptal aptal konuşuyorsunuz.

aki ne olmus yine ;);););)

in see Allah suriye tum sahve qruplarindan ve nusradan temizlenecek.devletel islam her yere hakim olacak.Devletel Islem Beqiye in see Allah

muhacir olarak gelip ensari katl etmek hangi sunnette ve kuranda var?
sen bi git iraka hakim ol.sonra basla devle devle devle haykirmaga

Bence yanlis seyler sorgulaniyor...

Asil sorgulanmasi sey, Türkiyenin niye su ana kadar Nusreti Terör Listesine koymadi?

Nusretin El Kaidenin kolu oldugunu yaklasik bir senedir belli ve Resmi olarak lanse edildi.

Türkiye niye bir yil boyunca Nusreti Terör listesine yazdirmadi?

golan tepeleri ---- :)
israilin nusra ve al kaide korkusu
isid in bi seyler yapmasini beklediler.yapamadigindan dolayi israil telasa dusmus :harika: simdi istendi--kardesi tc den tabii ki ...
en guzel plani Rabbim yapmistir.insallah onlarin hepsini kahr edecektir.sam cihadi seriatin kurulmasiyla bitecek insallah.

Y Çevrimdışı

Yasin D.

MUCAHİD TEKFİRCİSİ IŞİD Fitnebazı!
İslam-TR Üyesi
Ne yani, Türkiye, Israil vs Nusranin israil icin olusturdugu tehlikesini şimdi mi anladılar?

Bu işin altinda is var, in sha Allah yakında ortaya çıkar...

bilalmuhacir Çevrimdışı

bilalmuhacir

Üye
İslam-TR Üyesi
Başbakan kimin tesirinde
kalarak Nusret’i terör listesine
aldı ise, derhal bu hatadan
dönmelidir. Dostunu düşmanını
iyi seçmelidir..

ne yani nusra demoktratik laik(tagut kafir) turkiyenin dostumu..ama o dogru dusman isid cunki muslumanlar asla kafirlerle dost olamaz. isid hic bir kafirin ister amerika yanlisi suud hukumeti olsun(nusra ve diger sahve qruplari gibi) dostu asla olamaz. nusra hala muslumanlara saldirsin isiddeki mucahidlerin basini kesib katl edib daha sonra domuz desin sonrada sanki bunlari yapan ve onlara ilk saldiran isidmis gibi gostersin.iste isid gercegi2014 isimli videoya bakinda nusranin neler yapdigini bacilara nasil tecavuz edipde bunu sakladigini ve isidin probaqandasiymis gibi gosterdigini gorun..gozleriniz bu kadar kor olmasin

zaten nusra muhacir cok azaldi busradan cikib da iside biat edenlere de nusranin demedigi sey kalmadi yok emire itaet yapmiyorlardi yok ne bileyim ne yapiyorlardi.demekki onlardan ayrilan bir yanlisini gorubde ayrilmis.cecen kardesler konusuyorlardi diyor biz nusrayadaydik 2 muhacir akhini zevceleriyle bir yerde oldurduler.ve sonrada yapdiklarini dogru gostermek icin dediler ki guya bunlarin dordude bir aracda istisad yapacakmis.hangi akil sahibi buna inanir.yapacaksa biri yapar dordu neden yapsin.iste nusra gercekleri..
Sakin ol klavye mucahidi...
Evinden 500 metre dışarı çıkamazsın sen. Gelip burda yalancı işidli abilerinin yalanlarını aktarma. Öğrenmek istiyrsan git gez biraz oralarda.

Olay ile ilgilii Suriyede Işid de olan birinin söylediklerini aynen aktarıyorum:

"Takvahaber bizden fazla IŞİD cilik yapıyor. Onlara kalsa Nusrayı bir gün dahi beklemeden yok etmemiz gerek."

Güzel Kardeşim bu kısım hariç haklısın. Neden dersen olaylar başlamadan önce ben isidli kardeşlerle konuşuyordum. Çoğu içerisinde bu harici düşünce virüs gibi yayılmıştı. Yani çoğu için diyorum önceden masum olabilirlerdi ama şu an bi çoğu masum değil çünkü bir kere o eller müslüman kanına değdi. Ayrıca taklahaber zihniyeti daha önceden de vardı bazı sitelerde ama şimdi
kendi haberlerini yapabilecekleri bir grup oldu isid, yarın öbür gün isid ismi yok olduğunda bu köpekler başka başka isimler arayacak

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sakin ol klavye mucahidi...

Güzel Kardeşim bu kısım hariç haklısın. Neden dersen olaylar başlamadan önce ben isidli kardeşlerle konuşuyordum. Çoğu içerisinde bu harici düşünce virüs gibi yayılmıştı. Yani çoğu için diyorum önceden masum olabilirlerdi ama şu an bi çoğu masum değil çünkü bir kere o eller müslüman kanına değdi. Ayrıca taklahaber zihniyeti daha önceden de vardı bazı sitelerde ama şimdi
kendi haberlerini yapabilecekleri bir grup oldu isid, yarın öbür gün isid ismi yok olduğunda bu köpekler başka başka isimler arayacak

Ben Adaletli biriyim. Burada NUSRA cı ya da IŞİD ci söylemleri ile konuşmam HAK ile konuşmaya çalışırım...

Ben gereksiz yorum yapan birini uyardım. Bu Işid'e karşıyım manasına gelmeli. Kan üzerinden yorum yapmışsın, haklı ya da haksız şuan her iki tarafında eli kana bulaşmış durumda...

bilalmuhacir Çevrimdışı

bilalmuhacir

Üye
İslam-TR Üyesi
Ben Adaletli biriyim. Burada NUSRA cı ya da IŞİD ci söylemleri ile konuşmam HAK ile konuşmaya çalışırım...

Ben gereksiz yorum yapan birini uyardım. Bu Işid'e karşıyım manasına gelmeli. Kan üzerinden yorum yapmışsın, haklı ya da haksız şuan her iki tarafında eli kana bulaşmış durumda...
Tamam .

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Olay ile ilgilii Suriyede Işid de olan birinin söylediklerini aynen aktarıyorum:

"Takvahaber bizden fazla IŞİD cilik yapıyor. Onlara kalsa Nusrayı bir gün dahi beklemeden yok etmemiz gerek."

ben aylar once soyledim ama iki taraf icinde gecerli bu ..

siz hakli olanin yaninda olan haksiz insanlarsiniz ...takva haberde oyle velevki isid hakli olsun onlar yine haksiz yaptiklari haber ve soylemlerle ... INSALLAH BUNU ANLARSIN ..

zaten mesele bu vasat olmak vasat derken dogruya en yakin olmak ..

burdada bir cok kisi el nusradan cok el nusraci, suriyeliden daha cok suriyeci, ki suriyeden gelen bir kardes var arada gidiyorum gormeye hergun isid icin dua ediyor .. ama bu forumda bazilari bu suriyeliden daha cok suriyeliki iside sovuyor ... (tabi adam isidci o yuzden dua ediyordur, adam harici gozu kor buradaki gozu gorenler ondan daha iyi biliyordur, ne diyelim )

daha gecenlerde suriyede 3 yila yakin kalmis bir kardesle konustum bu seferki turk nedense oda isidi savunuyor, (kesin oda isidcidir o yuzden harici cehennem kopegidir yok yok isidin kandirdigi saf mucahittir) vallahi hamdolsun sehadet ederimki o harici degil suriyeli kardeste harici degil hamdolsun ..

insaallah esinin dogumu icin turkiyeye gelen bir kardeslede gorusecegim .. bakalim o ne diyecek

daha once soyledigim bir kelimeyi tekrar soyleyeyim turkiyedeki bedeviler Allaha hamdolsunki suriyede degilde buradalar yoksa daha fazla musluman kani akmasindan baska hic bir seye yaramazlardi .. "Turkiyedeki bedeviler el kaideden fazla KAIDE cilik yapıyor. Onlara kalsa Isid'i bir gün dahi beklemeden yok edilmesi gerek."

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
IŞİD'in yaptığı Avrupa kafirlerinden takdir edilip övülüyor, istihbaratları ''macera isteyen IŞİD'e katılmalı'' diye IŞİD'e gitmeye teşvik ediliyor, Bağdadi ve IŞİD, Zevahiri ve El Kaide'yi geçti çünkü Zevahiri Afganistan ve Pakistanla uğraşırken, IŞİD kısa sürede şehirler fethetti deyip küçük şeyler abartılıp pofpoflanıyor, halbuki gerçekler bize gösteriyorki hangi ülkede mazlum varsa El Kaide oraya yardıma koşup şeri emirlikler kuruyorken, IŞİD daha yeni piyasaya çıkmış Irak ve Şam dışında hiç bir etkinlikleri olmamış ve ayrıyetten mazlumlara yardım edeceğine daha Esad'ın yararına, İslama ve müslümanların zararına olmuştur, El Kaide'yi mürted gördüğünü de istihbarat çok iyi biliyor. İstihbaratların hedefleri belli, zayıf olan gruba müslümanları teşvik ederek güçlenmesini sağlamak ki IŞİD'in mürted olarak gördüğü El Kaide'ye karşı savaştırıp birbirlerinin güçleri kırılsın ve şeriat isteyen savaşçılar kendilerine kolay lokma olsun diye uğraşmak. IŞİD sempatizanlarına soru: Siz değil miydiniz, ''kafirler sizden ve yolunuzdan hoşnut oluyorsa, uğrunda savaştığınız yol yanlıştır'', ''silahlar kime yöneliyorsa bilin ki o hak yolunda savaşıyordur'' diyen, gözünüzü açın, bakın bakalım kafirler kimden razıymış.

