Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ortak Akıllıar Platformu -Geniş Mezhep & Menhecliler-

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ortak Akıllıar Platformu -Geniş Mezhep & Menhecliler

AKİDE YETİMLERİ

Kitaba-Kilit-Vurmak.jpg

Öncelikle ne zamandır yazacaktım ki nasip olmamıştı...Ne zamandır Piyasada Kadınlı -Kızlı nerden tetiklendiği belli olmayan bir Kitle oluşturuldu...Çoğunluğu Liberal (Mezhebi Geniş) lerden oluşan bu toplulukta elinde Pankart birgün orda bir şurda , Demokrasi ve Kazanımlarını Gözetmekteler...

Sözde Tevhidi ve Tarikatçı - İlimci Cemaatlerinde Finansman Desteklerini yanına alan bu (Geniş Mezhepli) Platforma bir çok Akide Yetimi yardım etmekte..Bu gibi Ortak Akıllar Avrupada da çıkmıştı ve Ordan çağrışım yapmakta ki bizlerde anladık ki bunun altında yine ''Kukla Hükümetlerin ve Çanak Yalayıcı'' Cemaatlerinin Parmakları var...

Örneğin, ‘‘Ortak Akıl''... ‘‘Ortak Akıl''ın Fransızcada geçerliliği varsa, en sıradan bir sözlükte bile olması gerek. Ya ‘‘la raison collective'' ya da ‘‘la raison anonyme'' olarak. Ama yok. Buna karşılık, ‘‘usçul, ussal, usa dayanan, akla, usa uygun, usa yatkın, makul, sağduyuya aykırı düşmeyen'' anlamında ‘‘rasyonel'' (rationnel) sözcüğü var. Gelin, biz şu gösterişsiz ‘‘rasyonel''le idare edelim.

Kötü politikacılar ve yazarlar içi boş düşüncelerine ağırlık kazandırmak için toptancı uyduruk kavramlar kullanırlar. Böylece, bir şeyin, bir kimsenin, bir partinin toplumun ‘‘Tamamı'' tarafından seçildiğini, beğenildiğini, onaylandığını imá etmek isterler. Doğrusunu isterseniz, ‘‘Ortak Mülkiyet''ten hoşlanmayan halkımız, aklın, vicdanın, iradenin, bilincin ortaklığına düşkün görünmektedir. Oysa, olmayan ortak akla sadece akılsızlar güvenir, olmayan ortak vicdana ise sadece vicdansızlar sığınır.

Milli İrade ; İngilizce'de ''National Will'' Fransızca'da ''Nationaux'' olarak bilinir...Bu gibi saçma Sloganvari içi boş söylemlerle Ortak Akıl kimin neye hizmet ettiğini ortaya koyar...

Common mental; İngilizce ortak kafalar...

Mentaux courants; Fransızca'da Ortak kafalar...

Muhafazakar Kültürün yılmaz Savunucusu olan bu insanlar Libarel söylemlerinin altında Hükümet desteğini gizlerler...Bu böyle bir politikadır ayrıca böyle bir İçi boş Sloganik Demokratik eylemler kimin işine yarıyor !? Bu düşünülmelidir ..!!

LİBERALİZM'İN SAVUNUCUSU AKP PARTİSİ VE SİVİL TOPLUMCU DERNEK VE VAKIFLAR...

(Bir Elmanın iki Yarısıdır) Sivil Toplum Kuruluşları ve Liberal Hükümetler birbirinin sırtına binerek yol alırlar...Kervanda böylece Dizilir karşılıklı Çıkar anlaşması...

Kimlerle Hareket ediyorlar peki ?! İyi Bakın Siizn içine Girdiğiniz veyahut çok Beğendiğiniz ''Hocaefendi'' lerinizinde Vakıf ve Derneği bu Listede olabilir..

Bir yandan yeni bir anayasa istiyorlar öte yandan “darbeye hayır” toplantıları düzenliyorlar. İslamcı AKP iktidarı ile akrabalık ve ahbaplık bağı olan medya tarafından da “demokrasi havarisi” olarak niteleniyorlar. Kim bunlar diye baktığınızda dernek, vakıf, birlik adı altından Naşkibendisini, Nurcusunu, Fethullahçısını bilumum tarikatları, cemaatleri ve yeşil sermayeyi bir arada görüyorsunuz. İşte bir kısmı:

LİSTESİ (Bunlar Açık Destek Verenler) Birde Kapalıları Var Bunlarıda Öğreneceğiz zamanla...

Listenin tamamı için;https://www.islam-tr.org/dogru-bildig...zip-arsiv.html (Demokrat Cemaatlar ve Dernek-Vakıflar (ZİP-ARŞİV))

İŞTE DEMOKRASİ YANLISI CEMAATLER

Darüsselam Vakfı.
Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı.
Furkan Eğitim Hizmet Derneği.
Memur-Sen.
Suffa Vakfı.
Hak-İş.
Ribat Eğitim Vakfı.
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği.
İmam Hatip Eğitimine Destek Derneği.
Vatan İçin Can Verenler Federasyonu.
İnsani Yardım Vakfı.
İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği.
Mazlum-Der Genel Merkezi.
Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi.
Ensar Vakfı.
Dünya Ehli Beyt Vakfı.
İlim Yayma Cemiyeti.
Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı.
Hekimler Birliği Vakfı.
Anadolu Aslanları İşadamları Derneği.
Hukukçular Derneği. Sağlık-Sen.
Türkiye Yazarlar Birliği Vakfı.
İnsan ve Medeniyet Hareketi.
Divan Araştırma ve Eğitim Derneği.
Birlik Vakfı.
Genç İşadamları Vakfı.
Hayat ve Soysal Yardımlaşma Vakfı.
Büyük Selçuklu Vakfı.
Ecza-Bir Derneği.
Demokrat Hanımlar Derneği.
İnsan Hakları ve Özgürlükleri Derneği.
Demokrat Hukukçular Derneği.
Diyanet-Sen.
Tüketiciler Birliği.
Öğretmen-Sen.
İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği.
Filistin Dayanışma Derneği.
Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı.
Sağlık Elemanları Vakfı.
Türkiye İmam Hatipliler Vakfı.
Tüm İlahiyat Fakülteleri Yüksek İslam Mezunları Derneği. Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği.
İlim Yayma Vakfı.
Hayrat Vakfı.
Hamidiye Vakfı.
İsra Uluslararası Dayanışma ve Yardım Derneği.
İslami İlimler Araştırma Vakfı.
Hayır Kapısı Muhtaçlara Yardım Derneği.
Hayra Hizmet Vakfı.
Güzide İlim ve Kültür Vakfı.
İmam Hatip Liseleri Aile Birlikleri.
İnsani Yaşam Derneği.
İrşad Dayanışma Vakfı.
Saadet Vakfı.
Gülistan Çevre Vakfı.
Gaye Vakfı.
İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği.
Yeşilay Derneği.
Şefkat Vakfı.
Betül Hanımlar Derneği.
Büyük Anadolu Vakfı.
Din Görevlileri Vakfı.
Ahlak, Kültür ve Çevre Derneği.
Seyyid Burhanettin İlim Vakfı.

LİBERALİZM'İ İYİ TANIMALISINIZ !! KAPİTALİST BİR ÇARKTIR !! BEDELİ TÜM HAYAT TARZINIZDIR !!

Liberalizm, özgürlüğü birincil politik değer olarak ele alan bir ideoloji, politika geleneği ve düşünce akımıdır. Genel anlamda liberalizm, bireylerinifade özgürlüğüne sahip olduğu, din, devlet ve kimi zaman kurumların gücünün sınırlandırıldığı, düşüncenin serbest bir şekilde dolaştığı, özel teşebbüse olanak sağlayan bir serbest piyasa ekonomisinin olduğu, hukukun üstünlüğünü geçerli kılan şeffaf bir devlet modeli ve toplumsal hayat düzeni hedefler. Liberal demokrasi olarak adlandırılan bu devlet düzeni, açık ve adil bir seçim sistemi ile birlikte tüm vatandaşların kanun önünde eşit olduğu ve fırsat eşitliğine sahip olduğu bir sistem olarak modellenir.
Yapısından ötürü liberalizm tartışmaya açıktır. Liberalizm ekonomide, özel girişim demektir en başta. Yani [kapitalist] üretim ilişkilerini benimser. Bir Toplumu, Ulusu yönetim biçimidir. Dolayısıyla bireysel özgürlüklerin kısıtlanamaması liberalizme ters olması gerekir.

