Öze Dönüş Hikayesi (1)

Muhal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kathy Grace Duncan, 11 yıl erkek olmaya çalışarak yaşadıktan sonra gerçek cinsiyetine dönüş yapmış bir kadın. Kathy 19 yaşındayken yıllarca babasının annesine uyguladığı şiddet ve istismara şahit olmanın etkisiyle erkek olmaya karar veriyor. Cinsiyet kimliği bozukluğu yaşayan kadınlarda görülen yaygın öykülerden biri. Ezilen bir anneye sahip olup onun gibi ezilmemenin yolunun onunla aynı cinsiyeti taşımamak olduğunu zannetmek. "Kadınsan ezilirsin, güçlü olmak için erkek olmak gerekir". Kathy 19 yaşında horman almaya başlar ve kadınsı vücudunda ameliyat ile değişiklik yaptırır. Bu haliyle 11 yıl yaşar.

Ancak 30 yaşına geldiğinde mensubu olduğu kilisenin etkisiyle içinde bulunduğu durumun yanlış olduğuna karar verir. Ve yeniden tedaviye başlar. Bu sefer amaç kendine geri dönmek, kadınlığına geri dönmek. Geri dönüş tedavisi 1993'te başlıyor. Hormonların vücuduna verdiği zararlarının tamir edilmesi 5 yıl sürüyor. 26 yıldır da kendi gerçekliğine dönüş yapmış olarak yaşıyor.

Kathy, o dönemde asıl ihtiyacı olanın sevgi olduğunu, bunun eksikliği ile cinsiyet değiştirme yoluna girdiğini söylüyor. Eşcinselliğin aslında ilişki sorunu olduğunu ifade eden Kathy erkek olarak yaşamaya çalışan kadınlara şöyle sesleniyor : "Bu şekilde yaşamak zorunda değilsiniz. Özgürlük mümkün, iyileşmek mümkün." "Kadın bedeninde hapsolmuş erkek." gibi trajik ifadeler kullanıyorlar malum. Bu öykü o tür ifadeleri 26 yıl önce çürütmüş halbuki. Kim bilir daha nasıl öyküler var bilmediğimiz/ulaşamadığımız/ulaşmamız engellenen.

Haberin linki : After 11 years, woman gave up life as ‘man’ when God touched her heart | News | LifeSite

İg: Fıtrat hareketi
 

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt