Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Öğrenci Evi Açtık Fikir ve Tavsiyelerinizi Alabilir miyim?

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kızlara yönelik bir öğrenci evi açtık. Bayramın akabinde başlayacak. Yıllardır farklı gruplara öğrenci gönderiyoruz fakat istediğimiz hedeflere ulaşamadık. Kimi kursların uzak olması, kızın evden tamâmen koparılması, arapça gibi elle tutulur eğitimlerin verilememesi vs. gibi problemler ile karşılaştık. Kardeşlerimiz kursta haftada beş gün üç gece kalması planlanıyor. Gün içinde eğitimde verecekler. Böylelikle ek bir ücret alınmayacak üstüne kendi ihtiyaçlarını da karşılayabilecekler. Genel olarak bu işi yapan bazı kardeşler ile görüştüm. Bu hususta burada tecrübesi olan kardeşler varsa fikri yardımlarını bekliyorum.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Arapça, fıkıh gibi bildiğiniz standart islami dersler verilecek. Halihazırda 3-4 senedir gündüzlü veriliyordu, şimdi yatılı yapılacak.

Peki, hangi şehir?
Yaş sınırı var mi ?
Arapça dil bilgisi mesela girişte hemen lazim mi yoksa sifir dil bilen de girebiliyor mu?
Ve yer var mi hala ?

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İstanbulda, arapça dil bilgisine bakılmıyor. Eğitimi medrese usulü gibi emsile, bina olarak başlamıyor zâten. Arapça dersinde muhadeseye girecek arap hocada, gavaide girecek hocada dersleri müstakil vereceği için seviyelere bakılmıyor. Eski medrese usulü öğrenci dersini yapacak hocaya birebir verecek. Fıkıh gibi dersler hariç. Dersler müstakil olduğu vede yer darlığından dolayı çok öğrenci alınamıyor..

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Anladim.
Yaş belirtmemisiniz ama onceden bileydim
Gelirdim.
Hayırlısı artik.
Kolayliklar dilerim.

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hocam onunla ilgili hanım kardeşi aramanız geliyor. Şu an için kaç kişilik bir mekan hazırladılar, yaş hususu nedir.. onlarla konuşursanız daha rahat bilgi alırsınız..

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Pek bilinen bir yer değil, Zaten üç dört tane kursu var.. Avrupa yakasında. Dernek adı derken isim soruyorsanız herhangi bir özel isim yok..

Üst Ana Sayfa Alt