Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Pakistan Talibanı(tehrik-i Taliban)'ın Işid'e Biat Konuşması Yayınlanmış

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu video gerçek mi?yoksa kısmi(bir bölümünün biatı mı) biat mı?bilgisi olan var mı?hep bu tür söylentiler vardı ama ilk defa bu tip video görüyorum. Pakistan talibanından ayrılan bir grup vardı yanlış hatırlamıyorsam onlar mı biat etmiş acaba?

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bakıyom da gündem hasas ama işid yanı ları yine çikmiş sabir inş yalanlamalar geliyor kimse kendine pay çikarmasın

bana diyorsan yüz kere söyledim ışidçi değilim.Sempatizanlığım bitti dedim.Bu konuyu açınca bunumu anlıyorsunuz?sadece soru sordum subhanallah.Her video ekleyip soru soran veya alıntı yapan ışidçi mi oluyor?

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bana diyorsan yüz kere söyledim ışidçi değilim.Sempatizanlığım bitti dedim.Bu konuyu açınca bunumu anlıyorsunuz?sadece soru sordum subhanallah.Her video ekleyip soru soran veya alıntı yapan ışidçi mi oluyor?
ahi üzerine niye alıyon allah sana rahmet etsin birde iyi araştir inş bunlar yalanlari okadar çiktiki birde pkk şavaşiyor diye şahisım konu açmiyor .....

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şunu da belirtmek gerek ışid'i tekfir etmiyorum lakin aşırılıklarından,hariciliğinden bunalıyorum ve üzülüyorum,ve çok önceden beri sempatizanlık ve söylemlerle sınırlı olan bu desteğimi çekmiştim.O sebeple ayrıca ahraruş şam komutanının internette yayınlanan kesilme görüntüleri de halen daha sürekli gözümün önüne geliyor.Ahraruş şam'ın menhecini tam olarak doğru bulmasamda(çok ılımlı)yinede müslüman sonuçta.Böyle bir vahşet olmamalıydı.ilk orada soğuma başlamıştı.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu olay yanlış anlamaymış. furkan akhi bana dememiş yani. lakin üzerime yapıştı bir kere ışidçilik.İnsanın adı çıkacağına canı çıksın :) belkide halen daha ışidçi olduğumu sanan üyelerde var olabilir.

Insanlar iste ...bazen ne yaparsan yap insanlari bir konu uzerinde memnun kilimazsin.

Akhim Allah swt senin kalbini biliyor ya gerisini pek zorlama.....

Bu arada nasilsin...midende duzelme war mi?

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Insanlar iste ...bazen ne yaparsan yap insanlari bir konu uzerinde memnun kilimazsin.

Akhim Allah swt senin kalbini biliyor ya gerisini pek zorlama.....

Bu arada nasilsin...midende duzelme war mi?

3 gündür hiç ağrı sızı falan yok.Tamamen iyileşti.Görünürdeki sebep psikiyatrik ilaçları hepten bırakmıştım sanırım yoksunluk belirtileri olmuş ve bağırsaklara ağrı olarak vurmuş ilaçları içince bir anda düzeldi.Dua eden ve etmeyen bütün kardeşlerden Allah razı olsun.

Tora Bora Çevrimdışı

Tora Bora

Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar hazır konuda uygunken bir şey tartışalım. Facede olsun realde vs yada sosyal alem denen alemde olsun defalarca bu tür mevzular döndüğüne şahit oldum. Mesele şu ki! Işid'in ameli malum. Islam'da malum ortada, saklı, gizli yahut ulasilmaz değil. Ayrıca ululemr'lerde malum! Durum böyle aşikar iken birgün futbolcu birgün şarkıcı türkücü birgün o birgün bu. Kah Çeçen gah taliban gah nusret vs vs.. Yani insanlar sanki takim tutuyor gibi mi? Bugün ışid bu amel üzere olduğu halde, el kaide lideri zevahiri (hafizehullah) bile biat etse! Işid'e biatmi edilmeli!? Böyle durumlarda hep Deccal geliyor aklima!.. Onada her halde çok çok insanin tabii olması hep birbirlerine bakarak mı olacak! Çoğunluk gerçekten başlı başına bir fitne diye düşünüyorum! Yaniliyormuyum?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar hazır konuda uygunken bir şey tartışalım. Facede olsun realde vs yada sosyal alem denen alemde olsun defalarca bu tür mevzular döndüğüne şahit oldum. Mesele şu ki! Işid'in ameli malum. Islam'da malum ortada, saklı, gizli yahut ulasilmaz değil. Ayrıca ululemr'lerde malum! Durum böyle aşikar iken birgün futbolcu birgün şarkıcı türkücü birgün o birgün bu. Kah Çeçen gah taliban gah nusret vs vs.. Yani insanlar sanki takim tutuyor gibi mi? Bugün ışid bu amel üzere olduğu halde, el kaide lideri zevahiri (hafizehullah) bile biat etse! Işid'e biatmi edilmeli!? Böyle durumlarda hep Deccal geliyor aklima!.. Onada her halde çok çok insanin tabii olması hep birbirlerine bakarak mı olacak! Çoğunluk gerçekten başlı başına bir fitne diye düşünüyorum! Yaniliyormuyum?
MasaAllah. Guzel tarif

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Isidin iyi savastigi bir gerçek. Son dönemde aldığı savaş ganimetleri de ortada.
Lakin hepnkafami kurcaliyor. Isidin savasa davet videolari o kadar cok olmasina rağmen, 1 tane de olsa islama davet videosunu izlemedim. Benim için büyük soru işaretlerinden birisidir.
.
.

Ahrar ve Nusra konusunda ;pozisyonlarin taktiksel olduğu nu düşünüyorum. Son zamanlarda ise Ahrar ve Nusra bayraklarini bir arada görmeye basladik sanki.
ÖSO hakkinda isidin haksiz olduğunu düşünmüyorum (hala). Ama nusra ve ahrar olaylarinda savunacaklari hiçbirşey yok. Hele ki ABD nin son saldirilarindan sonra hala ayni noktada kalmasi ...
Cephelerde Galip gelmesi sonucu değiştirmez. Dökülen kan ve hala inat var işidin ellerinde.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Isidin iyi savastigi bir gerçek. Son dönemde aldığı savaş ganimetleri de ortada.
Lakin hepnkafami kurcaliyor. Isidin savasa davet videolari o kadar cok olmasina rağmen, 1 tane de olsa islama davet videosunu izlemedim. Benim için büyük soru işaretlerinden birisidir.
.
.

Ahrar ve Nusra konusunda ;pozisyonlarin taktiksel olduğu nu düşünüyorum. Son zamanlarda ise Ahrar ve Nusra bayraklarini bir arada görmeye basladik sanki.
ÖSO hakkinda isidin haksiz olduğunu düşünmüyorum (hala). Ama nusra ve ahrar olaylarinda savunacaklari hiçbirşey yok. Hele ki ABD nin son saldirilarindan sonra hala ayni noktada kalmasi ...
Cephelerde Galip gelmesi sonucu değiştirmez. Dökülen kan ve hala inat var işidin ellerinde.
Timur war bu tarihte ayagi sakat olan...Yildirimi devirmek istiyor..."gokte nasil bir ilah warsa yerdede bir hukumdar olur mantigiyla"...

Alimler timura gidip nasihat ederler;
Osmanliya saldirman kufrun lehinedir,onlar batida kuffara karsi cenk ederler...bu islamin ihyasidir...diyeee

Malesef timur bunlari dinlemez yildirima karsi ankara savasini kazanir...Ve islamin batida 50 yillik durakliligina,bir cok yerin talan edilmesine.insanlarin oldurulmesine...hatta alimlerin.esir esilmesine sebep olur...

Ecel iste ankara savasinda kisa bir sure sonra vefat eder timur...dunya onada kalmaz...

Kisa bir zaman icindede devleti yikilir...

The end...
12334_0242-1.gif

Son düzenleme:
Tora Bora Çevrimdışı

Tora Bora

Üye
İslam-TR Üyesi
Timur war bu tarihte ayagi sakat olan...Yildirimi devirmek istiyor..."gokte nasil bir ilah warsa yerdede bir hukumdar olur mantigiyla"...

Alimler timura gidip nasihat ederler;
Osmanliya saldirman kufrun lehinedir,onlar batida kuffara karsi cenk ederler...bu islama ihyasidir...diyeee

Malesef timur bunlari dinlemez yildirima karsi ankara savasini kazanir...Ve islamin batida 50 yillik durakliligina,bir cok yerin talan edilmesine.insanlarin oldurulmesine...hatta alimlerin.esir esilmesine sebep olur...

Ecel iste ankara savasinda kisa bir sure sonra vefat eeder timur...dunya onada kalmaz...

Kisa bir zaman icindede devleti yikilir...

The end...Ekli dosyayı görüntüle 7891
Bu paylaşımda verilmek istenen mesajı anlayamadım! Timur hangi taraf Osmanlı hangi taraf?

Ayrıca IŞİD'in iyi savaştıgi kanisinda değilim. Stratejisiz, akılsiz ve deli dana gibi sadece şehadet odaklı savastigini düşünüyorum. Onun zitti olarak Nusranin akıllıca ve iyi bir şekilde savaşmasini koyabiliriz.
Birde birda bir konu daha var ki aklimin ve bilgimin yetmediği de o!. Şimdi dewlecilerin hesapsız kitapsiz bir tarzda sadece şehadet düşüncesi ile carpisip ölenleri şehadet mi oluyor intihar mi!?. Dilegimi merak eden olursa diyeyim. Gayri Müslimlerle olan savasmalarinda ALLAH C C den şehit yapmasını umarım. Müslümanlara saldirilari konusunda ise alimler zaten pozisyonlarini belirtmiş, HARICI!..

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu video gerçek mi?yoksa kısmi(bir bölümünün biatı mı) biat mı?bilgisi olan var mı?hep bu tür söylentiler vardı ama ilk defa bu tip video görüyorum. Pakistan talibanından ayrılan bir grup vardı yanlış hatırlamıyorsam onlar mı biat etmiş acaba?

Pakistan Taliban’ı IŞİD’e biat ettiğini reddetti! Afganistan İslam Emirliği lideri Molla Ömer'e biatlarının devam ettiğini söyledi.

Bu haberi Reuters saptırdı, şimdi de yeni açıklama yapılarak Reuters yalanlandı. Reuters de bu hatasını düzeltti, birazdan Ümmeti İslam'da.

Kynak;Mirac karaaslan facebook hesabi

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Pakistan Taliban’ı IŞİD’e Biat Ettiğini Yalanladı
Pakistan Taliban’ı IŞİD’e biat ettiğini reddetti! Afganistan İslam Emirliği lideri Molla Ömer'e biatlarının devam ettiğini söyledi.

Bu haberi Reuters saptırdı, şimdi de yeni açıklama yapılarak Reuters yalanlandı. Reuters de bu hatasını düzeltti, birazdan Ümmeti İslam'da.

Kynak;Mirac karaaslan facebook hesabi

Taliban Pakistan resmi sözcüsü Şahidullah Şahid, yeni bir açıklama yaparak, önceki açıklamasının medya tarafından saptırıldığını ve IŞİD’e biat etmediklerini belirtti.

Geçen hafta Pakistan Taliban’ı olarak açıkladıkları beyanat hakkında, “Irak ve Suriye’de Batı’nın çıkarlarına karşı mücadele veren tüm İslami savaşçılara destek vermeyi hedefliyordu” diye ekledi.

Geçen cumartesi medya, Pakistan Talibanı’nın IŞİD’e biat ettiğini yayınlamış, gözlemciler böyle bir beyanatın IŞİD’in gücünü büyüteceğini söylemişti.

Reuters ajansına arayan Pakistan Talibanı sözcüsü Şahidullah Şahid, “Bazı medya kuruluşları yaptığımız beyanatı doğru bir şekilde yayınlamadı, biz Irak ya da Suriye’de belirli bir gruba destek vermiyoruz, oradaki tüm gruplar değerlidir ve bizim kardeşlerimizdir.” dedi.

Cumartesi günü Reuters dâhil çok sayda medyanın yayınladığı, Pakistan Talibanı’nın IŞİD’e bağlılığını ilan ettiği beyanatta Şahidullah Şahid, “İslam Devletine (İŞID) mümkün olan tüm desteğimizi sunacağız” diye söylediği iddia edilmişti.

Ancak pazartesi günü Şahidullah Şahid bu söylemi yalanladı. Pakistan Talibanı’nın, hala Afganistan İslam Emirliği Lideri Molla Ömer’e bağlı olduğunu söyleyen Şahidullah Şahid, ”Molla Ömer bizim liderimizdir ve onu takip ediyoruz” diye de ekledi.

Beyanında Pakistan’ın başkentini kastederek şöyle dedi: “Pakistan Taliban’ının şu anda yaptığı cihad, direk Islamabad’ın küfür sistemine karşıdır.”

Bununla beraber Molla Ömer’in emretmesi durumunda Taliban’ın onlarla işbirliğine hazır olduğunu söyledi: “Eğer Molla Ömer bize emrederse, biz mücahidlerimizi Suriye, Irak, Yemen veya dünyanın herhangi bir yerindeki savaş bölgesine göndermeye hazırız.”

Üst Ana Sayfa Alt