Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Oy Kullanmak -abdullah Yolcu Hoca

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

muhtaç1

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Herkez kendi inandigini destekleyecek hoca bulurda bi bakmaz Allah ne der diye halbuki hukum Allaha aittir derizde sonra bunu bile bilr gider taguta hukum yetkisi veririz sizin vicdaniniz kabul ediyorsa huketme yetkisini insanlara tanimayi siz bilirsiniz yoksa ben buraya en az 100 tane gunumuzun alim ilim talabesi hocanin oy kullanmanin sirk oldugunu belirten dokuman dokerim ama fayda vermez

Nas Çevrimdışı

Nas

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şu partiler uğruna harcadığınız çabaları Allah yolunda cihada çıkmak için hazırlığa harcayın.

Eğer onlar (savaşa) çıkmak isteselerdi elbette bunun için bir hazırlık yaparlardı. Fakat Allah onların davranışlarını çirkin gördü ve onları geri koydu; onlara «Oturanlarla (kadın ve çocuklarla) beraber oturun!» denildi.(Tevbe 46)

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@Hattab Amedi bence zorlama ...
Partici bir hocadan başka bir açıklama beklenemez tabiki ... istersen sende Hüdapar için propaganda yap ...
Abdullah yolcunun sohbetine oturmuşluğum yok,ha keza nurettin yıldız hocanında...Ama şuna inanıyorum bunlar alimdirler,bu alimlere kulak verip dinliyorum,beğenmediğin bir sohbeti olabilir ama alimleri taraf tutar gibi tutmamak lazım,istifade ediyorum,ve Abdullah yolcu hocayı bu sitede tanıdım.Alimleri kolay kolay harcamamak lazım,hoşuna gitmediyse,delillerini yine alimlerin delilleri ile getirmek lazım...Allah için meseleyi hüdapara getirmeyin kardeşim...öyle ucuz bir anlayışım yok,propaganda niyetimde hiç yok,sadece meseleye birazda farklı bir açıdan bakmakta ne tür bir kötülük var...

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Işine gelince mesele ucuz gelmeyince değil ..
bu lafları bırak bence kardeşim ...
ben ikisinin de birtam taraflarını severim ama bu konuda görüşlerini red ediyorum ...
reddiye için de delil arıyorsan bu sitede tonlarca var ... yoksa bunları görmemezlikten mi geliyorsun?
Konuyu tabiki Hüdapar'a getiririm ... çünkü senin putun o ....

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
abdullah b. abdulhamid b. abdulmecid alu ismail el-bezzaz el-türkmanî el-eserî el-ırâkî / abdullah yolcu

şeklinde olan kişi.

eğitim ve icazet aldığı hocalari ise;

ilim tahsil ettiği hocaları:

1- allâme abdullah b. abdulaziz b. baz rahimehullah

2- allâme muhammed b. salih el-useymin rahimehullah

3- allâme abdullah b. abdurrahmân el-cibrîn rahimehullah

4- allâme sâlih b. fevzân el-fevzân

5- allâme abdullah b. abdulaziz b. akîl el-akîl rahimehullah

6- allâme abdulaziz b. abdullah er-racihî

7- muhaddis abdullah b. abdurrahman es-sa’d

8- büyük davetçi muhammed mahmud es-savvaf rahimehullah

9- büyük davetçi mahmud garib el-mısrî rahimehullah

10- ırak’ın büyük alimi muhammed behcet el-eserî rahimehullah

11- allame abdurrahman el-berrak

12- allame abdurrahman el-mahmud

13- allame abdullah b. ğaydan el-ğaydan rahimehullah

14- şam’ın büyük muhaddisi muhammed nasıruddin el-elbani rahimehullah

icazet aldığı hocaları:

1- allâme muhammed b. ismail el-umrâni es-san’ânî.

2- allâme abdullah b. abdulaziz b. akîl el-akîl rahimehullah

3- muhaddis abdullah b. abdurrahman es-sa’d

4- muhaddis prof. dr. mâhir b. yâsin el-fahl

5- şeyh ahmed b. abdurrezzak el-angari

6- muhaddis ahmed ali es-sureti

7- muhaddis muhammed kasım el-veşeli

8- muhaddis senaullah isa han

9- muhaddis gulamullah rahmeti

10- muhaddis muhammed el-ensari el-a’zamî

11- muhaddis muhammed israil en-nedevî

12- muhaddis abdulvekil el-haşimî

13- muhaddis abdullah ömer el-ehdel

14- prof. dr. velid abdullah el-menisi

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
eğer benim putum hüdaparsa ve propagandası için bunu yapıyorsam,ki sanırım bir çok kardeşin kanaatide budur,o zaman putu yemesinide bilirim.seçime kadar oy-parti vb tek bir mesaj yazmayacağım,hatta seçime kadar başka bir mesaj yazmayacağım,ki hiç kimse seçim öncesi propaganda yapıyor demesin,ama burdayım ve buradan istifade etmeye devam edeceğim..ağız tadıyla bir konuyu konuşamıyacakmıyız be kardeşim,illa herkes robot olsun ve senin gimi desin,bunumu istiyorsun..kızmıyorum haa sadece üzüldüm,taraf tutar gibi alim tutuyoruz..itham edeceğine,sende iddialarını delilleriyle sun,akıl sahibleri kararını versin..neyse bakalım bensiz bu bir ay nasıl geçecek...
heppinizi ALLAHa emanet ediyorum,ölmezsek bir ay sonra yazmaya başlıyacağım,buda kendime cezam olsun...selametle..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt