Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nuzul'u İsa'ya inanmayanlarla vahdet yapılabilir mi?

I Çevrimdışı

izminçik

Üye
İslam-TR Üyesi
Yeryüzünü Allah'ın hakimiyet hakkını gasbeden tağutlardan temizlemek,küfre,zulme,sömürüye,haksızlıklara son vermek,insanları kula kulluk zelilliğinden kurtarıp Allah'a kul yapma mücadelesinde,''İsa'nın (a.s) geleceğine'' inanmayanlarla vahdete gidilebilinir mi?Gidilmeli midir?Bu davayı bereber omuzlamamızda bir sakınca var mıdır?

T Çevrimdışı

Takva Yolu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Yeryüzünü Allah'ın hakimiyet hakkını gasbeden tağutlardan temizlemek,küfre,zulme,sömürüye,haksızlıklara son vermek,insanları kula kulluk zelilliğinden kurtarıp Allah'a kul yapma mücadelesinde,''İsa'nın (a.s) geleceğine'' inanmayanlarla vahdete gidilebilinir mi?Gidilmeli midir?Bu davayı bereber omuzlamamızda bir sakınca var mıdır?

İsa a.s nüzulunu inkar eden ümmetin icmasıyla kafirdir. Kur'an'ın bir ayetini inkardan daha büyük bir küfürdür. Kafirlerle ise vahdet olmaz. Vahdet ancak Müslümanlar ile olur.

Binti Abu Qatade Çevrimdışı

Binti Abu Qatade

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
'Mehdi'nin çıkışını inkar eden, Muhakkak ki Muhammed'e indirileni inkar etmiş olur. Meryemoğlu İsa'nın geleceğini inkar eden de mutlaka kâfir olmuştur.Deccal'in çikacağını inkar eden de şüphesiz ki kâfirdir.'

(Suyuti,Kitabu'l Arifi'l Verdi fi Ahbaril Mehdi, 2/161)

T Çevrimdışı

Takva Yolu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kuranı inkar ile aynı denmesini anlarım da "Kur'an'ın bir ayetini inkardan daha büyük" nasıl oluyor açıklayabilir misin?

Kur'an'ın her ayeti iki ravi eşliğinde gelmiştir. İsa a.s nüzulu hakkında ise onlarca ravi içeren hadisler vardır. Kur'an bu yolla mütevatir olmuş iken, manevi mütevatir olan meseleler onlarca sahabenin rivayeti eşliğinde tevatür haline gelmiştir.

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
... Kur'an'ın bir ayetini inkardan daha büyük bir küfürdür. ...

Bu nasıl bir zihniyettir kardeş...

Tüylerim diken diken oldu...

Bi yandan Hadis İnkarcıları Mealciler çıkar bi yandan böyle Hadisi Kuran-ı Kerimin Üzerine çıkaranlar Var...

Allah ıslah etsin bu konu hakkında yorum yapmıyorum ancak bu yoruma karşı kayıtsız kalamazdım...

T Çevrimdışı

Takva Yolu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bu nasıl bir zihniyettir kardeş...

Tüylerim diken diken oldu...

Bi yandan Hadis İnkarcıları Mealciler çıkar bi yandan böyle Hadisi Kuran-ı Kerimin Üzerine çıkaranlar Var...

Allah ıslah etsin bu konu hakkında yorum yapmıyorum ancak bu yoruma karşı kayıtsız kalamazdım...

Hadis ehli olmak tüylerini diken diken ettiyse kendini biraz hesaba çekmelisin kardeşim. Kur'an yeryüzünde ki en sahih kitaptır. Allah'ın mahluk olmayan kelamıdır. Buradan kastımız İsa a.s nüzulunu inkarın, iki ravi eşliğinde nakledilen bir ayeti inkardan daha büyük olmasıdır. Hadis usulüne göre ravi sayısı arttıkça sıhhat artar.

İlmini bağırsaklarından alan bazı arkadaşlar elbette bunu anlamaz. Tekfircileri dedikleri kimseleri hazmedemiyorlardı, şimdi ishal olmuşlar, heryerde sıvıyorlar ortalığı. Ebu Hanzala'da esaretten çıktı. İshalleri iyice artar.

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hadis ehli olmak tüylerini diken diken ettiyse kendini biraz hesaba çekmelisin kardeşim. Kur'an yeryüzünde ki en sahih kitaptır. Allah'ın mahluk olmayan kelamıdır. Buradan kastımız İsa a.s nüzulunu inkarın, iki ravi eşliğinde nakledilen bir ayeti inkardan daha büyük olmasıdır. Hadis usulüne göre ravi sayısı arttıkça sıhhat artar.

İlmini bağırsaklarından alan bazı arkadaşlar elbette bunu anlamaz. Tekfircileri dedikleri kimseleri hazmedemiyorlardı, şimdi ishal olmuşlar, heryerde sıvıyorlar ortalığı. Ebu Hanzala'da esaretten çıktı. İshalleri iyice artar.

Böyle Gereksiz Yorumlarınla Forumu Meşgul Etme Sana Cevap Yazmıyorum.
İlminizi Nereden alıyorsunuz bilmiyorum.Bana hakaret etmeyin kendi içinizde kimle dalaşıyorsanız dalaşın bana bulaşmayın.
Zira Boş konuşuluyor

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yanlış anlaşılmasın benim mehdi, deccal gibi sahih hadislerle sabit konularda bir şüphem yok fakat bu cümle garip gelmişti onun için yazdım.

A Çevrimdışı

Almunadil

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Takva_yolu adlı üyenin zihniyetine göre İsa a.s. nuzulu hakkındaki hadisler ayetlerden daha tevatür ve güvenilir (haşa) olmuş oluyor.

Cahillerden Allaha sığınırım

A Çevrimdışı

Almunadil

Üyeliği İptal Edildi
Banned
'Mehdi'nin çıkışını inkar eden, Muhakkak ki Muhammed'e indirileni inkar etmiş olur. Meryemoğlu İsa'nın geleceğini inkar eden de mutlaka kâfir olmuştur.Deccal'in çikacağını inkar eden de şüphesiz ki kâfirdir.'

(Suyuti,Kitabu'l Arifi'l Verdi fi Ahbaril Mehdi, 2/161)

Bakınız bu yazıdanda anlaşıldığı gibi İsa a.s. Nuzulu hakkındaki ihtilaflar Suyuti bey'in zamanındada vardı.

A Çevrimdışı

Almunadil

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Niçin olmassınki usame bin ladin ve askerleri talibanla (görüşleri bir çok meselelerde farklı olmasına rağmen) birlikte kafir amerikaya karşı nasıl tek vücüt olduysa bunlarlada fevkalada olur. Bizim bakmamız gereken şey çok açık bu kimselere şirke veya küfre düstümü düşmedimi. Eğer düştüyse önce tevbeye davet ederiz kabul etmezlerse birlikte savaşmanın anlamı olmaz artık bizi birleştiren bişey yok demektir.

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Aklıma birden hafızlık falan geldi , Demek kuranın hepsini hıfzdenlerin yanında bir de bütün hadisleri hıfzedenler varmış aktarmak için ha , peki kimmiş onlar ?

Üst Ana Sayfa Alt