Kralların doğal yönetim hakkı, veraset sistemi, devlet dini gibi eski devlet teorisini oluşturan birçok temel kabule liberalizm karşı çıkar. Tüm liberaller bireyin yaşama hakkı, özgürlüğü ve mülkiyet hakkı gibi temel insan haklarını kabul eder ve desteklerler. Bununla birlikte birçok ülkede modern liberalizm, toplumsal refahın sağlanması açısından, devletin birey özgürlüğü üzerinde minimal bir kısıtlayıcı gücü olmasını savunarak klasik liberalizmden ayrılır.
Liberalizmin kökleri batı aydınlanma sürecine dayansa da, bugün için terim sağdan sola siyasal yelpazenin farklı noktalarını kapsayan, özgürlük temelli bir düşünce çizgisini tanımlar.

Kitaba-Kilit-Vurmak.jpg

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hepsini topa tutunca bi avuç müslümanla kalıveriyoruz.akideleri nedir bilmem ama mazlumder'in çalışmalarını beğeniyorum.mezhepleri geniştir belki ama biçok ehlisünnetten daha aktifler insani yardımda.

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Altta yazdıklarım ''selsebil'' kardeş sana ithafen değil benim başlattığım konuya devamladır....bir kaç sözüne verdiğim cevap sana değil O Zihniyetedir...

İnsancıllık ve Humanizm ile Tevhid Dininin Dünya üzerindeki Ülkelere Hakim olabileceğini düşünüyorsanız...En büyük insancıllar Neo Liberal Fetullah Gülen ve Dinlerarası Diyalogculardır....Allah ve Rasulunden Daha Merhametli bir Cemaatleri var...

ama biçok ehlisünnetten daha aktifler insani yardımda

İnsani Yardım (İnsancıllık) Humanistlik sadece O derneklere Özel bir Davranış biçimi değildir....Kapitalistler-Liberaller-Sosyalistler-Komunistler-Demokratlar bunların hepsinde olan adı üstünde ''İNSANİ'' bir özelliktir...

En Faşist ve Barbar Emperyalistler dahi önce Besler sonra Boğazlarlar halkları...Tavuk Çiftliğine çevirdikleri Dünyada bu ''İNSANCIL''lar O Tavukların taaa kendileridir...

hepsini topa tutunca bi avuç müslümanla kalıveriyoruz.

SAYISAL ÇOĞUNLU KENDİNE ''İLAH'' EDİNEN SÖZDE İSLAM ADINA ORTAYA ÇIKMIŞ ''POLİTİK CEMAATLER'' ne Zaman Kalabalıklara ''TAPINMAYI'' bırakacaklar !!

Demokrat bir Müslüman Etiketi taşımıyoruz ...Çoğunluk Manyağı Demokrat Müslüman adı taşıyan Şerefsiz Zevattan da değiliz...Bu Forum dahilinde yazı yazan bir çok Müslüman Kalabalık yapmak için burda yazız yazmıyorlar...

Çokluk ile Övünmektense Yanlız kalır Şerefini ve İZZETİNİ Kaybetmiş Mürted -Munafık veyahut Kafir olmuş adını Müslümancık koyan izzetsizlerden olmayacağım...

Bizim Milletimiz İbrahim'dir (Hz.İbrahim'in İzzetli ve Şerefli Milleti) Unutmayalım...Tek Başımıza kalsakta O Atamız gibi olmayacaksak,Biz kimi örnek alacağız...En Güzel Örnek bize İbrahim (a.s) dedir...Kalabalıklarda değil..!!!