Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Obama Somali'ye asker gönderecek

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Obama Somali'ye asker gönderecekABD Devlet Başkanı Barack Obama, Somali’ye askeri yardım onayladı. Pazartesi günü Obama, Dışişleri Bakanı John Kerry’ye ilgili memorandum verdi.

09 Nisan 2013 Salı - 14:07

TIMETURK / Haber Merkezi

Memorandum metninde bu önlemin ‘barışı ve ABD’nin güvenliğini sağlayacağı’ vurgulandı.

Hükümet yetkilisinin gazetecilere açıkladığına göre, bu adım, ABD’nin ‘daha normal ilişkileri’ kurmak isteğini gösteriyor. Amerikalı yetkili, ‘Bu kararın, yeni tehdit değerlendirmelerine ya da somut eylem planlarına alakası yoktur’ diye söyledi.

ABD Milli Güvenlik Konseyi temsilcisi Caitlin Hayden, ‘ABD Somali’nin uzun vadeli ortağı kalmak istiyor ve Somali savunma güçlerini destekleyerek onların profesyonel orduya dönüşmesine yardım edecek’ diye belirtti.

Obama, Somali’ye askeri yardımı BM Güvenlik Konseyi’nin geçen ay aldığı karardan sonra onayladı. Bu karar doğrultusunda, Somali hükümetine ve kuvvetlerine bazı silah çeşitleri ambargosu bir yıl için kaldırılıyor.

2007 yılında Somali’de Geçici Hükümeti islamcılardan korumak amacıyla Batı ülkelerinin desteğiyle Afrika Birliği güçleri yerleştirildi. 8 yıl süren geçiş dönemi, yeni Devlet Başkanının 10 Eylül 2012’de seçilmesiyle sonuçlandı. Buna rağmen ülkedeki durum hem sosyal açıdan hem de güvenlik açısından eskisi kadar zor olmaya devam ediyor. (Rusya'nın Sesi)

timeturk

DjKarakurt Çevrimdışı

DjKarakurt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bravo Adamlar şeriat ülkesi gibi her yere adam gönderiyolar İSlamı iyi takip ettikleri ortada

S Çevrimdışı

SaYFuLLaH

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
zaten göndermeseler şaşarım. Hepsi boşuna, Allah'ın vaadi gerçekleşecek, kafirler istese de istemese de.