Ben IŞİD'e karşı savaşılmasına teşvik etmiyorum ancak IŞİD'in İslam'a ve müslümanlara zarar olan hareketlerini meşrulaştıran klavye başında atıp tutan IŞİD sempatizanlarına sesleniyorum. Esed muhaliflerden daha şerefli diyen, putperestleri bırakıp müslümanların öldürülmesine öncelik tanıyan zihniyetlere soruyorum, bu kadar kolay mı insanları mürted görüp öldürmek? Bu zulmü görmek için illa Nusracı veya El Kaideci olmaya gerek yok, biz şeriat isteyen tüm adil Ehli Sünnet mücahidlerini savunuyoruz. Cemaatçilik yapan, kendi gibi düşünmeyenlerin neredeyse hepsini tekfir eden bir görüşe sahip değiliz çok şükür. Hüsnü zanla yaklaşan arkadaşlara diyorum ki, delilsiz Zevahiri ve El Kaide mürted olmuş diyen bir gruba ne kadar hüsnü zanla yaklaşacaksınız, gerçekçi yaklaşırsanız IŞİD'in İslam'a ve müslümanlara yarardan çok zarar verdiğini anlarsınız. El Kaide ve Zevahiri mürtedken IŞİD bu grubun içinde değil miydi, o zaman daima kıyamete kadar savaşacak olan o müjdelenmiş Taifatul Mansura neredeydi, mürtedlerin emri altında mı savaşıyorlardı yoksa El Kaide'den ayrıldıktan sonra mı bu El Kaide mürted oldu?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IŞİD'in yaptığı Avrupa kafirlerinden takdir edilip övülüyor, istihbaratları ''macera isteyen IŞİD'e katılmalı'' diye IŞİD'e gitmeye teşvik ediliyor, Bağdadi ve IŞİD, Zevahiri ve El Kaide'yi geçti çünkü Zevahiri Afganistan ve Pakistanla uğraşırken, IŞİD kısa sürede şehirler fethetti deyip küçük şeyler abartılıp pofpoflanıyor, halbuki gerçekler bize gösteriyorki hangi ülkede mazlum varsa El Kaide oraya yardıma koşup şeri emirlikler kuruyorken, IŞİD daha yeni piyasaya çıkmış Irak ve Şam dışında hiç bir etkinlikleri olmamış ve ayrıyetten mazlumlara yardım edeceğine daha Esad'ın yararına, İslama ve müslümanların zararına olmuştur, El Kaide'yi mürted gördüğünü de istihbarat çok iyi biliyor. İstihbaratların hedefleri belli, zayıf olan gruba müslümanları teşvik ederek güçlenmesini sağlamak ki IŞİD'in mürted olarak gördüğü El Kaide'ye karşı savaştırıp birbirlerinin güçleri kırılsın ve şeriat isteyen savaşçılar kendilerine kolay lokma olsun diye uğraşmak. IŞİD sempatizanlarına soru: Siz değil miydiniz, ''kafirler sizden ve yolunuzdan hoşnut oluyorsa, uğrunda savaştığınız yol yanlıştır'', ''silahlar kime yöneliyorsa bilin ki o hak yolunda savaşıyordur'' diyen, gözünüzü açın, bakın bakalım kafirler kimden razıymış.

Ben IŞİD'e karşı savaşılmasına teşvik etmiyorum ancak IŞİD'in İslam'a ve müslümanlara zarar olan hareketlerini meşrulaştıran klavye başında atıp tutan IŞİD sempatizanlarına sesleniyorum. Esed muhaliflerden daha şerefli diyen, putperestleri bırakıp müslümanların öldürülmesine öncelik tanıyan zihniyetlere soruyorum, bu kadar kolay mı insanları mürted görüp öldürmek? Bu zulmü görmek için illa Nusracı veya El Kaideci olmaya gerek yok, biz şeriat isteyen tüm adil Ehli Sünnet mücahidlerini savunuyoruz. Cemaatçilik yapan, kendi gibi düşünmeyenlerin neredeyse hepsini tekfir eden bir görüşe sahip değiliz çok şükür. Hüsnü zanla yaklaşan arkadaşlara diyorum ki, delilsiz Zevahiri ve El Kaide mürted olmuş diyen bir gruba ne kadar hüsnü zanla yaklaşacaksınız, gerçekçi yaklaşırsanız IŞİD'in İslam'a ve müslümanlara yarardan çok zarar verdiğini anlarsınız. El Kaide ve Zevahiri mürtedken IŞİD bu grubun içinde değil miydi, o zaman daima kıyamete kadar savaşacak olan o müjdelenmiş Taifatul Mansura neredeydi, mürtedlerin emri altında mı savaşıyorlardı yoksa El Kaide'den ayrıldıktan sonra mı bu El Kaide mürted oldu?

Çok güzel bir tesbit.

Kuteybe Çevrimdışı

Kuteybe

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

+10
Çok güzel yazmışsın. Hislerime tercüman olmuş.bir kardeş,batı medyası işid'i pofpofluyor deyince bana kızmış. Tam söylemek istediklerimi yazmışsınız.