Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ölümü Günde Kaç Kere Hatırlıyoruz? Hiç Düşündünüz Mü Bunu?

ölümü günde kaç kere hatırlıyoruz?hiç düşündünüz mü bunu?

• Kullanılan toplam oy
    3
V Çevrimdışı

vacar

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ölümü günde kaç kere hatırlıyoruz?hiç düşündünüz mü bunu?
düşünelim hem de aklımızdan hiç çıkmasın.bi olay anlatayım:
peygamberimize kızı Hz.Fatima sorar:ya Rasulallah şehidlerle haşr olacaklar kimleridr,der.Hz.Peygamber de :ölümü günde 20 kere anan şehidlerle berabar haşr olacak Ya Fatima,der...
vesselam....

V Çevrimdışı

vacar

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
tamam haydaa hocam.belirtirim.Allah sizdende razı olsun.
vesselam....

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allah razı olsun güzel bir hatırlatma...

Hiç saymıyorum ama hemen hemen ger gece herşey kendi sakinliğine çekilince her şey saf ve berrak olunca uyumadan düşünürüm..

Ve Allah cc'ın ruhumu alıcağını ve bu almada ya geri bırakmassa nasıl hesap vereceğimi düşünürüm ve çoğu kez korkudan uyuyamam öylece düşünürken sabaha karşı uyumuş olurum..

Tekrardan Allah razı olsun hatırlattığınız için...

V Çevrimdışı

vacar

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ne demek hocam.Allah izin verirse ben bu sitede bişeylet yapacağıma inanıyorum.tabiki sizlerinde desteği ile.
ben genelde böyle forumlarda yazışmada herkese hocam derim.çünkü benden kesinlikle fazla bişeyler biliyordur.onun için.kullanıyorum.
vesselam....

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Vallahi doğru söylüyorsunuz..

Zaten Allah cc bize merhamet etmese bizler doğru yolu bulamazdık.

V Çevrimdışı

vacar

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
evet.Allah ahir zman gençliği olan bizlere iman güzü versin inşallah..

V Çevrimdışı

vacar

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
sizler Allah'ın ipine sımsıkı sarılın ki hidayete ulaşasanız
hocam kızmayın ayetin hangi sure olduğu aklıma gelmedi.
vesselam...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ayeti Tam olarak yazayım kardeş..

Hep birlikte Allah’ın ipine (Kur’an’a) sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin. Allah’ın size olan nimetini hatırlayın. Hani sizler birbirinize düşmanlar idiniz de o, kalplerinizi birleştirmişti. İşte onun bu nimeti sayesinde kardeşler olmuştunuz. Yine siz, bir ateş çukurunun tam kenarında idiniz de o sizi oradan kurtarmıştı. İşte Allah size âyetlerini böyle apaçık bildiriyor ki doğru yola eresiniz.

Ali imran suresi 103..

Ayrıca buna benzer ayetler ise...

Bakara 93
Ali imran 101
Araf 170/171
meyrem 12/13/14
Rum 30 ve zuhruf 43

V Çevrimdışı

vacar

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
inş. hocam.
haydaa hocam ben bu siteye göre güzel fikirlerim var.onu kime açıklayacağım bilge verirseniz sevinirim.
vesselam....

G Çevrimdışı

gezgin

Üye
İslam-TR Üyesi
haydaa ' Alıntı:
zaten biz hatirlamasakta olum bize hatirlatiliyor...............dun arkadasim arabasini acayip vurdu.......icinden saglam cikmasi Allah 'in lutfu.........

geçmiş olsun kardeş

I Çevrimdışı

ılgın

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH razı olsun...benim aklımdan hiç çıkmıyo heleki ölüm haberlerini duydukça içim bi hoş oluyo.din öğretmenimiz bize bugün öleceğinizi bilseniz ne yapardınız diye diye bir kompozisyon yazdırmıştı ondan sonra ben bi hayli etkilendim...
bide annem hergün belli tesbihatları yaptıktan sonra ölümü tefekkür-ü düşünüyoo.gerçekten insanı yola getiren bişe...

L Çevrimdışı

loves

Üye
İslam-TR Üyesi
ben hergün düsünüyorum ve su anda ölmüs olsam nasil hesap verecegim aklimdan cikmiyor

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kardeşler. hepimiz düşündüğümüzü iddia ediyoruz ya. acaba gerçektende düşünüyormuyuz. yada doğru şekilde düşünülmesi gerektiği gibi düşünüyormuyuz. bence bu anketi yaşam tarzımıza bakarak cevaplayalım. sizce gerçekten düşünsek bu hallerde olurmuyduk!!!

S Çevrimdışı

sare88

Üye
İslam-TR Üyesi
MÜHİM HATIRLATMANDAN SEBEP ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞ.ÖLÜMÜ EN ÇOKTA ÖLÜM ŞEKLİMİ DÜŞÜNÜYORUM.EFENDİMİZ S.A.V. "NASIL YAŞARSANIZ ÖYLE ÖLÜRSÜNÜZ NASIL ÖLÜRSENİZ ÖYLE DİRİLTİLİRSİNİZ NASIL DİRİLTİLİRSENİZ ÖYLE HAŞR OLUNURSUNUZ.BUYURMUŞTUR.RABBİM ZAMANIMIZI VE GENÇLİĞİMİZİ HAYIRLI YERLERDE SARF EDENLERDEN EYLESİN.AMİN.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Belki yanılıyorumdur..Doğrular Allah'dan yanlışlar bizdendir..

bu soru olmamış..Çünkü soru iman gibi..

İman artar ve eksilir..Dolasıyla bu soruda günlere değişiklik gösterebilir..

Ondan ankete yanıt veremedim...

Bilgilerinize..

Üst Ana Sayfa Alt