Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Oy Kullanmak Şirkmidir! Akidesiz Tasavvufculardan Selefilere Cevap

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kuşçu , Bu Kavminin sapığının şeyhinin "Kıbrisi" olduğunu biliyorsun demi?

Bilmiyordum ama öğrenmiş oldum.

Bu adamı aslında ilk başlarda mustafa kemale sayması sövmesi nedeniyle çok sevmiştim. Ama daha sonra tevhidi anlayınca birçok sapıklıklarını gördük. Bu, tasavvuf dininin hak olduğuna inanıyor ve osmanlı devletine inanılmaz derecede fanatik. Yani atalar dinine inanıyor diyebiliriz. Fatihin evlat katline kırk dereden su getirerek fetva verdirtebiliyor.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ve yine tayibin amerikayla birlikte ırağa girmesini bir strateji olarak değerlendiriyor.

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Söyledikleri yanlış sayılmaz. islama yakın bir partiye oy vermemek, islam düşmanı bir partiye oy vermek gibidir. Çünkü islama yakın bir partiye verilmeyen her oy, islam düşmanlarını iktidara bir adım daha yaklaştırır. Demokratik yollarla şeriat gelmeyebilir belki ancak islami partilere oy vererek şeriatçılara nefes aldırılabilir ve şeriata zemin hazırlanabilir. Bir partiye oy vermek için partinin müslüman olması da gerekmez. İslama ve müslümanlara zararı yoksa ve destek oluyorsa da o partiye oy verilebilir. Peygamber de kendisini destekleyen farklı inanç/din gruplarıyla anlaşmış ve ortaklık etmiştir. Bunun dışında, mekkedeki müşrik zulmünden kaçan peygamber arkadaşları da hristiyan bir devlete iltica etmişlerdir. Bu devletin başkanına karşı yapılan isyanda devlet başkanının kalması için dua etmişlerdir. Bir küfür devletinin gayrimüslim başkanını dua ile desteklemek suç değil ise, oy ile desteklemek neden suç olsun?

Bu tarz oy kullanmaktan meneden çevrelerin gerçekten de derin devletin kontrolünde olabileceğini düşünüyorum. Böyle bir şey en çok kime yarar? Elbetteki chp gibi partilere yarar. Bu bakımdan, "oy vermek şirktir" diyen birisi potansiyel chp'lidir. Sonuçta Taliban'ı da ABD'nin kurduğu biliniyor. Bunun gibi, Türkiye'deki bazı "islami" gruplar da derin devletin ürünü olabilir. Diyelim ki, hiçbir dindar/inançlı kişi oy vermedi. Ne olacak o zaman? Ben söyleyeyim; Chp iktidar olacak. Ondan sonra ne olacak peki? Dindar/inançlı insanlar (selefiler de dahil) daha mı rahat edecekler? Elbetteki hayır. Bu sefer akp'yi mumla arayacaklar. Chp'ye karşı ne yapacaklar peki? Kılıçlarını kınlarından çekip kafir avına mı çıkacaklar? İslami "gezi" olaylarıyla ya da başka yöntemlerle cehape'yi devirip şeriat mı ilan edecekler?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
provokasyon

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Söyledikleri yanlış sayılmaz. islama yakın bir partiye oy vermemek, islam düşmanı bir partiye oy vermek gibidir. Çünkü islama yakın bir partiye verilmeyen her oy, islam düşmanlarını iktidara bir adım daha yaklaştırır. Demokratik yollarla şeriat gelmeyebilir belki ancak islami partilere oy vererek şeriatçılara nefes aldırılabilir ve şeriata zemin hazırlanabilir. Bir partiye oy vermek için partinin müslüman olması da gerekmez. İslama ve müslümanlara zararı yoksa ve destek oluyorsa da o partiye oy verilebilir. Peygamber de kendisini destekleyen farklı inanç/din gruplarıyla anlaşmış ve ortaklık etmiştir. Bunun dışında, mekkedeki müşrik zulmünden kaçan peygamber arkadaşları da hristiyan bir devlete iltica etmişlerdir. Bu devletin başkanına karşı yapılan isyanda devlet başkanının kalması için dua etmişlerdir. Bir küfür devletinin gayrimüslim başkanını dua ile desteklemek suç değil ise, oy ile desteklemek neden suç olsun?

Bu tarz oy kullanmaktan meneden çevrelerin gerçekten de derin devletin kontrolünde olabileceğini düşünüyorum. Böyle bir şey en çok kime yarar? Elbetteki chp gibi partilere yarar. Bu bakımdan, "oy vermek şirktir" diyen birisi potansiyel chp'lidir. Sonuçta Taliban'ı da ABD'nin kurduğu biliniyor. Bunun gibi, Türkiye'deki bazı "islami" gruplar da derin devletin ürünü olabilir. Diyelim ki, hiçbir dindar/inançlı kişi oy vermedi. Ne olacak o zaman? Ben söyleyeyim; Chp iktidar olacak. Ondan sonra ne olacak peki? Dindar/inançlı insanlar (selefiler de dahil) daha mı rahat edecekler? Elbetteki hayır. Bu sefer akp'yi mumla arayacaklar. Chp'ye karşı ne yapacaklar peki? Kılıçlarını kınlarından çekip kafir avına mı çıkacaklar? İslami "gezi" olaylarıyla ya da başka yöntemlerle cehape'yi devirip şeriat mı ilan edecekler?

tumblr_mpqkytRgdd1szzkzjo1_500.gif

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Basettiğin konular ile ilgili amacın öğrenmek ise bunlarla ilgili birsürü konu başlığı var. Delilleriyle beraber. Yeni birşey de sormuyorsun.
Yok amacın savunduğun fikirlere taraftar toplamak ise, emin ol ki bu konular konuşuldukça senin beklediğinin tam tersi oluyor.
Yok Amacın tartışma açmak, forumu galeyana getirmek ise, bu da beklediğin etkiyi yapmıyor.

En iyisi bi de forumda daha önceden bahsettiğin konular ile ilgili açılan başlıklara bir gözat derim. Yoksa zamanını ve zamanımı (zı ) boşa harcıyorsun.
Selam

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kadir hocası öyle demiştir gitme üzerine Kuşçu akhi

Amerika kendini bitirmek için yine kendince bir komplo üretti ve iflasa girdi. Aslında canı askerlerini öldürtmek istiyordu da öyle kuru kuru olmazdı. Bir tiyatro sahnesinde ölmelilerdi. Ne zalimmiş bu buşlar obamalar, kendi insanını öldürüyor göz göre göre.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
La havle...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt