Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Osman Akyıldız'dan Mektup Var!!!

kavkazjihad Çevrimdışı

kavkazjihad

Üye
İslam-TR Üyesi
2013409141138-b.jpg
Suriye direnişine destek olduğu iddiasıyla tutuklanan İslam Dünyası Dergisi İmtiyaz Sahibi Osman Akyıldız, karşı karşıya kaldığı iddiaların ibretlik olduğunu söyledi
2013-04-09
Küresel Kitap" isimli bir yayınevi işleten, "İslam Dünyası" adıyla bir dergi çıkaran ve aynı zamanda Arapça'dan Türkçe'ye kitap çevirerek kendi çapında kültürel faaliyetlerde bulunan Osman Akyıldız, bir sabah kapısında polisleri görünce neye uğradığını şaşırdı.
İstanbul'da yaşayan Akyıldız, sabahın beşinde kapısına gelen polislerin kendisine; Adana Emniyeti'nin isteği üzerine Adana'ya götürüleceğini söylemesiyle şok oldu. Daha sonra tutuklanan ve Adana F Tipi Cezaevi'nden Akit'e yazdığı mektupta tutuklanma sürecine ilişkin bilgiler veren Akyıldız, "Geride gözü yaşlı bir eş ve iki çocuk bıraktım" dedi.
AKYILDIZ: SUÇLAMALAR GERÇEKTEN İBRETLİK
Adana Emniyeti tarafından 26 Şubat'ta gözaltına alınan ve 1 Mart'ta tutuklanan Osman Akyıldız, " Suçlamalar gerçekten ibretlik: Suriye direnişine destek olmak. Zalim Beşşar'a karşı direnen Suriye halkına bütün kahramanlarıyla ve halkıyla destek olan ülkemizde böylesine bir suçlamayla yargılanıyoruz" dedi.
Başbakan Erdoğan'ın bile her gün Suriye direnişini destekleyen konuşmalar yaptığını dile getiren Akyıldız, "Adana Emniyeti bizi böylesine bir suçlama ile tutukladı" diye konuştu.
Adana Emniyeti'ne gittiğinde çıkarmış olduğu derginin Ankara temsilcisi Ömer Belül ve dergiye "Doğu Türkistan" hakkında bir yazı gönderen Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi Miraç Karaaslan ile aynı fakültenin 3. Sınıfında okuyan Alper Cinaklı' nın da tutuklanmış ve aynı dosyadan mahkemeye çıkarıldıklarını ifade etti. Akyıldız, " Üç genç öğrenci derslerinden geri kaldı, ben ise geride çocuk ve gözü yaşlı bir eş bıraktım" dedi.
AV. YÜZGÜL: İDDİANAMENİN ÜÇTE İKİSİ TELEFON GÖRÜŞMELERİ
Osman Akyıldız'ın avukatı Ömer Yüzgül, Akyıldız hakkında 106 sayfalık bir iddianame hazırlandığını söyledi. İddianamenin üçte ikilik kısmının Akyıldız'ın telefon görüşmelerinden oluştuğuna dikkat çeken Yüzgül, "Bu insanlar 1 buçuk yıldır teknik takibe alınmışlar, iddianamede aleyhlerine kullanan deliller, müvekkilimin telefon görüşmeleri, elektronik ortamdaki görüşmeleri ve evinde bulunan 'cihad' başlığı taşıyan ya da içeriği barındıran kitaplardan oluşuyor" dedi.
Akyıldız'ın, Suriye direnişine destek vermek, direnişin propagandasını yapmak ve Suriye'ye gitmek isteyenlere aracılık etmekle suçlandığını aktararak "Asıl neden Türkiye ile İsrail'in anlaşması sonucu Suriye'ye yardımın kesilmesi ve yardım edenlerin de takibe alınmasındandır" diye konuştu.
Yeni Akit

Üst Ana Sayfa Alt